Dotaz

Krásný den,
prosím o radu pro mého nemocného syna. První nemoc – zánět průdušek prodělal již v prvním měsíci svého života. Tyto záněty pak byly velice časté až asi do 5 let. Ve dvou letech měl zápal plic. Od 4 let je silně alergický na pyly a od 10 let trpí astmatem. Asi ve 14 letech se mu k tomu přidaly časté záněty dutin, což vyvrcholilo operací dutin v 17 letech. Dnes mu je 20 let, před rokem mu byly zjištěny plicní chlamýdie a střídají se u něho projevy astmatu, ztížené dýchání, bolesti dutiny – doktor ale zánět na rentgenu nevidí a asi rok trpí několikrát do týdne pocitem staženého hrdla, což je pro něho hodně obtěžující – vyšetření na krčním je s normálním nálezem. Doktoři si s ním neví rady a tvrdí, že jeho potíže jsou psychyckého původu. On sám je dost skeptický, vidí, že doktoři mu nevěří a bojí se, že mu bude už jenom hůř a že se nikdy už úplně neuzdraví. Do budoucna nechce nic plánovat, na všechno říká, že neví jestli bude zdravý – je to hrozné když to slyšíte od dvacetiletého kluka. Můj syn je moc hodný, od malička bezproblémové, chytré a citlivé dítě. Je velice uzavřený, v pubertě skoro vůbec nekomunikoval. Poslední dobou se komunikace zlepšila, ale většinou se točí kolem jeho zdravotního stavu. V útlém dětství měl komplikovaný stav se svým otcem. Manžel se nemohl smířit s tím, že synovi nejdou žádné sporty a dával mu dost najevo, že je nemožný a k ničemu. Syn veškerou kritiku vyslechl a nikdy na to neargumentoval. Příbuzní nás často upozorňovali na to, že syn nemá kvůli otci žádné sebevědomí. Když byly synovy 4 roky, k Vánocům si přál, sby od nás táta odešel. Dnes už mají své vztahy lepší, ale manžel si čas od času najde příležitost syna uzemnit tím, jak je nešikovný a nemožný. Nevím jakou má syn kreví skupinu, ale snažíme se doma jíst zdravě a ze své stravy vyloučil kravské mléko a nahradil ho kozím, včetně výrobků z něho. Léčil se i u homeopatky, ale pro svoji uzavřenost ho nemohla dost dobře diagnostikovat. Její závěr byl takový, že jeho problém je opravdu vztah s otcem. Budu moc ráda, když mi poradíte, co máme podniknout pro synovo uzdravení. Doplňků stravy užívá spousta od různých firem a co hůř: spoustu chemických léků z alergologie. Děkuji za vaši odpověď.

Odpověď

Dobrý den,
jen maličko zrakapituluji:
zánět průdušek = pocit dušení; zápal plic = vystupňovaný pocit dušení; alergie na pyly = nevíra v lásku; astma = vnitřní agresivita, uzavření se, nechuť lásku dávat; dutiny = problematické dětství; stahující se hrdlo = neschopnost vyjádřit své pocity. Vše sedí a zapadá do sebe až neuvěřitelně. To je rekapitulace, ovšem důležité je, co z toho vyvodit. V žádném případě by to nemělo být odsouzení otce, vždyť syn si ho takového přesně vybral, protože ho pro svou školu takového přesně potřebuje. Jde totiž o to, že syn je extrémně uzavřený člověk a má velikou míru mentální energie, takže vnitřně stále o něčem přemýšlí, obrací, konstruuje, stále něco hodnotí a posuzuje. Je to pozitivní, pokud by ovšem dokázal to, co vymyslí, prostě říct. Jenže on dojde k závěrům např. po nějaké svízelné konfliktní situaci, ale nevyjádří je. Tato vnitřní energie se v něm blokuje a bublá v něm, zhoršuje jeho vnitřní napětí a také celkový zdravotní stav. Obzvlášť když ani moc nesportuje. Kdyby tuto energii někde vybil, netrápil by se tolik uvnitř. Pro něj je velmi důležité, aby si uvědomil, že si vybral v tomto životě udělat skutečný skok ve svém vývoji, dal si obzvlášť těžkou lekci, kdy může pochopit mnohé své minulé karmické prohřešky, je třeba to pojmout jako výzvu, dobrou výzvu! Netrápit se těžkým údělem. A je třeba, aby se zaměřil na sdělování toho, co cítí, aby se učit říci:“Mrzí mě, že ….; Trápí mě, když….; Mám radost z ….;“ Je to jeho úkol, stejně ho nemine 🙂
Takže co vašemu synovi doporučím jako první krok: (je vám určitě jasné, že za měsíc nebude fit, celý život v podstatě zhoršuje stále svůj zdravotní stav, bude to trvat déle, ale rozhodně se to povede, za to vám ručím)
Organic Noni – léčivý džus, který posiluje imunitní systém, zbaví ho chlamídií, ohleňuje, čistí dutiny, působí protizánětlivě, léčí alergii, uvolňuje napětí, posiluje psychiku, dávkování 3 polévkové lžíce denně.
Strong Bones = vápník s hořčíkem – vápník s hořčíkem ve vstřebatelné formě, zklidňuje psychiku, léčí alergii, posiluje plíce a léčí astma, dávkování 1-1-2.
Ideální by bylo přidat ještě Coenzym Q10 Lozenges – rozpustný koenzym pod jazykem, který posiluje dýchání, podporuje srdíčko a tak pomáhá lepšímu příjmu a výdeji, léčí tedy astma a všechny potíže s dýcháním, v prvních týdnech bych doporučila ráno a v poledne vždy 1tbl., poté se uvidí, zda bude stačit 1 ráno. Pokud zvládne bylinkové čaje, bylo by dobré, kdyby jich vypil dva litry denně.
Ze stravy je třeba vyřadit všechny mléčné výrobky i kozí (ty alespoň dočasně) a nahradit sojovými produkty. Vyloučit je nutné také cukr a sladkosti, bílou mouku, bublinkové vody a limonády.
Dejte mu to přečíst a ať se rozhodne sám, udělat za něj už nic nemůžete 🙂 Kdyby mu nebylo něco jasné, ať se nebojí zeptat. Nejlepší by byla osobní konzultace…
Vaše Empatia s láskou

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Až si nakoupíte produkty a stanete se členem naší skupiny v CaliVitě, získáte přístup do uzavřené členské sekce a FB skupiny CaliVita KLUB Empatia, kde si pomáháme, radíme si, a jsem tam i já s pomocí na cestě přírodního léčení.

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře