Dotaz

Dobrý den,
dozvěděla jsem se od vás, že při žlučníkových kamenech není dobré pít minerálky. Prosím, proč tomu tak je? Občas si koupím Magnesii, prý je to nejpřirozenější a dobře využitelný zdroj minerálů. Kameny jsou ve většině případů cholesterolové, nejedná se snad o usazeniny minerálů. Teď beru dlouhodobě odkyselující směs dle Tepperweina (Pryč s kyselostí), jedná se taktéž o minerály, které rozpustím ve sklenici vody. Je to tedy špatně? Mineerály jsou pro tělo důležité. Odkyselení organismu pomáhá širokospektrálně, proto jsem myslela, že dělám dobře. Děkuji za ujesnění a vysvětlení. Těším se na odpověď a děkuji.

Odpověď

Dobrý den,
ano, minerály tělo skutečně ohromně potřebuje. Odpovězte si ale na otázku, zda, pokud byste měla nedostatek železa, vzala byste si rezavou trubku a okusovala rez, nebo pokud byste měla nedostatek vápníku, jedla byste skálu nebo okusovala omítku 🙂
Určitě ne…
Je totiž rozdíl mezi minerály organickými a anorganickými. Ony sice vypadají jako molekula stejně, ale jsou jen jinak točivé. Přečtěte si o přírodním původu vitamínů v této odpovědi. O minerální vodě si můžete přečíst také na našem dalším webu o zásadité vodě.
Vyrobit chemický vápník je otázka haléřů, vyrobit anorganický vápník je mnohem náročnější. Proto vás šumivý vápník stojí dvacku, ale jen si zavápníte cévy, klouby, ale do kostí se nedostane nic.
Minerály člověk potřebuje, ale takové, které tělo zná a umí s nimi pracovat, takže pokud užíváte minerály chelátové nebo v jiné organické vazbě, děláte dobře, vápníkem tělu vlastním se totiž krásně odkyselujeme. Velký problém je dnes v tom, že ani v mléčných výrobcích (pokud nejsou kysané) není vápník v podobě, ve které ho dokáže tělo zpracovat a zabudovat. Bohužel je to fakt.
Žlučníkové kameny jsou různého složení, rozhodně jsou složeny z minerálů, které tělo nějak nezpracovalo nebo nevyloučilo, samozřejmě se k tomu přidává i nedostatečná funkce trávicích orgánů, třeba žlučníku. Jenže z něčeho ten kámen vzniknout musí, takže z hmoty, z minerálů.
Pokud se o sebe staráte a chcete komplexní péči o sebe skutečně pochopit, vstupte do kurzu Základy celostního zdraví, tam najdete odpověď na vše, co se vám honí hlavou….
s láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?