Disclaimer

Tato webová stránka společnosti King Scotty Co. LLC (US) neposkytuje lékařské, léčebné ani žádné jiné odborné poradenství a neměla by být tak ani chápana. Informace jsou na těchto stránkách průběžně aktualizovány, nepřijímáme právní odpovědnost za uvedené údaje. Značka EMPATIA.CZ je chráněna ochranou známkou.
Copyright © King Scotty Co. LLC
Všechna práva vyhrazena.

Citát

Barvy jsou činy světla, činy a hoře.

J.W.Goethe

Poslední komentáře

Na okraj

Víte, že jedna tableta MagneZi B6 obsahuje tolik hořčíku jako 1 litr mléka?

Poradna zdraví a vztahů

Vítejte v naší láskyplné poradně zdraví a vztahů


Tato webová stránka společnosti King Scotty Co. LLC (US) neposkytuje lékařské, léčebné ani žádné jiné odborné poradenství a neměla by být tak ani chápana.

Žádné z informací, ani odpovědi na dotazy v poradně(!), nelze chápat jako "odborná doporučení" na základě zdravotního, školského nebo právního systému. Jsou to jen osobní zkušenosti našich redaktorů!

Pokud chce někdo nějaké zde uveřejněné názory aplikovat ve svém životě, činí tak na základě vlastního rozhodnutí, vlastní zodpovědnosti a s vědomím, že za jejich formu a způsob využití nepřijímáme žádnou právní odpovědnost!


Najdete zde již více než 2000 dotazů

Pro vyhledání nějakého termínu použijte volbu VYHLEDÁVÁNÍ v pravém sloupci nahoře.

Když nenajdeš odpověď, zadejte NOVÝ DOTAZ!

Hledat můžete i v Duchovních příčinách nemocí.

Odpověď na svůj dotaz nečekejte obratem, protože nestíháme osobní konzultace.

Věnujeme se intenzivně těm, kteří hledají sami v některém programu

AKADEMIE CELOSTNÍHO ZDRAVÍ

Naším přáním je, aby se všichni lidé naučili, jak se mohou o své zdraví postarat sami a nemuseli tak potřebovat nikoho jiného, kdo by jim to řekl.

Protože ale víme, že je třeba ukázat první směr, tak žádný dotaz z poradny nikdy nezůstane nezodpovězený.

Jen trpělivost a hledejte zatím sami!

Dobrý den,

asi před rokem mě začaly bolet malé kloubky na rukou. Většinou jen prsteníček a prostředníček. Asi po třičtvrtě roce se bolest přestěhovala do koubku levého palce, kde mi doslova přeskakuje a křupe. Pak mě začalo bolet levé rameno, ale tak zvláště. Ne jako kloub, ale svaly nebo upony kolem něj. Nejdříve to bylo jen při určtiém pohybu a polohy ruky směrem dozadu za záda, kdy bolest prolítla celou rukou. Nyní je to již taková zvláštní tupá bolest téměř celé ruky, nejvíce kolem ramene. Připomíná mi to bolest nohou v období puberty - růstu, kdy mi říkali, že je to růst kostí. Již mě bolí i upon - sval směrem ke krční páteři. Krční páteř mám již operovanou, v roce 2008 mi byla dána titanová plotýnka mezi 5/6 obratlem.

Je pravdou, že jsem v poslední době hodně závislá na sladkém. Vždy držím nějakou dietu, zhubnu 10 kg a pak naprosto ujíždím na čokoláeě a sladkém. V tomto procesu jsem již asi tři roky. Nyní se snažím začít opět cvičit a dodržovat zdravou stravu - vynechat co nejvíce cukr, bílou mouku. Nějak nemohu opustit bílé jogurty a sýry.

Od narození mám po celém těle velké množství pih - mateřských znamének. Jsou opravdu od velkých /jeden a půl cm - ty jsem si nechala vyříznout/ až po malé. Stále se mi tvoří další a další. Chodím pravidelně jednou za rok na kontroly a většinou jsou nějaké určeny k vyříznutí vzhledem k jejich možnosti vzniku melanomu. 

Začínám mít obavy z bolestí levého ramene a ruky, aby se nejednalo a něco vážného - zhoubného. 

Děkuji moc za jakoukoliv radu nebo doporučení.

Pavlína

Dobrý den,

vaše potíže souvisí s překyselením a následném tuhnutí měkkých tkání, svalů a šlach, zatuhlosti, souvisí to s oslabenými játry a žlučníkem. Na jejich oslabení ukazuje i problém s krční páteři, která je kontrolkou jater a zvýšená tvorba mateřských znamének. Píšete, že to máte od narození, tedy jisté oslabení jste si nejspíš vybrala a přinesla do tohoto života – máte dvě šestky – rodinná karma.

Bolest malých kloubů na rukou může ukazovat na začátek artritidy, která je právě signálem překyselení a zatuhlosti, nespokojenosti, přečtěte si o duchovní příčině. Jako...

Dobrý večer,

prosím o radu, od cca 15 let mám na levé noze na malíčku a prsteníčku plíseň nehtů, zkouším vše možné a nemohu se jí zbavit. A k patám mívám období, že mám paty pěkné a z toho mi popraskaji a bolí a trvá vždy delší dobu než se toho zbavím. Prosím o radu, co mi to způsobuje. Děkuji pěkně za pomoc.

S pozdravem Zlatuše 

Dobrý den,

podívejte se na duchovní příčinu plísní, je jedno jestli se vyskytuje na nehtech nebo kdekoliv v těle 

Zadejte si na empatii do vyhledávače plísně a vyskočí vám spoustu článků a odpovědí z poradny, třeba tento.

Přečtěte si článek Jak se rychle zbavit plísně nehtů na nohou

Zbavit se plísní je opravdu dlouhodobá záležitost, připravte se na to. Je třeba současně s léčbou změnit stravu tak, abyste se nepřekyselovala, vyloučit cukr a sladkosti, bílou mouku, (z pečiva ponechat jen žitný chleba), vyloučit mléčné výrobky (kromě kysaných bílých), uzeniny.

Přečtěte si o odkyselení těla...

Dobrý den,

syn již dva měsíce bez jakékoli příčiny začal často mrkat oběma očima. Od září nastoupil do 1.třídy. Na očním vyšetření je vše v pořádku. 

Jsem z toho dost nešťastná, nechci aby mu to zůstalo. Takže neustále ho upozorňuji nemrkej, nech očička v klidu atd...

můžete mi poradit kde by mohl být problém?

Moc Vám předem děkuji

Dobrý den,

velmi dobře vám rozumím, řešila jsem kdysi to stejné, přečtěte si tento článek. 

Přečtěte si podobný dotaz a moji odpověď, najdete tam i doporučení pro vašeho syna, jde jen o to rozhodnout se a podpořit ho přírodně. 

Váš syn je energie 6 Kovu, všechny křivdy, ublížení a pocity drží v sobě, neumí o nich mluvit, ani je vypustit - odpustit. Je velmi citlivý, zranitelný, dokáže se napojit na pocity druhých a vnímat jejich nepohodu, vše v sobě příliš rozebírá, přemýšlí nad tím. Je potřeba, aby svou energii ventiloval nějakou fyzickou aktivitou, dělal něco, co ho baví, z čeho má sám radost.

Chvalte ho, dávejte mu pocit, že je skvělý, úžasný a podporujte h...

Dobrý den, 15.2. začíná období jater a jelikož oči jsou spojené s játry, chci se zeptat, co by mi bylo doporučeno na zelený zákal? Mám vysoké oční tlaky. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

určitě je potřeba posílit játra. Přečtěte si duchovní příčinu zeleného zákalu a popřemýšlejte, kde máte pocit, že cítíte tlak, co v sobě držíte a nechcete vypustit.

Vy jste podle Astrologie 9 planet energie 7 Kovu, to je tvrdá, uzavřená energie, která všechny pocity a křivdy drží v sobě, neumí se otevřít a mluvit o nich. Vše si v sobě ukládá, i když se tváří, že se nic neděje. Vaším životním úkolem je naučit se odpouštět a vypouštět nepodstatné věci, uvolnit ten tlak emocí, třeba i tím, že si dovolíte se vyplakat a přijmout věci tak, jak jsou s důvěrou, že přesně tak se dějí pro vaše dobro.

Máte dvě dvojky, jste člověk velmi citlivý...

Dobrý den, nikdy v životě jsem neměla takové drastické nehody. nikdy jsem nebourala tak vážně, ani na kole, ani v autě. první nehoda se odehrála pod kopcem v zatáčce, když jsem jela na kole, dostala smyk a srazila se s autem. vlétla jsem přímo pod něj. Vážně mi to poškodilo hýžďové svaly na levé horní straně zadku a poškodilo svaly na pravé straně pravého stehna. zlomila jsem si malinkou kůstku v pravém zápěstí a dostala takovou ránu do pravého lokte, že mi pod tlakem loktu praskla kůže a otevřela se mi rána v mase na vnitřní straně loktu 1cm na 2cm .ruka zarůstala měsíc. ale hýždě a stehno se nehojí. neustale se uvnitř tvoří tekutina s krví a již měsíc a půl chodím na punkce. tři týdny na to jsem se při výjezdu ze zatáčky v autě srazila čelně s autem vodovodů a kanalizace. klínem mě to narazilo  zespodu na volant. měla jsem naraženou levou kyčli, hematomy v tříslech a tržnou ranku v levém třísle. Žiju sama ve svém bytě. Dva roky jsem neměla štěstí na vážný vztah. pokusy byly, ale nedopadlo to.rozesla jsem se s nimi. nehodili jsme se k sobě. jen se občas "vídám" s bývalým přítelem, když mi je smutno. od září pracuji jako učitelka ve speciální škole .je to náročné na stres. nyní pracuji na tom, abych dokázala žít sama se sebou spokojeně. Děkuji moc za jakoukoliv radu. Martina

Dobrý den,

žádná nehoda není náhoda, je to jen rychlá nemoc, něco, co potřebujeme rychle pochopit a změnit. Pokud přehlížíme to, co máme řešit, jsme v nějakých postojích zatvrzelí, nechceme to změnit, býváme často jakoby násilím zlomeni, zastaveni nehodou, úrazem.

Svaly jsou symbolem naší aktivity v životě, svaly stehenní jsou o našem ukotvení, uzemnění. Zápěstí, hýždě, tříslo jsou spojeny s hormonálním systémem - nevyřešený vztah k ženství, k sobě jako ženě, blokování energie v pohlavních orgánech - viz orientální diagnostiky

Pravý loket souvisí se žlučníkem – s naší nespokojeností a kyčel je kontrolkou jater a žlučníku – souvisí s nespokojeností a zlosti. 

Myslím, že u vás vše souvisí s partnerstvím, vztahy a v...

Uz 2 roky, mám hlen v krku. Vyšetření mám - reflex jicnu, vyšetření žaludku, na ORL, PHmetrii. Prasky -helicid, no - spát.. Nic nepomohlo, nic mi nenašli. Můj taťka to má taky a našli mu rakovinu ledviny a kostí. Je možný že to s tím souvisí??? Děkuji za odpoved

Dobrý den,

zadejte si do vyhledávače na empatii zahlenění a vyskočí na vás spousta podobných dotazů.

Zahlenění souvisí se zaneseným tlustým střevem, je potřeba střevo očistit a osídlit přátelskými bakteriemi. Přečtěte si o probioticích: Na psychické potíže probiotika

Duchovně tlusté střevo souvisí s odpuštěním, hledejte, kde potřebujete odpustit a odpouštějte. Podívejte se na program v Akademii celostního zdraví Odpustit je láska.

Reflux jícnu ukazuje na silné překyselení, nechcete se s nepříjemnými situacemi setkávat, odmítáte je přijmout, spolknout, a vracíte je zpět. Přečtěte si podobný dotaz: Reflux jícnu

Pokud by vás zajímal rozbor p...

Dobrý den,

již 2 měsíce mám žlutý průjem, někdy i stolice, ale převážně žlutý průjem.

Současně i bolesti břicha nejčastěji pod pravým žebrem, ale bolest se stěhuje, někdy i v levém podžebří, kolem pupku.

Bohužél už nemám žlučník.

Beru Warfarin (Leidenská mutace homozygot, prodělala jsem trombózu , ucpanou tepnu...).

Prosím o radu, co může být příčinou mých problémů -> žlučovody, játra...

Jak mohu vyčistit játra a celý trávicí trakt.

děkuji Jana B.

Dobrý den,
zadejte si do vyhledávače na empatii odstranění žlučníku a najdete tady spoustu podobných dotazů, třeba tento  nebo tento, najdete v nich i další odkazy na články. Žlučník z duchovního pohledu souvisí s naší spokojeností, a je jasné, že odstraněním něčeho se nenaučíme tomu, co nám tělo svými signály ukazuje a co potřebujeme řešit, jen se problém odsune a za čas zobrazí jinde. Ve vašem případě jde nejspíš o zablokované žlučovody a přetížení jater. 

Operace žlučníku je dnes považováná za banální operaci, ale pravdou je, že bez žlučníku už nikdy nebudete trávit dobře, protože vám schází "dávkovač", buď jí je málo nebo moc, podle toho, co sníte. Proto je potřeba jíst velmi prostě a jednoduše, ne...

Dobrý den,

před 4 měsíci jsem porodila druhou dceru. Přibližně posledních 14 dní mě bolí nohy. Nejedná se o velkou bolest, spíše nepříjemné pocity. Jde o brnění, ale jako by maličkých jehliček a ne extrémně intenzivní. Primárně v chodidlech. Poslední pár dní mě už bolí ale i holenní kost a v celých nohách pociťují horkost občas, nejsou ale horké na omak. Toto je nejintenzivnější nad kolenem pravým ve spodní části stehna a holenních kostech. Opakovaně se mi i vrátila bolet v krku. Teď jsem naposledy měla i zalehlé levé ucho.

Obecně neznám moc nemoc, jsem zdravá od podstaty. Před 2 měsíci jsem ale podstoupila operaci laparoskopickou, kdy mi po zavedení tělíska uteklo přes děložní stěnu do dutiny břišní.

Brala jsem po víc než 10 letech antibiotika a od té doby se vrací ta bolest v krku. Bolest v krku si umím nějaká vysvětlit, ale nevím o co by mohlo jít s těma nohama. Není to každý den stejně, jsou dny, kdy to necítím skoro vůbec a pak dny jako dnes, kdy je to intenzivní. Je to snad až pocit lehtání, pálení a slabého jehličkování.

Na kontrole kyčlí u novorozené mi ortopedka řekla, že mám výrazně ploché nohy, vypadá to, že během těhotenství mi spadla klenba. Nikdy jsem nemívala ani strach, od té doby co mám ale dvě děti se mě občas zmocňují strachy o jejich a nebo mé zdraví. Už v těhotenství jsem viděla opakovaně číslo 11 a méně často 17. Můžete mi poradit na co se mám zaměřit, nechci běhat po nemocnici dříve než zkusím sama v sobě vyřešit příčinu, snad na ní přijdu. 

Dobrý den,

přečtěte si o své krevní skupině AB. Máte krevní skupinu duchovního vůdce, velkou citlivost, a ubližuje vám chemie, jste citlivá na chemické léky. Vaše potíže souvisí s překyselením a nedostatkem minerálů v důsledku překyselení, ale i nedostatku živin vlivem těhotenství a kojení. Přečtěte si o překyselení.

Díky překyselení se přetěžuje lymfa, antibiotika vše jen zhoršují, přečtěte si dotaz o tom, jak jsou v dnešní době antibio...

Dobrý den,

hledala jsem zde, ale nenašla nic. Mám periorální dermatitidu, není to sice moc vidět, ale přetrvává už několik týdnů. Kožní lékařka doporučuje nulovou péči tedy nic na obličej nedávat měsíc, žádný krém na obličej, ničím nečistit a pleť umývat jen převařenou vodu a zubní pastu bez fluoru, tak v tom již pár týdnů jedu. Je zima, takže je velmi nepříjemné chodit bez krému na obličej venku. Zajímavé je, že to vzniklo po nějaké době částečné výměny chemické kosmetiky za přírodní (olejové odličovací sérum, hyaluronové sérum, maska na akne Tarika - nic jiného jsem v posledních letech neměnila). Samozřejmě zvažuji vnitřní příčinu, byť u nás to bohužel řeší jen kožní lékaři, ale i tato doktorka mně řekla, ať se nechám vyšetřit gynekologicky a také, že bych mohla mít helicobacter v žaludku. Praktická doktorka mně s tím vyhodila. Tuším, že očista by byla potřeba a zkouším to tak řešit. Co byste doporučila? Jaké mohou být příčiny? Střeva? Na gynekologii jsenm se objednala. Děkuji Vám

Dobrý den, přečtěte si podobný dotaz.

U vás jde o zánětlivé onemocnění kůže v oblasti okolí úst a nosolícních rýh, někdy může být kolem očí a na čele. Podívejte se na diagnostiku pohlavních orgánů - jejich oslabení se ukazuje kolem úst,.  

Tím spouštěčem může být větší stres nebo kosmetika, která vám nesedla, ale je potřeba si uvědomit skutečné vnitřní příčiny. To, že se nám někde objeví pupínky, není náhoda, jen se tak tělo pomáhá zbavovat něčeho, s čím si neví rady a chce to ven.

...

Dobrý den, v nedávné době se u mě rozvinula spousta fyzických obtíží.

Jedná se o bolest hlavy, někdy mravenčení a pálení kůže. Bolest čela, bolest kolem očí - nadočnicových oblouků i pod očima a horních očních víček, které se při zavření třesou. Občas se vyskytne lehké znecitlivění kůže v obličeji. Bolest lýtek a někdy to stoupá i do stehen, že by zaseklá lymfa? Mravenčení rukou a v noci se někdy budím třesem těla. Nyní se přidaly i čepy na jazyku - to by snad měla být slezina? Předem děkuji a přeji příjemný den

Dobrý den,

ano, skvěle jste se diagnostikovala - jste překyselená, plná škodlivin, čímž přetěžujete lymfu a játra. V důsledku překyselení máte nedostatek minerálu – hořčíku, vápníku, proto křeče, třes. Přečtěte si o odkyselení organismu, uvidíte souvislosti.

V překyseleném těle dochází k přemnožení mikroorganismů, které způsobují záněty - čepy na mandlích, mandle jsou kontrolkou přetížení slehziny a lymfy.

Vy jste velmi silná, mužská energie, máte...