Dotaz

Dobrý den.
V létě 2010 mně zubaři našli rozsáhlý zánět nad horní čelistí, více v pravé straně nad stoličkami. Tato informace mě psychicky na delší čas odbourala. Do té doby jsem byl zdravý, používal jsem bylinky atd. Neměl jsem předem žádné bolesti. Po 3/4 roce jsem musel na čelistní operaci, spojenou se ztrátou stoliček na obou stranách a doplněním kostní hmoty. Pro mě osobně to znamenalo pád až na dno. Začal jsem se však zajímat proč se věci dějí. Hledal jsem příčiny fyzické, duchovní prostě vše. No a nyní, asi 8 měsíců po operaci mě lékaři chtějí zavést zubní implantáty. Osobně bych raději, aby mě vše znovu dorostlo. Vím, že je to možné a že někteří lidé takto pomáhají, např. Willard Fuller. Zjistil jsem, že zuby, jak také sami píšete v poradně, souvisejí s pevnou půdou pod nohama, rozhodností a čistotou myšlení. To vše jsem postrádal a navíc zde byl nevyřešený vztah s matkou, která po mě dosti v životě v „dobrém úmyslu“ šlapala. Tento vztah jsme přenesl na manželku. Nyní se snžím dávat si život dohromady. Začínám se stravou (odkyselení, minerály aj.), odpuštění, vyvázání se z dětských reakcí, sebelítosti a vnucování svých názorů. Chtěl bych to vše však už hodit za hlavu, přispět maximálně ke zhojení dásní, kostí apod. Osteoporózu nemám a paradoxně v čelistech mám kost pevnou a hustou, až na ten zánět. Zjišťuji, že bych měl více nalézt sám sebe, svou pevnost, jistotu a oprostit se od závislostí na lidech. Moji rodiče se rozvedli a od 13 let jsem se protlouka více méně sám. Asi jsem příliš propadl rodině a péči o jiné. Kromě nekolika kazů jsem měl až do loňského roku horší jen 5- vlevo dole a korunky na 6 vlevo nahoře a 5 vpravo nahoře. Zkrátka, potřebuji se oprostit od problémů se zuby, dásněmi a začít konečně trochu žít. Budu děčný za váš názor a pomoc.

Odpověď

Dobrý den,
je pravda, že jsme spolu v posledních čtyřech letech toho řešili už povícero, ale zkusíme začít znovu od začátku 🙂
Jedním ze základních úskalí, která nedokážete překonat, je vaše prázdná rovina senzitivity a vaše energie podle astrologie devíti planet v souvislosti s vaší krevní skupinou. A s tím se navíc kloubí ještě vaše šestka…. Proč a jak?
Jste velmi vstřícný a citlivý vůči druhým, nesnášíte konflikty a nechcete je, raději sám ustoupíte, přitom víte velmi dobře o tom, že jste vůdce, jednička, borec, a k tomu ještě jste si velmi dobře vědom, že nějaké dodržování pravidel pro vás rozhodně není, že nemůžete dodržovat nějaké vymyšlené normy a pravidla, která jsou scestná (která pravidla, kromě duchovních principů, nejsou?), ale přitom toužíte po harmonii, pohodě, klidu a pevném rodinném zázemí. Jde to vůbec zvládnout? Jasně, že ano! Vždyť máte dvě devítky, ty vás táhnou k tomu, vše vidět z nadhledu a z pozice vyššího uvědomování, i když ty dvě čtyřky vás zase sráží zpět – tak jste si to ale vybral. Nemůžu se ubránit dojmu, že váš život je stálý boj sám se sebou. Velmi rád byste dělal „rozumné“ a ověřené věci, které vidíte prakticky, že jsou dobré a lidem pomáhají, ale nechcete se smířit s tím, že byste byl „stádový“ a dělal něco stejně jako ten druhý. A k tomu navíc hledáte nejméně konfliktní cestu 🙂
Tento stálý konflikt mezi materiální a duchovní rovinou se promítá i do vašich zdravotních a vztahových potíží. Dáseň je naše prvotní důvěra. Pouze na základě prvotní důvěry (kterou můžeme získat jen tak, že nám ji poskytne matka), můžeme agresivně bojovat za své potřeby, protože VÍME, že jsme dobří, výborní, jedineční, hodni lásky, není třeba se soudit, ale přijímat se vším všudy i s chybami, a tak neztrácíme zuby, protože VÍME. Všichni, kdo mají potíže s paradentozou, nedostali od své matky dost lásky, důvěry, stability. Přesně takovou matku si ale vybrali, je jasné, že tu nemluvím o obviňování. Proč jste si takovou matku vybral? Kdyby to byla vaše matka, kdo vám dá pocit, že jste jednička, na co byste se narodil s tak velkou silou a energií, jak byste ji potom využil? Přesně proto jste potřeboval, aby vám maminka dala málo – abyste mohl využít svůj obrovský potenciál a doplnil si chybějící stabilitu sám (k tomu máte ty devítky :-)). Umět vše dávat do kontextu s vesmírnými zákony, snažit se chápat vyšší příčiny, proč se mi věci dějí, umět být nad věcí a s nadhledem posuzovat, k čemu mi situace kolem slouží a co mám pochopit. Ovšem, tady asi přicházíme k tomu, proč to nejde. Chybí akce. Takže vy sice víte, jak, ale neděláte to. A tak jste přišel o stoličky – vaše rodiče vám „vytrhli“, aby vás netrápili. I razantní zubařský zákrok je k užitku. Zřejmě s nimi už nic razantně řešit nebudete. Ale pokud nepřijmete a následně se tak nebudete chovat, že oni byli naprosto dokonalí a úžasně plnili jen vaše přání, dál budete ztrácet i dásně. Zánět přejde na přední zuby – vaši ženu, následně děti. A hlavně – není třeba jim říkat, že jste už cosi pochopil, že jste už mnohé změnil, že už budete něco dělat jinak, že se na ně nezlobíte, atd., není třeba nikomu říkat nic. Je třeba to dělat. Pokud skutečně cítíte, že vaše maminka vám dala tu nejideálnější pozici k tomu, co řešíte dnes, budete vděčný, a nemusíte jí to říkat. Jen to při každém styku a myšlence na ni budete vědět a cítitl. Když jste přesvědčený, že vaše žena jen trpělivě a s láskou pokračovala v tréninku vaší maminky, budete vděčně a s láskou přijímat každý další pokus k tréninku a budete jí v duchu děkovat a omlouvat se za nepěkné myšlenky, které jste k ní vysílal. A nemusíte jí nic říkat, stačí to vědět a tak se k ní podle toho chovat.
Pro vás je nádherná knížka Štěstí není náhoda, jak si v hlavě nastavit, že nejste oběť, ale tvůrce.
A co dělat pro tělo je u odkazu na paradentozu -:)
Nechtějme se problémů zbavit, ale pěkně si je s láskou prožijme, přesně tak to potřebujeme…
S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře