Dotaz

Jiz snad rok bojuju se suchymi (pouze obcas), ale spise zarudlymi rty v jejich okoli. Alergie to snad byt nemuze, nebot stravu mam dosti omezenou, a to bez korenenych jidel, tzn. ostrych jidel, nejim cokoladu, neperlive napoje, k tomu vsemu denne vypiji kolem 2l vody. Nicmene rty mam zarudle stale, nekdy vubec, ale hned ruhy den treba ano, obcas se objevi i priznak suche kuze- supinateni. Samotne rty suche nemam, spise se jedna o kuzi v jejich okoli, balzamy jsem zkousel, ale pripada mi ze to neni to prave.
Co by jste mi doporucili? vek: 20 diky

Odpověď

Dobrý den,
rty a jejich bezprostřední okolí ukazuje na problém v trávicím traktu, překyselení žaludku a tlustého střeva především. Z hlediska duchovního v sobě zadržujete své city a pocity, neumíte o nich mluvit, jste velmi uzavřený, což neznamená, že jste nemluvný, máte velmi rád společnost, jde o vaše vnitřní pocity, které si v sobě držíte. Může tím na úrovni těla docházet právě k onomu překyselení, vnitřnímu tlaku a potížím s trávením. Červená barva je známka zánětu a suchá kůže ukazuje na stav sliznice střeva – bez příznivé mikroflóry. Když ve střevu chybí příznivá mikroflóra, střevo je obnažené a na těchto místech vznikají zánětlivá ložiska, není dobré to podceňovat, když si uvědomíme, že jsme ve světě první v rakovině tlustého střeva. Píšete, že se o stravu i pitný režim staráte, určitě ale jíte potraviny, které vám tyto potíže způsobují, nebo jste třeba užíval před tím rokem antibiotika nebo nějaké jiné chemické látky, vzpomeňte, něco tam určitě bylo. Doporučila bych vám nechat si zjistit svou krevní skupinu a stravovat se alespoň rámcově podle ní, vypadá to, že máte zájem se o své zdraví starat 🙂 V každém případě je teď třeba vyřadit všechny sladkosti, mléčné výrobky (až problém zmizí, můžete zařadit kysané), uzeniny, kuřata, bílou mouku a bílé pečivo, základem vaší stravy by mala být zelenina a obiloviny, rýže. Pitný režim zvýšit na 3 litry. A osídlit střevní trakt příznivou kulturou doplněním probiotik. Chci jen upozornit, že dnes je na trhu velké množství probiotik, ovšem často nefunkčních. Zachovat totiž bakterie ve stavu spící aktivity, aby se probudily až ve střevech, je dost umění a mnoho firem vyrábějících doplňky stravy nebo potraviny s probiotiky, to jen hlásá.
Doporučuji vám:
Probio Balance – probiotika, dávkování 1-0-1 na lačno
Chlorophyll – tekutý výtažek z vojtěšky, který působí neutralizačně na kyselé prostředí v našem těla a má protizánětlivé účinky, dávkování 3 čajové lžičky dát do 2 litrové láhve s čistou vodou, během dne popíjet.
Dopoledne vypít 1 litr bylinného čaje na podporu trávicích orgánů.
Za měsíc jste bez problémů a pak vám jen doporučím něco na prevenci, pokud budete chtít.
Mějte se pěkně
Vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře