Disclaimer

Tato webová stránka společnosti King Scotty Co. LLC (US) neposkytuje lékařské, léčebné ani žádné jiné odborné poradenství a neměla by být tak ani chápana. Informace jsou na těchto stránkách průběžně aktualizovány, nepřijímáme právní odpovědnost za uvedené údaje. Značka EMPATIA.CZ je chráněna ochranou známkou.
Copyright © King Scotty Co. LLC
Všechna práva vyhrazena.

Citát

Vztah mohu změnit jen tehdy, když se změním sám.

Poslední komentáře

Na okraj

Víte, že kuřáci potřebují mnohem více vitamínu C než nekuřáci? Jedna cigareta zničí účinek 150mg vitamínu C. Kuřáci by měli dodat organismu denně minimálně 1000 mg vitamínu C.

Poradna zdraví a vztahů

Vítejte v naší láskyplné poradně zdraví a vztahů


Tato webová stránka společnosti King Scotty Co. LLC (US) neposkytuje lékařské, léčebné ani žádné jiné odborné poradenství a neměla by být tak ani chápana.

Žádné z informací, ani odpovědi na dotazy v poradně(!), nelze chápat jako "odborná doporučení" na základě zdravotního, školského nebo právního systému. Jsou to jen osobní zkušenosti našich redaktorů!

Pokud chce někdo nějaké zde uveřejněné názory aplikovat ve svém životě, činí tak na základě vlastního rozhodnutí, vlastní zodpovědnosti a s vědomím, že za jejich formu a způsob využití nepřijímáme žádnou právní odpovědnost!


Najdete zde již více než 2000 dotazů

Pro vyhledání nějakého termínu použijte volbu VYHLEDÁVÁNÍ v pravém sloupci nahoře.

Když nenajdeš odpověď, zadejte NOVÝ DOTAZ!

Hledat můžete i v Duchovních příčinách nemocí.

Odpověď na svůj dotaz nečekejte obratem, protože nestíháme osobní konzultace.

Věnujeme se intenzivně těm, kteří hledají sami v některém programu

AKADEMIE CELOSTNÍHO ZDRAVÍ

Naším přáním je, aby se všichni lidé naučili, jak se mohou o své zdraví postarat sami a nemuseli tak potřebovat nikoho jiného, kdo by jim to řekl.

Protože ale víme, že je třeba ukázat první směr, tak žádný dotaz z poradny nikdy nezůstane nezodpovězený.

Jen trpělivost a hledejte zatím sami!

Dobrý den,

rád bych s vámi zkonzultoval duchovní příčinu symptomů, které mi mé tělo už delší dobu naznačuje, což jsem si uvědomil až nyní, když jsem si při sportu zlomil levou ruku.

Uvědomil jsem si, že již delší dobu (přibližně 2 roky) mi křupe při chůzi v levém kotníku. Nebolí to, jen při určitém pohybu při chůzi v kotníku "loupne". Přibližně půl roku nazpět, mě začalo bolet levé koleno. Nejdříve jen při kleku na kolenou, všimnul jsem si toho, když si chci hrát se 2 letým synem, tak mě to začalo omezovat při sezení. Postupně mě koleno začalo bolet i při běžných pohybových činnostech (sport např.). Koleno nyní nedokážu ohnout do plné polohy tak, jsako koleno pravé. Myslel jsem si, že je to důsledek častého nošení syna na rukou, ramenou, do schodů atd. a že už to kolenní klouby tak lehko neunesou. To jsem ale nyní přehodnotil, když vidím očividnou souvislost příznaků, ketré mi tělo dává skrze levou částtěla. Před dvěmi dny jsem si totiž při sportu zlomil levou ruku v loketní kosti, dislokoval zápěstí, naštípnul zápěstní kůstky a cítím bolest v celé ruce od ramene po zápěstí. Tedy, je tu očividná souvislost mezi těmito úrazy, pravá strana těla je naprosto v pohodě. Rád bych tedy tímto poprosil o konzultaci, jakou by mohlo mít duchovní příčinu.

Zkoušel jsem nejdříve najít odpověd v knize Základy celostního zdraví, kterou máme doma, ale bohužel to v tom nevidím. Podle již položených dotazů zde na empatii to směřuje na nějaký problém se ženou, což mi ale zase nesedí, neboť s manželkou máme krásný vztah, s mamkou taktéž. Je možné, že třebas problémy nevidím, ale v současnosti o nich jednoduše nevím, či je nevnímám. 

Mnohokrát děkuji za rady, které zde poskytujete. Zároveň, pokud by byla příčina komplexnější a bylo by zapotřebí delší rozbor příčin mých symptomů, rád bych se tímto také zeptal na způsoby možné podrobnější konzultace.

Děkuji, s pozdravem a přáním hezkého dne,

Štěpán.

Dobrý den,

jste šikovný, že hledáte souvislosti. Je vám asi jasné, že úrazy nejsou náhoda, jen urychlení toho, co máme řešit, přečtěte si o duchovní příčině zlomeniny

Levá strana skutečně souvisí s ženskou energií, s nějakou ženou - kotníky jsou kontrolkou pohlavních orgánů, kolena jsou kontrolkami ledvin, tudíž zobrazují naše vztahy. Zřejmě pořád něco přehlížíte, a tak přišlo další zastavení - zlomenina levé ruky v loketní kosti a naštípnutí zápěstí. Loket představuje naši schopnost se prosadit, nastavit si hranice a postavit se za sebe, levý loket souvisí se slinivkou – jestli máme v rovnováze lásku dávanou i přijímanou, ale i jestli milujeme druhé, ale nezapomínáme na sebe, prostě jestli jsme v harmonii. Předloktí stejně jako potíže s kotníky souvisí s blokováním energie v pohlavních orgánech.

Pokud v této oblasti je u vás vše v pořád...

Dobrý den,

posledních pět let jsem užívala Zoloft na nespavost, ale před rokem jsem se rozhodla AD vysadit vše bylo v pořádku až do letošního léta, kdy jsem opět začala trpět nespavostí. Jako záchranu užívám opět chemické léky. Jsem žena v domácnosti již 12let, nemám žádné psychické vypětí kromě běžných každodenních starostí o děti a domácnost. Zajímám se o zdravé stravování , sportuji. Jsem Celiatik 17let, ve stravě jsem vysadila bílý cukr. Od dětství jsem hodně citlivá, během života jsem trpěla na panické uzkosti. Neužívám antikoncepci celkově se snažím všem lékum vyhýbat. Chtěla bych poprosit o vaši radu.

Moc děkuji Marie

Dobrý den,

přečtěte si o svém dni narození, životním čísle 9, prázdné rovině Saturnu, třech izolovaných 7 a izolované devítce, a své energii 5 země. Jste člověk s obrovskou citlivostí, svědomitostí a zodpovědností za všechny a všechno. Máte touhou všechny zachránit, spasit celý svět, a nakládáte na sebe i to, co vám nepřísluší řešit. Všechno berete velmi vážně, jste velmi empatická, d...

Prosím o vysvětlení zda spolu může souviset porucha nějakého orgánu, která se projevuje bolestí v lokti, tzv.tenisový loket. V roce 2018 jsem měla problém s pravým loktem a letos s levým. Ke zvýšenému fyzickému zatížení nedošlo, léčba lokte rázovou vlnou je sice ulevující, ale bolest stále trochu trvá.

Moc děkuji za vyjádření

Petra

Dobrý den,  

souvislost s orgány loket určitě má. Loket ukazuje naši schopnost prosadit se, postavit se za to, co potřebujeme pro sebe, jestli umíme postavit sebe na 1. místo, anebo upřednostňujeme všechny ostatní před sebou. Může ale ukazovat i přílišné protlačování svých představ a své pravdy, toho, jak to chcete vy. Nějakým způsobem byla porušená harmonie.

Pravý loket souvisí se žlučníkem, naší nespokojeností, levé se slinivkou, to jestli máme v rovnováze lásku dávanou i přijímanou, lásku k sobě s láskou k ostatním.

Vy jste silná energie 5 Země, chcete mít vždycky pravdu, nerada měníte názor a je těžké vás přesvědčit. Navíc máte...

Milá paní Matoušová,
sepsala jsem to, co mě momentálně nejvíce ovlivňuje, spíše ale blokuje a budu Vám velmi vděčná za nasměrování, konzultaci, moudrou radu :)

minulost
– anorexie
 v 11 letech jsem nezvládala svoje negativní emoce a toto temné období u mě vyústilo anorexií. Trvalo to pár let, ale anorexii jsem zvládla. 

– snížená činnost štítné žlázy / Hashimotova thyreoditida
v 13 letech mi lékaři zjistili autoimunitní zánět štítné žlázy – od té doby užívám Euthyrox a rok co rok mi dávku léku zvyšují :( Stále hledám alternativy přírodní léčby, buď to ale nejsou ty pravé nebo u nich nevydržím dostatečně dlouho (?) Tak zůstávám u substituční léčby a vedle toho hledám... Když si léky nevezmu projeví se to u mě vyčerpaností...

– chybějící menstruace  
v 16 letech mi gynekolog předepsal HA, protože jsem ještě nedostala svoji první menstruaci. Tak jsem měla další léky, ale i menstruaci. HA jsem před více lety přestala brát, ale menstruaci jsem už nedostala :(

současnost
poslední roky mě trápí:
1. emoční přejídání a následné pocity viny, komplex méněcenosti – vůbec nevím, jak z tohoto kola ven :(   
2. velká únava a nespavost
3. práce: kolektiv je skvělý! ale nedokážu se smířit s tím, že celý den prosedím na kancelářské židli a nestíhám. Chybí mi pohyb v přírodě, sport, který mi přináší radost a zábavu. Poslední dobou cítím nespokojenost a vyčerpání, na sport mi už nezbývá energie. 

Poradila byste mi prosím, jak s těmio tématy mohu sama lépe pracovat?
Hezký den

Dobrý den,

přečtěte si o svém dni narození, dvou jedničkách, životním čísle 6 a své energii 1 Vody, dále o svých dvou prázdných rovinách – rovině senzitivity a rovině vize.

Jste člověk velmi citlivý, zranitelný a hodně uzavřený, nedokážete sdělovat své pocity, vše držíte uvnitř a tváříte se, že se nic neděje. Vaším životním úkolem je zbavit se strachu a nebát se otevřít, naučit se mluvit o tom, co vás trápí, co vás bolí, z čeho mám radost a z čeho ne. Neřešit jestli to druzí pochopí, jen sdělit...

Milá Miluško,

jsem v Kruhu Žena je láska, kde jsem se Tě chtěla dnes zeptat, ale nakonec jsem si uvědomila, že můj dotaz spíše patří sem.

Po roce v Kruhu naplno vnímám změny jak u sebe, tak u manžela. Prožila jsem teď s manželem krásné letní dny s výlety na kole, autem a také jeho 3 nádherné oslavy kulatin...................jeho sestra mi teď o víkendu řekla, že je to úplně jiný člověk, plný smíchu a pohody..............cítím to na něm, Bohu díky!! Je to všechno výsledek mého snažení pod Tvým "vedením", děkuji!¨

Cítím změny v našem vztahu, až na tu "jednu", však víš, snažím se s tím ztotožnit a přijmout to. 
Čím se ale teď více trápím, je má neustálá nervozita spojená se strachy a menším sebevědomím doprovázené menopauzovými problémy. Snažila jsem se to teď v poslední době "vysledovat". Jakmile jen trochu znejistím, zavnímám cokoliv, co dělám špatně ( jak v práci, ve společnosti i doma)  okamžitě mně přepadne pocit viny doprovázený návalem horka, až "mokra". Totálně mně oblejí krůpěje potu i při malichernostech. Přitom poslouchám videa a meditace k sebelásce, četla jsem knihy o sebelásce.....používám různé afirmace...myslím se, že se tomu teď věnuji více jak milníkům a posunům v Kruhu, protože mně to trápí. .

Napadlo mně, že tím, jak jsem ukazovala prst stále jen na sebe a uvědomila jsem si, co všechno jsem dělala dříve špatně, jakoby se mi vytratilo sebevědomí. Neměla jsem ho nikdy tak, že bych chodila s nosem do stropu, ale když jsem chtěla něčeho dosáhnout, vždy se mi to povedlo, umím být vytrvalá a jít si za svým cílem a uvědomit si, že jsem skvělá. A že jsem toho dokázala v životě docela hodně. Teď jakoby jsem si to ani neuvědomovala, spíše naopak. Kde se to vytratilo?

Mívám skoro pořád tlak na hrudi, kolem srdce a jakoby mi "trply" nohy, nebo spíše žíly v nich. Neumím to správně popsat. Jediný čas, kdy jsem "uvolněná", je spánek, naštěstí aspoň to. I když mívám docela zvláštní a živé sny. Jakmile se probudím, přichází nervozita i z malých věcí. Bylo toho na mně za poslední rok mnoho.......přála bych si už být v klidu. 

Předem děkuji za Tvou pomocnou radu. Iva

Milá Ivanko,

mám velkou radost s tebou, co vše se ti podařilo a co jsi zvládla a je super, jak na sobě stále pracuješ, ale uvědom si, že nejsme jen duše, ale máme i hmotné tělo. V dnešní době není možní získat potřebné živiny jen ze stravy. Je potřeba nejen pracovat na své změně duchovní, ale i podporovat tělo.

Menopauza je přirozený přechod ženy do jiné etapy života a to, jak jí procházíme ukazuje nejen na to, jak zvládáme být měkkou, pasivní, ženskou energii, ale i to, v jakém stavu je naše hmotné tělo. Jestli je dostatečně vyživené minerály a vitamíny, jak se stravujeme, jestli ho čistíme... To vše se zobrazuje na tom, jak přechodem procházíme, jestli máme nějaké přechodové potíže nebo ne. Doporučila bych pokračovat v tom, co děláš, ale zapojit do toho i to starání o své tělo.

Doporučila bych ti udělat si registraci v calivitě a objednat si Me...

Dobrý den.

Zkusila jsme už hodně věcí, ale bohužel neúspěšně.. moje nemoc už zasahuje do rodinného života i psychicky, protože když to řeknu tak jak to je prosedim celé léto v domě protože musím chodit v dlouhých kalhotech a dlouhém tričku abych se vyhla nepřímých podhledů a dotazů co to mám na těle. Moje nemoc má jméno lupénka, která se mi objevila po operaci žlučníku. V tu dobu jsme končila střední školu, takže celkově stresující období. Největší intenzitu, ale nabrala před 4roky kdy jsme porodila první dítě a 2018 druhé dítě.. Do dnes ji mám ve stavu 50%těla červené praskajici ložiska. Prosím o doporučení jak bych mohla svoje zdraví zlepšit. Děkuji

Dobrý den,

lupénka je nemoc jater a naší zatvrzelosti. Ukazuje na to, že někde bojujete , místo abyste věci přijala a milovala tak, jak jsou, tvoříte si ochranné pancíře, aby vás nic nezraňovalo. Je potřeba přijmout, že tak, jak věci jsou, jsou vždy nejlepší pro nás, i když ještě nevíte z jakého důvodu se vám dějí, vždy se dějí nejlépe pro vás.

Je to váš životní úkol 2 Země přijímat a trávit vše, jako prospěšné pro sebe, pro svůj život a posun. Máte izolovanou 3 a dvě devítky, příliš vše analyzujete, nad vším přemýšlíte, ale nic nezměníte, neuděláte žádný k...

Dobrý den.

Chtěla bych se zeptat co můžu udělat při zlepšení zdravotního stavu své dcery. Jsou ji 4roky a trápí nás nosní madle a teď navíc 2x po sobě jdoucí angíny s atb. MUDr nás ženě na vytržení nosní mandle, ale to je pro nás jako poslední řešení. Dcera má nosní madly dost zvětšenou, takže při infektu nemůže dýchat a večer i občas vynechává s dechem, takže to pro její tělo není dobré. Prosím tedy o radu co bychom mohli podniknout? Děkuji

Dobrý den,

zadejte si do vyhledavače na empatii nosní mandlí a vyskočí vám spousta dotazů.

Nosní mandle je kontrolkou imunitního systému, stavu tlustého střeva, kde máme téměř 80% imunity, proto její odstranění neřeší příčinu. Dnešní medicína bohužel neřeší příčinu, ale jen odstraňuje kontrolky. Zvětšená nosní mandle je jen zduření sliznice, není to nic, co by někde vyrostlo navíc, a muselo se odstranit, jde jen o tom uvést nosní mandli zpátky do normálu. Antibiotika vše jen zhoršují, přečtěte si článek o ATB.

Dávejte dceři Probio Balance – probiotika k posílení střevní mikroflóry a tím i imunity, po antibiotikách je příznivá mikroflóra ještě víc vymlácená, a protože sliznice v celém těle jsou všude stejné, tak posílením střeva zároveň spravíte sliznici v nose. Dávkování 6 tbl denně, a...

Dobrý den,

několik let se potýkám s chronickými kvasinkovými záněty, byly čím dál častější, jednou za měsíc minimálně. Gynekolog mi střídal různé produkty nebo nasadil antibiotika a nic se nelepšilo. Začala jsem se léčit sama-stravou, 8 měsíců nejím žádný cukr, bílou mouku a obecně tzv. protikvasinková dieta, u toho jsem užívala probiotika. Pravidelně cvičím, probiotika už neužívám, chci teď vysadit po mnoha letech antikoncepci a při zdravějším stravování jsem zůstala, mám ale opět problémy, přenáším je i na partnera a jsem už z toho nešťastná. Nevím na koho se obrátit, aby mě tohoto problému zbavil jednou provždy, budu vděčná za každou radu. Děkuji Veronika

Dobrý den, 

zadejte si do vyhledávače v Empatii výtoky nebo kvasinkový zánět a čtěte, je tam spousta rad.

Váš problém je v překyselení a tím porušení rovnováhy mikroorganismů ve vašem těle, přemnožení kvasinek, které za normálních okolností v našem těle běžně žijí. Z duchovního pohledu souvisí s vaší nespokojenosti s partnerem, nechcete ho přijmout takového, jaký je a neumíte o své nespokojenosti mluvit. 

Podívejte se na kurz zdarma Žena je láska, kupte si knížku Žena je láska.

Máte dvě izlované jedničky, je tedy vaší výzvou začít mluvit o tom, co cítíte, o tom co vás trápí, štve, o své nespokoj...

Dobrý den paní Miluško,

Moc ráda bych poprosila o radu jakou kůrou bych měla začít, již od prosince jsem začala s onemocněním močových cest (antibiotika), další měsíc jsem měla čepy v krku, další antibiotika, takto pak ještě 2x,vzdy příčina začala stejně, bolesti v krku, zimnice, teplota. Už jsem si řekla dost, takto teda ne, nemůžu neustále být na antibiotikach a začala jsem řešit své zdraví přírodně. Což nevím zda zabralo, ale čtvrt roku bez nemoci. Je fakt, že neustále starani kolem děti, nevyspani, domácnost me vyčerpává. Jsem velká koule stresu, cokoliv mě dokáže vytočit, rozcilit. Co se týče nemoci z krve zjištěny pokaždé zánět, málo železa, takže 3mesice užívání železa, zinek, kustovnice. Poslední testy dobre až na to, že jsem měla málo zvýšené leukocity. Ráda bych očistu těla, můžete mi poradit s čím začít? Pořídit si něco na odkyseleni k tomu probiotika? Určitě bych to viděla i na očistu lymfy a střev, jen nevím kde a jak začít. Prosím poraďte. Děkuji za váš čas, Lenka

Dobrý den,

začněte očistou tlustého střeva, ve střevu je základ imunity – Green health 2-2-2 10 minut před jídlem, Liquid Chlorophyll 3x 1 lžičku do 1,5 l vody, popíjet během dne, můžete jim i kloktat v případě problému s krkem, AC zymes PLUS – 2-2-2,  + Imunaid 1-1-1 na podporu imunity vzhledem k angínám, C 1000 – 2-1-0, New life -1-1-1, pokud se cítíte více ve stresu, přidejte Rhodiolin 1-1-1. Takto 3 měsíce, antibiotika už neužívejte, dostáváte se tak do bludného kruhu, pořiďte si do zásoby Samburex, pokud přijde nějaká infekce, užívejte 5x denně 1 lžičku, zvládnete to takto bez antibiotik. Vše nakoupíte v empatia shopu.

Stravu je vhodné upravit nejlépe podle vaší krev...

Dobrý den,

žádám Vás o pomoc a Váš pohled, proč mě už 3 roky bolí svaly na nohou. Poslední dobou už mě začaly bolet i kolena. Je to už 4,5 roku, co jsem se začal soudit s bývalým zaměstnavatelem o odstupné, jelikož mám nemoc s povolání (ekzémy na chemické látky) a v minulé práci jsem měl stálé zdravotní potíže, tak jsem musel odejít a měl nárok na 12 platů odstupného, ale bývalý zaměstnavatel mi odmítl odstupné dát. Začal soud a mě to hodně psychicky vyčerpávalo, neměl jsem peníze, našel jsem si práci, kam jsem chodil z odporem, ale práci, kde jsem se uživil. Všechny ty starosti se soudním sporem, práci kterou jsem nesnášel, a před 2,5 rokem mi zemřela maminka. Nohy mě zpočátku boleli jen ke konci směny v práci, ale postupně mě začaly bolet i doma, když jsem nic nedělal a koukal třeba na televizi. Byla to velká dřina, házel jsem přední skla co jsou do automobilů, do rámů. Za 12 hod směny jsem naházel přes 11 tun skla. Byl jsem u doktorů na všech různých vyšetření, neurologie, revmatologie, krevní testy, magnetická rezonance, atd... a jejich závěr zněl, že neznají příčinu proč mě bolí nohy. Z krevních testů mi zjistili, že mám zvýšený cukr v krvi 7 a zvýšený cholesterol a předepsali mi léky na cukr v krvi i cholesterol. Ovšem z nohami to prý nesouvisí. Léky neužívám, protože se zajímám o psychosomatiku, duchovno a vím, že tyto léky není dobré užívat. Teď jsem na nemocenské a i když jsem změnil práci, tak v nynější práci stojím u linky celých 7,5 hodiny a je to pro mě na nohy nesnesitelné, ke konci směny mě už tak bolí svaly na nohou, že se nemohu dočkat, až půjdu domů odpočívat. Jsem nekuřák, celý život sportuji, tenis, stolní tenis, fitness, ale teď mě tak bolest svalů na nohou omezuje, že nemohu sportovat, i procházka 2 km mi unaví nohy, že raději nikam nechodím. Zkoušel jsem různé mastičky na nohy, spostu vitamínů jako je magnesium B6, ašvaganda, laktobacil, geriavit, životabudič, maralí kořen, gotu kola, ale nic nepomáhá. Už jsem z toho zoufalý. Já sám osobně cítím, že je to z toho soudního sporu, chybí peníze a jsem na to vše sám, nemám partnerku, ani děti. Je mi 47 let. Prosím o Váš názor, proč mě tak bolí svaly na nohou a o radu, co s tím mám dělat, aby přestaly bolet.

Z celého srdce děkuji :-)

S pozdravem a přáním hezkého dne :-)

Pavel Š.

Dobrý den,

vše začíná u překyselení a špatné funkce žlučníku, vaší nespokojenosti. Tělo se snaží překyselení neutralizovat a tak odebírá minerály ze zásob, třeba vápník a hořčík určený pro správné funkce nervového a svalového systému. Vlivem překyselení a nedostatku minerálů dochází k tuhnutí svalů a šlach, a celkově jsme bez energie, otrávení, nic nás netěší. 

Bolest svalů na nohou vás zastavuje, protože neventilujete správně své energie, jdete špatnou cestou. Přečtěte si o svém dni narození 1, vašem životním čísle 1, o své plné rovině energie a...