Dotaz

Dobrý den,

zakoupila jsem si Vaši knihu Základy celostního zdraví a v základě mám jasno. Tedy obrazně řečeno, protože toto téma je velmi obsáhlé. K zakoupení knihy jsem měla dva zásadní důvody: jeden jsem já a druhý můj muž.

Můj první dotaz se týká manžela, protože teď řešíme jeho akutní stav (hospitalizace) a po uklidnění nynější situace bych ráda přistupovala k jeho srdci jinak :).

Manžel měl před lety slabý srdeční infarkt, o kterém nevěděl a přišlo se na to náhodou při vyšetření před dárováním krve. Tato příhoda zanechala na jedné straně srdce jizvu a ta způsobuje srdeční aritmii, kterou lékař řeší medikací. To znamená, doživotně léky na srdeční činnost. Uběhl nějaký čas a lékař usoudil (aniž by můj muž měl jakékoliv potíže), že je třeba léky změnit na silnější. Protože se mu podařilo manžela dostatečně vylekat, tak pravidelně užíval léky a chodil na kontroly, které ale nic nekontrolovaly. Uběhly roky. Manželovi se překulila šedesátka a tak považoval své různé neduhy za projev stárnutí a ne zrovna super životosprávy a nespojoval si je se srdcem…. pálení žáhy, překyselení, zahlenění a intenzivní vykašlávání, třes ruky a na konec dechová nedostatečnost. S každou věcí ho poslali někam jinam a přidali léky, tu na odkyselení, tu na odvodnění, ale stav se nelepšil. Když už opravdu nemohl dýchat, rentgen plic ukázal, že má plíce, potažmo i oči a vůbec tělo zaneseno těmi silnějšími léky, co v dobré víře léta užívá 🙁 … primář na plicním dokonce prohlásil, že tomu kardiologovi pořád říká, ať tohle nepředepisuje! 🙁 O etice lékařů je škoda mluvit, ale je nějaká možnost, jak by člověk mohl sám pomoci svému srdci, které už tu jizvu nosí? A pokud je nutná medikace, jak zvolit tu, která nebude ubližovat jinde? V podstatě jsem poněkud bezradná, na koho se obrátit, zvláště, když manžel nechce lékaře změnit ( už jsem na něj zvyklý) a i nadále věří, že lékaři pomáhají.

S druhým dotazem asi příjdu později 🙂

Děkuji za odpověď i za vaši práci 🙂

Hezký den, Otka

Odpověď

Milá Otko,

z vašeho dotazu bych zvýraznila jednu větu – „ráda bych pak přistupovala k jeho srdci jinak“. Ta je pro vás nejdůležitější, to můžete pro svého muže udělat. Vše ostatní musí udělat on sám a musí chtít. Pokud váš muž nechce měnit lékaře a lékařům důvěřuje, jak to chcete udělat? Budete ho nutit, tlačit na něho, aby pochopil, aby užíval to, co mu říkáte? Smiřte se, že druhé lidi nemůžete změnit a nepřebírejte na sebe zodpovědnost za jeho zdraví a jeho život. Láska je dovolit druhému prožít vlastní zkušenost, s důvěrou, že to zvládne, i když se o něj bojíte. Můžete mu dát přečíst knížku Základů nebo článek o potřebě koenzymu pro činnost srdce, můžete mu říct, ať napíše sám do poradny, ale rozhodnutí nechte na něm.

Váš muž si jako duše vybral své úkoly, které se přišel naučit zvládnout, nemůžete je svým pochopením za něj vyřešit. Takhle to nefunguje, nepáchejte dobro, jen tím možná oddálíte lekce, které musí zvládnout sám.

Rozumím, že vás to trápí, protože je to jednou z vašich výzev 8 Země, učit se přijímat a trávit vše, co k vám přichází, i když zatím nevíte, proč to tak potřebujete. Nějaký důvod to má. Máte dvě šestky, příliš lpíte na druhých, především na partnerovi, bojíte se, že ho ztratíte, že budete sama, protože sama být neumíte. Máte rovinu odhodlání, to je tlačící energie, aby byly věci tak, jak si já myslím, že jsou správně, potřebujete ji ventilovat fyzicky, aktivní sport, seberealizace.

Věnujte se sama sobě, a svému muži dávejte lásku, úctu a pozornost, podívejte se kurz zdarma Žena je láska, kde se dovíte jak naplnit svého muže. Tím mu pomůžete daleko více, než tlačením k jeho změněně. Srdce, které prožívá radost a lásku je zdravé.

S láskou vaše empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Rhodiolin: Rozchodnice růžová je přírodní adaptogen na stres
Rhodiolin: Rozchodnice růžová je přírodní adaptogen na stres

Hlavní složka těchto kapslí rozchodnice růžová (Rhodiola rosea) je adaptogenní rostlina. Její účinné látky mají příznivé účinky na centrální nervový systém, a to je důvodem, proč může zvyšovat koncentraci a fyzickou a mentální výkonnost. Rhodiolin může být účinný v případě studia, sportu a při vyrovnávání se se stresem. Snižuje mentální únavu a může přispět k lepší celkové kondici. Tím, že je doplněn zinkem, zlepšuje odolnost těla vůči nemocem, snižuje rovněž stres a příznaky způsobené napjatým způsobem života.

Detail produktu

Komentáře