Disclaimer

Tato webová stránka společnosti King Scotty Co. LLC (US) neposkytuje lékařské, léčebné ani žádné jiné odborné poradenství a neměla by být tak ani chápana. Informace jsou na těchto stránkách průběžně aktualizovány, nepřijímáme právní odpovědnost za uvedené údaje. Značka EMPATIA.CZ je chráněna ochranou známkou.
Copyright © King Scotty Co. LLC
Všechna práva vyhrazena.

Citát

Barva je nejvlastnější zkušební kámen reality.

Aldous Huxley

Poslední komentáře

Na okraj

Bolí vás žaludek?
Zkuzte 15 minut před jídlem užívat vojtěšku. Potahuje totiž zaludeční sliznici blanou, která brání dráždění sliznice.

Léčba ledvin a našich vztahů krok za krokem - krok IV.

Přijali jsme, že jsme dušičky, které se chtějí posunout ve svém vývoji víc k lásce.

Pochopili jsme, že druzí lidé jsou jen druhé dušičky, které z lásky k nám nás trénují, umožňují nám prožít si zkušenost, abychom my něco pochopili a vůbec se k lepšímu změnit mohli.

Naučili jsme se, jak se reálně zachovat, když se mi trénink moc nezamlouvám i jak si můžu negativní myšlenky na svého trenéra změnit.

Reálná akce, skutečná činnost, opravdový skutek je ale to, kam se máme posunout, k čemu se máme dopracovat. Tak dnes budeme mluvit o tom, jak my sami aktivně, reálně a prakticky můžeme ukázat, že jsme opravdu pochopili, co je vztah a umíme s tímto vědomím reálně žít.

IV. O každém mluvím jen dobře a rozšiřuji jen pozitivní zprávy

Podívejte se kolem sebe, poslouchejte, co druzí lidé o jiných říkají, o jakých zkušenostech si vyprávějí a co si předávají. Tohle všechno můžete vy změnit - sami :-) jen začít.

Když mi někdo vypráví o někom druhém něco nepěkného, jako první věc mě napadne, že pokud mluví o dotyčném špatně přede mnou, pak o mně určitě mluví špatně taky a zase před ním. Každý, kdo mluví o druhém špatně, tak v posluchači vyvolává pocit nedůvěry, i kdyby měl stokrát pravdu.

Jak se zachovat, když někdo mluví o tom, kdo tu není špatně?

Pomluva a negativní mluvení o někom za jeho zády je jedna z nejpodlejších záležitostí ve vztazích, nedáváte šanci tomu druhému se vůbec bránit. Netolerujte to! Zkuste třeba říci, že vy dotyčného znáte ale i jinak, nebo víte o něm něco pozitivního. Zkuste převyprávět negativní informace pozitivními. Tiše sedět a účastnit se negativního hovoru o druhé osobě je stejné, jako byste negativně mluvili sami.

Pokud vám někdo řekne, že vám poví něco o druhé osobě, že se budete divit, odmítněte, jednoduše řekněte, že to nechcete slyšet. Pokud totiž přijmete důvěrnou negativní informaci, spolupodílíte se na ní. Neposilujte to a braňte sami sebe.

Začněte rozšiřovat dobré pověsti.

O každém, koho znáte, toho víte spoustu, spoustu pozitivního, možná ještě víc negativního. Toho si ale teď všímat nebudeme. Já taky miluji, chci a potřebuji, aby si druzí pokud možno nevšimli mých špatných vlastností a viděli jen ty pěkné, nevšimli si toho, co zkazím a udělám špatně - udělejme to stejné, po čem bytostně toužíme my sami. A tak si připravte na každého člověka, se kterým se stýkáte, něco pěkného, co u něj oceňujete, co se vám na něm líbí, čím vás potěšil, jednoduše něco pěkného. A až se potkáte s někým, kdo ho zná, začněte o tom mluvit. Vyprávějte o něm, klidně i přehánějte (copak často nepřeháníme, když někoho haníme?). A tak to dělejte pořád a dokola a do té doby, než se to k vám vrátí. Než vám někdo začne vyprávět to, co jste vy řekli jako první.
Víte proč až do té doby?

Protože to bude znamení, že jste změnili své okolí, že jste stvořili svůj nový svět! Lepší :-)

Je vám jistě jasné, že to neskončí a že přestat bude vždycky moc brzy...

A co udělat, když začnete vyprávět o někom druhém, kdo tam není, pozitivně, mluvit o jeho hezkých vlastnostech a schopnostech, o něčem pěkném, co udělal, a co když ten, kdo bude naslouchat, zareaguje negativně? Nereagujte, nechte to být, nevyvracejte mu nic a prostě se tím nezabývejte. A příště to zkuste jinde a s někým jiným.

Jeden z atributů lásky je "Dávej a nic za to nechtěj"

Dávat lásku v podobě pozitivních pohledů a skutků a slov reálně v praxi k reálným lidem je to, co se máme naučit. A  jednou se to naučíme všichni :-)

Vše o vztazích v SOUŽÍT JE LÁSKA.

S láskou vaše Empatia

Vztahy v tomto období

Dobrý den, mám možná takovou zvláštní otázku. Myslíte si, že je "možné a normální", že v tomto zimním období, které mám vždy tak "moc ráda", dojde ke zhoršení vztahů mezi mnou a nejbližším okolím (či mnou a tím nejbližším)? Je to už několikátý rok touto dobou, co je mezi námi víc třenic, víc se hádáme a nerozumíme si ... ach jo, ať už je zase aspoň jaro :-). S pozdravem a poděkováním, K

jasně!

No samozřejmě, vždyť je období vztahů, které do vás rýpe, abyste se svými vztahy pohnula k lepšímu! :-) a i v období zimy do vztahu vnesla jaro... jak si to člověk zařídí, tak to má. s láskou MI

Vztahy v tomto období

Dobrý den,  děkuji Vám za odpověď i za vše, co pro nás děláte - zvlášť poslední VI. díl (a i plno jiných věcí ke stažení) byl pro mě fajn. Já stejně nemám moc na vybranou, protože On je Dřevo (4) a já Země (8); začalo to krásně, ale teď mi přijde, že tak nějak ve vztahu nemám vůbec žádnou "sílu" - asi to tak je, když on mě "ovládá" - prostě tak nějak nemám "šanci" (Může to být možné? Doteď jsem měla zkušenosti jen s Kovy). Děkuji, K