Dotaz

Dobrý den,
chtěla bych se Vás zeptat na těžký porod mé kamarádky. Obě se zajímáme o věci mezi nebem a zemí, duchovnu ap., ona navíc dělá pár let i reiki, dochází na rodinné konstelace ap. Před 3 lety otěhotněla, ale dítě se nevyvíjelo, tudíž musela prodělat potrat. Teď se jí narodila holčička. V těhotenství měla takové ty zběžné stavy – zpočátku zvracela, občasné bolesti kloubů ap., nabrala dost kilo. Snažila se to brát pohodově, nestresovat se, na dítě se ona i manžel těšili. Po té první zkušenosti se snažila své těhotenství ovlivňovat v dobrém slova smyslu, na porod se připravovala – uvolňovací cviky, homeopatika, spolupráce s dulou, prostě aby vše dopadlo co nejlépe. Bohužel porod se protahoval, ráno v osm hodin jí odtekla pl.voda a porodila až následující den v poledne císařským řezem, dítěti prý přestalo tlouct srdce, proto zvolil doktor císařský řez. Moc jsem jí mimčo přála, mám o ni trochu strach, jak tuto situaci vezme, protože sama ví, že takovýto porod není nejlepší vstup do života. Chci se proto zeptat, jestli má karmické zatížení, že i přes veškerou snahu měla takovýto porod? A co to přináší pro dítě? Budou spolu schopny s dcerou navázat ten správný citový vztah?
Ještě jednu otázku, já měla klešťový porod, těhotenství naprosto bezproblémové, pohodové, syn je šťastné, veselé dítě, prostě před a po porodu vše v pořádku, jen ten porod.. Lékař říkal, že nechápe, proč nešel ven, když už byl s hlavičkou na kraji, mohla by jste mi to odůvodnit Vy? 
Děkuji moc za odpovědi. Lenka

Odpověď

Milá Leni 🙂
Mnoho osvětlení je v aktualitě o porodech. Víte, ono je hodně rozdíl v tom, o duchovno se zajímat, chodit na kurzy reiki a konstelace, vykládat si karty a číst knížky – a mezi tím, to skutečně reálně v životě, ve vztazích, v partnerství dělat. Velmi často se totiž stává, že ženy, které k tomu mají přirozeně blíž, se těmito tématy nadchnou, strhnou se jimi a utečou svému muži, předběhnou ho, začnou ho tlačit do stejných postojů. Projevem duchovna je ale trpělivost, projevem duchovní zralosti ženy je pokora k pomalejšímu postupu muže a “počkání” na něj. Při netrpělivosti, kdy se dozvíme cosi o duchovních záležitostech a najednou je chceme všude a u všech a při všem aplikovat, narážíme. Chceme vše zvládnout podle duchovních principů, dokonale, a tak maličko tlačíme na druhé, aby to také dělali dokonale – např. na svého partnera, aby byl u porodu. To chtění, i když to má být podle duchovních pravidel, je projev našeho ega, já chci, potřebuji – obrácené, ale stejné zatvrzelosti. Protože jen zatvrzelost a nepružnost v postojích a názorech ženy ji činí tuhou, neschopnou otevřít se pružně, měkce, volně při porodu.
Neschopnost porodit přirozeně své dítě je ukazatel obav ženy ze stavu, který poté přijde, a současně nechuti dítěte rychle skočit do nového života. Naše zdravotnictví vše dokonale zhoršuje např. tím, že žena rodí v poloze na zádech, což je ta nejnevhodnější poloha pro matku i dítě (zato ta nejsnazší pro personál, který asistuje, a o tom to je). Možná by se lékař nemusel divit, proč se porod zastavil, kdyby vám umožnil prostě si dřepnout na bobek, to by šlo jistě bez kleští. Pokud máte potřebu zjistit, proč jste takový porod oba potřebovali, ráda vám toto za poplatek vypracuji, pak se ozvěte. Porod vaší kamarádky je její a vaše věc to není, proto pokud bude mít chuť, ať se zeptá sama 🙂 Věřím, že je vám jasné, proč.
Vaše Empatia s láskou

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?