Dotaz

Dobrý den,
trápí mě asi spousta věcí najednou, proto vás žádám o radu a pomoc…Chtěla bych zhubnout,  být zdravou a vyrovnanou osobou, nechci žít v neustálém shonu a stresu.

Je mi 39, jsem matka a mám dva syny, žiji s nimi sama, mám sice přítele, ale již rok a půl spolu nežijeme. Díky staršímu synovi ani moc muže domů nechci, strašně mu vadí, dělá naschvály a vždy to skončí špatně. Nyní mě zase strašně psychicky ničí, ačkoli je velmi chytrý, tak nemá zájem o školu ani o učení a z dvojek má v 7 třídě 4, snažím se s ním denně učit, ale je to velice marné, prostě nemá chuť a 3-4 hodiny strávené učením nejsou znát na jeho známkách.. vše jedno a nevím, jakou motivaci by měl mít, aby to bylo jinak.
Jsem stále strašně unavená, vyčerpaná, připadám si stará, nemám sílu na cvičení ( chodím 1x týdně na pilates, ale doma nemám vůbec čas a ani sílu) Dříve cca 3 roky zpět jsem cvičila doma denně cca 45 minut, mám problém se štítnou zlázou (beru Eutyrox 100) stále přibírám na váze, mám nepravidelně menstruaci někdy jí nemám skoro vůbec (nyní beru sarapis), mám stále studené ruce i nohy, je mi stále zima (mám problémy v létě v kanceláři, kde jsou všichni v letních šatech a mě je v džínách a svetru zima),  nyní mi ještě na sonu břicha zjistili obrovské kameny na žlučníku a nefunkční žlučník (chtějí mi ho vyříznout, ale mě nebolí, proto  to nechci dovolit). I když je pravda, že mě žaludek a celé břicho bolí skoro stále, nejím skoro žádná tučná jídla, ani mastná, vyhýbám se pečivu a nedělá mi dobře ani mléko, ale třeba kefír mi nevadí. Připadám si stále nafouklá, jako zaplynovaná, a občas mám i křeče v břiše, ale ne na straně žlučníku. Kvůli neustálému stresu, ale nedokážu držet dietu, nebo půst. Pokud jím jeden den jen zeleninu a ovoce, jsem více nervoznější… již od mládí mě trápí akné, které mi asi sráží i seběvědomí a teď i 15 kg, které jsem nabrala po porodu druhého syna a díky velkému stresu kvůli práci, dětem a příteli. Moje krevní skupina je 0+ , koukala jsem i na doporučené potraviny, které smím a které ne, ale nevím, jak vymyslet snídaní, oběd a večeři z těchto potravin.Je pravda, že piji jen vodu a zelený čaj, bublinky mi nedělají dobře. Ale když člověk nesmí skoro žádné obiloviny, nevhodné jsou brambory, těstoviny, tak bych musela jíst pouze rýži.
Prosím poraďte mi, jak zhubnout, být zdravá a nestresovat se, jak získat sebevědomí.
Děkuji moc
Andrea

Odpověď

Dobrý den,
v první řadě hledejte 🙂 zadejte si do vyhledávače v Empatii problémy, které řešíte a čtěte články a rady, které vám vyskočí, je jich plná poradna. Na akné, žlučník, nadýmání, studené ruce a nohy, hubnutí, stres,…
Základem všech potíží, které popisujete, jsou stažené žlučovody od stresu, tím pádem žluč neproudí do dvanácterníku a vy špatně trávíte. Vrací se zpátky do jater, zvyšuje stres, zůstává ve žlučníku a zmotňuje se v kameny. Nedokonalé trávení způsobuje nadýmání a přetíženou lymfu. Lymfu přetěžují všechny umělé hormony, a přetížená lymfa má přímý negativní vliv na náš hormonální systém. Takže díky hormonům na štítnou žlázu máte studené ruce a nohy, přibíráte, a máte problémy s menstruací. Já bych je vyhodila, 90% žen je vůbec nepotřebuje… a pokud náhodou užíváte antikoncepci, taky vyhodit 🙂
Odstranění žlučníku se braňte, protože máte ohrožené tlusté střevo, které bez žlučníku je ohrožené mnohem víc. Žlučník není zbytečný orgán, který můžeme ufiknout bez následků, jak nám to tvrdí doktoři.
Podívejte se na naše on-line programy v Akademii celostního zdraví (je tam vždy spoustu informací zdarma, které vám hodně pomůžou), pro vás je především Odpustit je láska a Tolerovat je láska. I když vztahy, tj. Soužít je láska potřebujete taky 😀
S čím začít?
Zaměřit se sama na sebe! Co vy potřebujete, co vám se líbí, co vy chcete, jak vy chcete naplnit svůj den. Možná vám to přijde zvláštní, co vám teď napíšu, ale nechte svého syna být, ať si má ve škole známky, jaké chce. Když se oprostím od toho, že dnešní školství je naprosto zcestné a vůbec nepřipravuje děti na skutečný život, učí je nesmysly a školu kromě psaní a čtení vlastně v dospělosti vůbec nepotřebujeme, tak je to jeho život. Když propadne, poučí se. Je to jeho zkušenost, nechte ho být. Čím dřív ho naučíte nést následky svých rozhodnutí, tím dřív se z něj stane zodpovědný člověk. A tím vám zbyde čas na to, co dělat máte – věnovat se sobě.
Podívejte se na očistu lymfy a čistěte. Z doporučených produktů bych vám dala Slim Formuli a Vilcacoru s Lapachem, a k tomu ale Rhodiolin, což je přírodní adaptogen na stres (užívat 2-2-2). Tím by se mělo spravit trávení žlučníku. Až se maličko postavíte na nohy, můžete se pustit do odstranění žlučových kamenů – ale to až poté, co vymyslíte zdravou stravu. Pokud nevíte, jak kombinovat, tak jezte z doporučených potravin jednoduše jen samostatně – když žitný chleba k snídani, tak se zeleninou. Nebo rýžovou kaši s ovocem a sojovým mlékem. Tofu se zeleninou, zeleninová polévka s rýží,… Stravujte se podle své krevní skupiny.
Hledejte, čtěte, vstřebávejte 🙂
S láskou vaše Empatia

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Až si nakoupíte produkty a stanete se členem naší skupiny v CaliVitě, získáte přístup do uzavřené členské sekce a FB skupiny CaliVita KLUB Empatia, kde si pomáháme, radíme si, a jsem tam i já s pomocí na cestě přírodního léčení.

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře