Dotaz

Dobrý den, můj 8letý syn má ulcerozni kolitidu /zánět tlustého střeva/ – časté bolesti břicha, křeče, po jídle jde hned na záchod. Dá se to léčit „přírodně“, má to dědičné, po otci.

Odpověď

Dobrý den,
ulcerozní kolitidou trpí dnes velmi mnoho především mladých lidí. Lékařská cesta jsou protizánětlivé léky a kortikoidy, pokud léčba nezabírá, část střeva, kde je zánět, se prostě uřízne. Protože tato léčba je velmi málo účinná, záněty se vrací a v mnoha případech vyúsťují v rakovinu tlustého střeva, lékaři přiznávají psychický podíl na nemoci, takže doporučují psychoterapii – konečně! Je však otázka, jak tato psychoterapie probíhá, zda se při ní dá skutečně najít pravá příčina v oblasti duchovní. Zánět tlustého střeva je jednou z nemocí, na jejímž průběhu se velmi rychle a jasně ukazuje, jaké chyby v našich postojích děláme, odezva na naši „chybu v učení“ je velmi rychlá, proto je dobré brát tuto nemoc jako velmi dobrou, dává nám možnost pochopit rychle – teď jde o to, jak rychle ty chyby změníme 🙂 Dědičné je jen koryto, jak říká má maminka… Když si jako dušičky, rodící se na tento svět, vybíráme své rodiče, vybíráme si je se vším všudy, i s jejich chybnými postoji, které se projevují v oblasti těla jako nemoci, čím déle neřešené, tím více generací si je táhne a my jim říkáme dědičné. Bohužel velmi často se slovo dědičné vysvětluje jako nezměnitelné, prostě to měla moje máma, tak já to mám taky a nic s tím nemohu dělat – špatně! Právě proto, že to měla má máma, musím si dávat pozor, abych to neměla taky a preventivně pro to dělat vše, co mohu, než se nemoc projeví, na těle i na duchu.
Záněty tlustého střeva postihují lidi, kteří mají problém s odpouštěním a minulostí. Lidé s více dvojkami v datu narození rozhodně toto vždy řeší – schovávají si v sobě křivdy a ublížení a nemohou to vypustit, odpustit.
Je mi jasné, že syn je ještě malý na některé přístupy, ale už ne tak, aby jste mu nemohla vysvětlit, jak se na některé věci má učit dívat.
Zánět tlustého střeva dle mého nelze vyléčit klasickou medicínou, lze jen potlačit následky a zmírnit projevy stálým užíváním léků. Naopak vyléčit ho lze právě jen přírodně, takže doporučuji toto:
Green Health = vojtěška – rostlina, která velmi účinně léčí záněty nejen v zažívacím traktu, ale tam především, navíc zklidňuje psychiku, harmonizuje stolici do správné konzistence, dávkování před každým jídlem 1tbl. zapít čistou vodou.
Noni – má především protizánětlivé působení, ale také pomáhá zharmonizovat, stabilizovat psychiku, dávkování 3 polévkové lžíce denně.
AC Zymes – příznivá bakterie, která pomáhá udržet sliznici střeva potaženou oním mechem mikroorganismů (víte, že ve střevech máme mít až 2 kg střevní mikroflóry?) a tím zabraňuje obnažení sliznice a vznik zánětu, dávkování 2-0-2 na lačno a zapít, klidně i s vojtěškou. Dopoledne do školy mu vařit čaj na podporu trávení (vždy do 1,5 l lahve/3 sáčky čaje). Velmi vhodné by bylo léčení zásaditou vodou, má zázračné účinky především na překyselení a následné nemoci trávicího traktu, má velmi rychlý účinek. O Aquarionu si můžete přečíst vše na aquarion.empatia.cz, je to skutečný vklad do péče o své zdraví na celý život. Pokud by pil zásaditou vodu z Aquarionu, bylo by to pro něj nejlepší, testovali jsme mnoho vod z vodovodního řádu, ze studánek i z Pet lahví, bohužel všechny byly kyselé nebo na hraně. Takže rozhodně žádné bublinky a slazené vody, žádné minerálky, pouze bylinné čaje či vodu z vodovodu s citronem či grepem. Odpoledne by bylo dobré mu vařit čaj z Vilcacory, má taktéž protizánětlivé účinky a podporuje imunitní systém. Ze stravy je třeba vyloučit všechny mléčné výrobky a nahradit je sojovými. Dále všechny uzeniny a z masa jen rybu a občas krůtu, dále všechny sladkosti, které překyselují trávicí trakt. Chce to dostatek zeleniny s obilovinami, spíše ve formě kaší či vařených pokrmů, dostatek ovoce. Zdravá strava je velmi důležitá pro vašeho syna napořád, protože je jisté, že jeho problémek ho bude více či méně zkoušet celý život.
Doporučenou kůru bych vyzkoušela 1 měsíc, poté se ozvěte a domluvíme další postup. Mějte se pěkně.
Vaše Empatia s láskou

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Až si nakoupíte produkty a stanete se členem naší skupiny v CaliVitě, získáte přístup do uzavřené členské sekce a FB skupiny CaliVita KLUB Empatia, kde si pomáháme, radíme si, a jsem tam i já s pomocí na cestě přírodního léčení.

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře