Dotaz

Dobrý den,

mám 2 roky “prošlou” tetanovku. Namátkově jsem si na internetu přečetla názory lidí, kteří ji dostali. Před 12 lety, kdy jsem byla naposledy, se dávala do zadku a neměla jsem žádnou alergickou reakci. Bohužel teď bych skutečně věřila, že je v tom nějaké svinstvo (minimálně hliník a rtuť) – spousta lidí píše, že měli MINIMÁLNĚ alergickou reakci a teplotu, u jiných to vyvolalo ještě větší komplikace, o kterých se tu snad ani nechci rozepisovat.

Vůbec se mi nechce něco podobného podstupovat, proto bych se ráda zeptala, zda je toto (a nejen toto) očkování vůbec nutné, či snad jestli nebude člověku lépe, když se toho úplně vzdá. Je mi smutno z toho, kam se naše “slavná” medicína dostala a místo aby léčila a pomáhala, spíše přitěžuje, což je někdy slabé slovo.

Budu velice ráda za Váš názor.

S pozdravem K.  

Odpověď

Dobrý den,očkování proti tetanu je sice povinné, ale od chvíle, kdy vypadnete z povinných návštěv lékaře jako dítě, jste z toho venku, už není žádná páka, která by vás donutila k očkování proti čemukoliv. My nejsme očkovaní na nic ani na tetanus 🙂 Očkování proti tetanu je snad nejzbytečnější očkování vůbec! Tetanus způsobuje bakterie, která žije a množí se v hlubokých, špatně se hojících a uzavřených ranách! Při styku s kyslíkem nepřežije. Je nesmyslné tvrzení, že na odřené koleno potřebujete tetanovku. Samozřejmě lidé, pracující s půdou, v zemědělství, se musí rozhodnout podle svého uvážení. I vy 🙂 Pokud si do vyhledávače v empatii zadáte očkování nebo tetanus, vyskočí vám články a naše názory. Neočkovat na nic! Nedostat nemoc znamená být dostatečně silný, tj. mít vlastní imunitní systém připravený vyrovnat se s každým vetřelecem. s láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?