Dotaz

Dobrý den,

mám dva dotazy týkající se problémů, se kterými se momentálně potýkám.

1.) Zhruba od letošního června jsem zaznamenala zhoršení svalového tonusu (jestli to tak můžu nazvat). S tímto stavem jsem se setkala už dřív, ale nebylo to tak časté a přikládala jsem to nedostatku hořčíku. Asi úplně poprvé jsem se s tím setkala v době, kdy jsem ještě byla v minulém zaměstnání (prodejna Billa) a zažívala tam delší stresové období (2-3 roky). Z práce jsem chodila unavená, naštvaná, protivná a bohužel se to samozřejmě odráželo i doma, kdy jsem si to vylévala na mém muži.

Zaměstnání jsem změnila v červenci 2016, doplňovala jsem hořčík (nejvíce zabíral koloidní, ale po čase přestal působit), přestala jsem na rok pít kávu, která mi tuhnutí svalů ještě zhoršovala a od té doby to bylo jakž takž dobré.

Nejvíce se mi to ale zase zhoršilo teď v červnu. Přešla jsem na nízkosacharidovou-vysokotučnou stravu bez cukru (začínala jsem s programem Whole30, který je také kompletně bez mléčných výrobků). Ze začátku to bylo hodně náročné, protože nejím (nejedla jsem) maso a tak jsem začala zařazovat alespoň ryby. Jenže tuhnutí svalů se zhoršilo na takovou úroveň, že jsem z toho měla lehčí depresivní stavy, únavu (i když ze začátku po vynechání cukru není únava nic neobvyklého), a tak jsem po 3 týdnech na Whole30 začala zařazovat i mléčné výrobky, po kterých se mi trochu ulevilo. Ale opravdu jenom trochu. Svaly tuhly pořád dál – když jsem delší dobu seděla, chodila jsem pak chvíli jako robot, než jsem svaly na nohou rozchodila; když jsem otočila hlavou, musela jsem vynaložit větší úsilí, abych ji otočila zpátky… Zkrátka jsem z toho byla dost nešťastná. V tomto období jsem doplňovala a stále doplňuji hořčík značky Viridian (jen nevím, jestli nedělá dobře už jenom mojí psychice).

V červenci jsem si zašla na odběr krve, ze které mi paní doktorka zjistila nedostatek vit. D, takže jsem na její doporučení a předpis začala užívat kapky Vigantol (v tuhle chvíli už neužívám). Tuhnutí svalů se o něco zlepšilo, stejně tak i depresivní stavy, za což jsem nesmírně ráda.

Přes léto jsem si sem tam dala nějaké jídlo s cukrem, takže jsem nízkosacharidovou-vysokotučnou stravu příliš nedodržovala, ale nepřijde mi, že by strava “cukrfree” měla něco společného s tuhnutím svalů, protože nevidím výrazné zlepšení. Nejhorší to bývá po kávě – po jejím vypití mám vždy pocit, jako kdybych měla jít na nějakou zkoušku – bolesti břicha, ztažené svaly, pocity nervozity. Nehledě na to, že jsem po kávě “vyjetá” jak po nějaké droze (kterou káva vlastně je), jsem hrozně roztěkaná, chvějí se mi všechny nervy v těle a začnu se hrozným způsobem potit. Z toho důvodu už ji piji jen občas (protože samozřejmě vím, že káva mimojiné není příliš zdraví prospěšná a zakyseluje, ale prostě mi chutná :).

S tímto stavem také nejspíš souvisí to, že mi poslední dobou začaly tuhnout svaly v pravé polovině těla. Pracuji v hotelu na recepci a obzvlášť po nočních směnách mi tuhne pravá půlka hýždě, pravá ruka, kterou mám problém natáhnout dopředu a zase vrátit zpět. Navíc už delší dobu pociťuji bolest pod pravou lopatkou, což jsem vždy připisovala sedavému zaměstnání. Snažila jsem se o tom něco najít a četla jsem, že pravá strana je mužská. Takže problém s nějakým mužem?

2.) Předchozí problém zase nejspíš souvisí s problémem číslo dva, a tím je mé nízké libido. S tímto se potýkám už více jak 6 let. Ve 20 letech jsem začala chodit s mým nynějším mužem a sex mě bavil. Zhoršilo se to až ve chvíli, kdy jsem začala brát hormonální antikoncepci (brala jsem ji asi 2 roky, do 23 let). S nízkým libidem se navíc přidala i častá únava, se kterou jsem nikdy problém neměla. Po vysazení HA se problémy s libidem bohužel nezlepšily, a to už je to vážně dlouhá doba. Mrzí mě to především kvůli mému muži, kterého miluji nade vše, ale i přes to chuť na sex pokulhává (sex tak 1x za měsíc-dva). 

Vím, že všechny mé problémy jsou spojeny s psychikou a jeden doplňuje druhý, ale nějak se do toho všeho zamotávám. Vím, že bych měla víc relaxovat, víc se hýbat, abych se dostala do psychické pohody, ale jsem z toho všeho tak unavená, že se nedokážu do ničeho donutit. 

Navíc mám problém přijmout samu sebe, takovou jaká jsem (nejsem zrovna nejštíhlejší – na výšku 165 cm mám 70 kg – a zhubnout se mi taky nedaří, jelikož se nedokopu do žádné fyzické aktivity – maximálně procházky se psem, jógu už jsem taky pěkně dlouho necvičila). Pořád mám pocit, že nestíhám, ve věcech nemám žádný řád, udělat jednu činnost (např. doma uklidit, přesadit kytky, vytřídit staré oblečení, apod.) mi trvá týdny. Ráda a často spím (jak mi možnosti dovolí), protože se mi při jakékoli nečinnosti chce spát, např. vždy u čtení knížky usínám. Navíc mi poslední dva měsíce padají vlasy víc než kdy dřív, a to mi nikdy extra nepadaly, což má určitě taky souvislost s mojí hlavou. 

Moc Vás tímto prosím o jakýkoli Váš pohled na věc. Budu Vám nesmírně vděčná 🙂

Děkuji, Kristýna

Odpověď

Dobrý den,
veškeré vaše potíže vychází od žlučníku a jater – podívejte se na diagnostické znaky, všechny vypovídají o jejich přetížení. Vaším životním úkolem je učit se přijímat věci tak, jak jsou – jste 2 Země. Nejohroženějšími orgány jsou žaludek, slinivka a slezina. Ovšem předpokladem schopnosti brát život takový jaký je, je spokojenost, vděčnost, pokud máte něco přijmout do sebe, nejdřív s tím musíme souznít, abychom to spolkli 🙂 Proto učitelem Země je Dřevo, kam patří orgány játra a žlučník – podívejte se na energetickou růžici. 

Máte životní výzvu učit se komunikovat pomocí pocitů, hledat a žít svou ženskou roli, máte dvě izolované jedničky, které vám přináší neschopnost mluvit o tom, co cítíte, osmičku, která nese spoustu negativity a neschopnosti vidět věci jako super výzvu ke změně sebe, a nemáte dvojku ani šestku, tj. nemáte žádné ženské číslo – proto všechny problémy na pravé straně, mužské straně, kde vás život blokuje, abyste ve směru k muži změkčila a svou ženskost přijala a dovolila svému muži, aby aktivoval – třeba i v posteli. Protože přece vůbec nezáleží na tom, zda máte chuť na sex, pokud dovolíte muži, aby vás aktivně uspokojoval, bude to aktivně dělat a vy budete ze sexu uspokojená i bez předchozí chuti. Tohle je základní problém spousty žen, že si myslí, že na sex musí mít chuť, a když ji nemají, tak muži odpírají sex. Ohromná, ryze mužská chyba mužského přístupu v ženě.

Přidejte se do ženského prostoru Jsem skvělá žena, podívejte se na mé zpovědi na Žena je láska, přidejte se do KRUHU Žena je láska. Kupte si knížku Žena je láska…. všechno, co řešíte, je přespříliš mužské energie. Holohlaví muži jsou plní testosteronu, tak proto ženám – mužatkám uvnitř – padají vlasy…. a samozřejmě že padání vlasů je projev přetížených jater a nespokojenosti.

Vím, že je pro vás problém cokoliv začít, protože nemáte pětku. Ale je třeba postupovat pomalými krůčky a utvrzovat změnu v sobě, v KRUHU je to nastaveno tak, že si každá žena jde svým tempem a překračuje milníky a dělá úkoly tak dlouho, dokud je nemá zažité a zvládnuté. Je to prostor přesně pro vás! Přidejte se na čekací listinu, až otevřu, budete první, kdo se o tom dozví.

A co dělat pro tělo. Všechno tuhnutí vychází ze silného překyselení, tj. vnitřní nespokojenosti. Hledejte v programech i knížce Žena je láska vše o komunikaci, to je vaše téma. Učit se mluvit o tom, co cítíte, sdělovat své pocity, netlačit rozumové argumenty a všechno jen nevysvětlovat. Učte se být šťastná s tím, jak to je – v prostoru Jsem skvělá žena k tomu dostanete spoustu inspirace, jak být spokojená se sebou. A dejte si odkyselující kůru v kombinaci s rozvolněním jater a tkání. Z produktů užívejte toto:

Liquid Chlorophyll (3 lžíce do vody a popíjet přes den) na odkyselení + Organic Noni (3 polévkové lžíce do pusy, povalovat a pak spolknout) na rozvolnění tkání, jater, zklidnění psychiky + Power Mins (1-1-1) mutliminerál + Rhodiolin (2-2-2) na zklidnění psychiky a rozvolnění. Tím bych začala, vydržela do jara a pak si dala komplet jaterní kůru s více množstvím Lecitinu na vlasy, v této fázi je třeba zbavit se tuhnutí a odkyselit, zklidnit stres.
Všechno si pořídíte v našem shopu.

Stravu potřebujete podle krevní skupiny, tj. bez sladkostí, kávy, mléčných výrobků a obilovin. Podívejte se na naše zásady zdravého stravování.

Držím palce a věřím, že dokážete vykročit.
s láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?