Disclaimer

Tato webová stránka společnosti King Scotty Co. LLC (US) neposkytuje lékařské, léčebné ani žádné jiné odborné poradenství, nemá za cíl nahradit odbornou lékařskou péči a neměla by být tak ani chápana. Informace jsou na těchto stránkách průběžně aktualizovány, nepřijímáme právní odpovědnost za uvedené údaje. Značka EMPATIA.CZ je chráněna ochranou známkou.
Copyright © King Scotty Co. LLC
Všechna práva vyhrazena.

Citát

Chcete-li někomu prokázat skutečnou lásku, obětujte pro vztah k němu něco cenného. Gary Chapman

Poslední komentáře

Na okraj

Víte, že jedna tableta MagneZi B6 obsahuje tolik hořčíku jako 1 litr mléka?

Poradna zdraví a vztahů

Vítejte v naší láskyplné poradně zdraví a vztahů


Tato webová stránka společnosti King Scotty Co. LLC (US) neposkytuje lékařské, léčebné ani žádné jiné odborné poradenství a neměla by být tak ani chápana.

Žádné z informací, ani odpovědi v komentářích nebo na dotazy v poradně(!), nelze chápat jako "odborná doporučení" na základě zdravotního, školského nebo právního systému. Jsou to jen osobní zkušenosti našich redaktorů!

Pokud chce někdo nějaké zde uveřejněné názory aplikovat ve svém životě, činí tak na základě vlastního rozhodnutí, vlastní zodpovědnosti a s vědomím, že za jejich formu a způsob využití nemůžeme přijmout žádnou právní odpovědnost!


Najdete zde již více než 2000 dotazů

Pro vyhledání nějakého termínu použijte volbu VYHLEDÁVÁNÍ v pravém sloupci nahoře.

Když nenajdeš odpověď, zadejte NOVÝ DOTAZ!

Hledat můžete i v Duchovních příčinách nemocí.

Odpověď na svůj dotaz nečekejte obratem, protože nestíháme osobní konzultace.

Věnujeme se intenzivně těm, kteří hledají sami v některém programu

AKADEMIE CELOSTNÍHO ZDRAVÍ

Naším přáním je, aby se všichni lidé naučili, jak se mohou o své zdraví postarat sami a nemuseli tak potřebovat nikoho jiného, kdo by jim to řekl.

Protože ale víme, že je třeba ukázat první směr, tak žádný dotaz z poradny nikdy nezůstane nezodpovězený.

Jen trpělivost a hledejte zatím sami!

Dobrý den,

potřebovala bych prosím poradit, už nevím, jak dál a cítím, že se vše točí stále dokola. Dlouhodobě mě trápí zažívací potíže, spíše tíže v žaludku, někdy se mi vrací v leže žaludeční šťávy do úst a říhání po jídle.

Aktuálně mě trápí potíže s močovým měchýřem a bolest v bedrech, tak dobírám první balení Renolu od Energy. V poslední době podlíhám úzkostem a jsem hodně psychicky oslabená. Někdy mám výbuchy vzteku a sklony k hádavosti převážně s partnerem. Jsme spolu od října a přijde mi, že s ním hodně bojuju. Mám ho ráda, ale vidím, že on má svůj život srovnaný a pořád se od něj něco učím. Mluvíme o tom. Konečně jsem se překonala.

Potřebovala bych být psychicky odolnější, podléhám stresu více, než obvykle a někdy mám divné napětí v těle a pocity mravenčení/svědění pod kůží a v noci hodně přemýšlím a mám problémy usnout.

Na lékařských vyšetřeních jsem byla a zjistili mi pouze lehčí zánět moč. měchýře a ucpanou bartoliniho žlázu na levé straně - bez zánětu, ale zvětšila se za půl roku, co ji mám. Byla jsem i na neurologii a beru více hořčíku. V září půjdu na další kontrolu. Stres mám aktuálně hlavně kvůli práci, proto chodím i k psychologovi a učím se vše ventilovat a už nepotlačovat a také pracovat s dechem. O práci jsem přišla v listopadu.

Měla jsem těžké období a objevila se mi na podzim asi 3x panická úzkost. (Poprvé se mi stala v autě, když jsem se vracela domů po náročném dni ze Zlína po dálnici večer). Teď dělám pouze brigádu a tak mám hodně tíživé myšlenky a nevím co bude dál a jak to finančně zvládnu. Je pro mě důležité si najít práci a být psychicky více vyrovnaná, ale mám strach. Za půl roku se to nezměnilo a už jsem nezradná. Přijde mi, že se vše kolem mojí psychiky točí hodně tématu práce.

Je mi 27 let. (od 13 let mám problémy s akné, teď hlavně v oblasti linie brady a čelistí.) Děti nemám. Hodně se vyčítám, že jsem nestudovala něco, co jsem chtěla. Vybrala jsem si špatnou školu a je těžké se v tom prosadit navíc bez praxe. Už nevím, jestli vůbec někdy budu mít šanci dělat lépe placenou práci, co mě bude alespoň trochu bavit. V minulosti jsem měla astma, ale postupně jsem se ho zbavila změnou životního stylu, někdy mám pouze tíži na hrudi a dechová cvičení mi pomáhají.

Co se týče léků brala jsem cca od mých 16 do 22 let horm. antikoncepci a léky na astma - kortikoidy a antihistaminika. Žádné léky neberu. Nechci zatěžovat tělo a na psychiku beru někdy akorát homeopatika Sedatif nebo Gelsemium na trému. Zkoušela jsem brát již ostropestřec na očistu jater, zelený ječmen, piju kvalitní zelený čaj, zaměřuji se na stravu a skoro jsem vyloučila cukr, mléčné výrobky omezuji, maso a uzeniny také, vyhledávám spíše rostlinnou stravu, hodně zeleniny, celozrnné pečivo, nepiju alkohol, piju čistou vodu a bylinné čaje - na močové cesty nebo relaxační - míchám si vlastní směsi. V minulosti jsem zkoušela i jiné kapky od Energy a ráda bych se zkusila detoxikovat tím.

Z pohledu emocí a vztahů si řeším mnoho situací a cítím, že jsem se i v tomto ohledu někam posunula, tak nevím, co dělám stále špatně. Co se týče pohybu, chodím do procházky, chodíme delší túry, někdy jdu na bazén a jezdím na kole. Samozřejmě jsem ráda, že jsem více sama sebou a už nemám potřebu se lidem zavděčovat a být stále upravená. Dříve mi na tom hodně záleželo, ale podle mě se s tímto partnerem učím být sama sebou. Určitě tam přínosy vidím. Mám také problém konat a donutit se k některým věcem a jsem někdy strašně nerozhodná a nevydržím u nějakých činností. Hodně o tom dokážu mluvit, ale skutek utek. Většinou důležité záležitosti týkající se práce, vzdělávání a budoucnosti. Jako bych stále spoléhala na to, že to za mě někdo udělá a chybí mi odvaha to udělat.

Moc děkuji. Přeji hezký den.

Dobrý den,

zásadní pro vás je přijmout se taková, jaká jste. Jsme stále pod tlakem být hodní, poslušní, dělat to správné, neprojevovat své chyby a nedostatky a stále se o něco snažit něčím se stát, něco dosáhnout a někým být... Přitom je nejdůležitější být šťastná tady a teď v tom, co žiju :-)

Je to vaším životním úkolem - učit se přijímat vše tak, jak je, především sama sebe. Jste podle Astrologie 9 planet 8 Země, což je jedna z nejsilnější energií, svobodomyslná, která se nedá spoutat, potřebuje žít život podle sebe a má svá pravidla, kterými se řídí a často vynucuje jejich dodržování i po druhých lidech. Přitom jste velmi citlivá a empatická - máte dvě dvojky, uvnitř citlivá, ale svou citlivost nedokážete vůbec vyjdářit, držíte ji v sobě - máte...

Dobrý den,

mám v krvi a v těle vysokou hladinu mědi. Nevím zda je problém, že tělo měď neodbourává nebo proč se hladina nesnižuje jako u normálních lidí. Kdykoliv sním další potraviny s větším obsahem mědi (měď je téměř ve všem, hlavně v těch "zdravých" potravinách), tak mám otravu mědí, což mi způsobuje záněty sliznic a nervů a podobně. Co dělám špatně?

Dobrý den,

vysoká hladina mědi není příčinou nemocí, ale signálem, že tělo aktivuje své sebeléčebné schopnosti. Měď je totiž antioxidant, který tělo vyplavuje z tkání ve snaze podpořit regeneraci. Děje se to především u nemocí jakok je artritida, srdeční poruchy, vysoký krevní tlak, schizefrenie nebo rakovina. Množství mědi zvyšuje užívání hormonální antikoncepce a kouření. Vyšší množství mědi v těle souvisí i s anémií, cyrhozou jater, leukémií, může se objevit i v těhotenství. V každém případě jde o problém minerální nerovnováhy, kterou lze znovu nastolit, pokud ostatní prvky doplníme.

Jde především o vitamín C, na který se měď dokáže navázat, dále zinek a vápník s hořčíkem, vše v chelátové vazbě. CaliVita má všechny produkty v chelátové vazbě, takže doporučuji:

C 1000 4 denně + Mega Zinek 3 denně + Strong BOnes 2-2-2

Vše objednáte v empatia shopu

Dále by bylo dobré věnovat se překyselení, pr...

Dobrý deň prajem, rada by som Vás poprosila o radu ohľadom zdravia.

Mala som pekné detstvo a aj dospievanie, na nijaké problémy si nepamätám. Žiadne vážne choroby, občas prechladnutie, zápal močových ciest. Zmenilo sa to po narodení mojej dcérky. Keď mala 1 rok dostala som zápal pľúc, prestala som ju kojiť a následne som začala mávať problémy s trávením. Bolesti brucha, hnačky, nechutenstvo...

Po troch rokoch týchto problémov som následne dostala náhlu cievnu mozgovú príhodu, mala som 34 rokov. Dosť ma to vzalo po psychickej stránke a pribudli ďalšie príznaky zlého trávenia. Vedela som, že tu porážku som nedostala len tak, že je v mojom živote niečo, čo musím zmeniť, tak sme sa celá rodina presťahovala do rodného mesta, našla som si novú prácu a myslela si, že mi to pomôže. Ale nič sa nezmenilo. Mávam ťažobu na žalúdku skoro stále, nezávisle od jedla, mám reflux, stále pocit horkosti v ústach bolesti hlavy, pichá ma pod pravým rebrom, únava, sem tam bolesti nôh, kĺbov..neviem, ako sa ďalej pohnúť a ako sa zmeniť... skúšam, ale samej mi to nejako nejde...

vopred Vám veľmi ďakujem za každú radu. Všetko dobré S

Dobrý den, vše u vás naprosto neskutečně sedí...

Jste podle Astrologie 9 planet 8 Země, což je nejsvobodnější ze všech energií, která si nenechá nic říkat, je nezávislá, silná a potřebuje se rozhodovat sama. Pokud je 8 Země žena, má velký problém se svou ženskou stránkou, s přijetím skutečného pasivního ženství s energií jin - podívejte se na energie JIN a JANG (ženské a mužsiké). Navíc si nesete sílu krevní skupiny O, která je energií vůdce. Následně si přečtěte o svých třech silných rovinách - myšlení, odhodláhí a vášně - jsou to neskutečně silné (mužské) en...

Miluško a Ivane, chtěla bych poprosit o náhled na "omlazený" vaječník u maminky - letos 70 let. Odpověď jí předám, píšu pouze z důvodu techniky za ni. Doktoři ji ženou na operaci a jí se setsakramentsky nechce, protože ví, jak to chodí a bojí se, že jí budou nutit vzít s ohledem na věk vše... Prodělala očistnou kúru, hodně zhubla, bere vitamíny Calivita a lékařům se nelíbí pouze to, že vaječník vypadá mladý a jako před ovulací. Maminka to přikládá léčebné kúře, kterou prošla.
Děkuji mnohokrát za odpověď a přeji hezké léto Barbora

Zdravíme!

Takže jestli tomu dobře rozumím, maminka vypadá na svůj věk a podle tabulek lékařů moc zdravě a mladě :-D tak je třeba ji vrátit tam, kam patří? :-D

Zažili jsme mnoho případů lidí s podobnými zkušenostmi - začali se o sebe starat sami a současně se začali vymykat systému "léčby". A to se samozřejmě nelíbí... Chtějí mít vše pod kontrolou a ovládat to, a hlavně abychom se neuměli postarat o sebe sami, byli na nich závislí, museli užívat léky a chodit na zbytečné operace, jen u toho hlavně nepřemýšlet, protože jsou od toho oni. Safryš :-D

Je na nás, co si zvolíme. My si před více než deseti lety zvolili vůbec k lékařům nechodit, protože v nás vzbuzovali pouze strach, nasazovali brouky do hlavy a pochybnosti, zda je skutečně nepotřebujeme. A žijeme :-D

Moje babička říkala, že k doktorovi se chodí jen tehdy, když mi něco je, jinak ne. Proč taky - ptala s mě? Vůbec nechápala, proč má chodit ve svých letech na preventivní vyšetření na gynekologiii.......

Dobrý den,

mám na vás dotaz ohledně alergie co se mi v posledním týdnu rozjela. Jedná se o sennou rýmu.

Někdy se mi špatně dýchá jen když například sedím. V minulosti jsem prodělal mononukleózu asi 4 roky nazpět a k té mononukleóze se přidal zánět kloubů, jaterní testy v té době nebyly moc dobré, ale vše jsem zvládl a uzdravil se. (toto info dávám, kdyby to s tím něják souviselo)

Jako masér jsem v minulosti měl co dělat abych udýchal masáže, které jsem masíroval. Dále ekzém na obličeji se mi o moc vyčistil, což je plus pro mne. (když jdu například ze sauny ekzém by byl vidět hodně) Někdy když vstanu zamotá se mi hlava nejspíše to má souvislost s tím že mi před půl rokem mi byl naměřen vysoký krevní tlak. 

Chci se vás zeptat co mám podniknout za další krok, ještě bych chtěl zmínit, že po maturitních zkouškách před 2 lety jsem přibral na 102 kg a má výska je 185 cm a mezi prsty na noze konkrétně mezi malíčkem a prsteníčkem na obou nohách na pravé vice se mi objevila, již před delší dobou plíseń, doslech jsem se, že je to zóna uší (něco nechci slyšet)

Děkuji za odpoved', se srdečným pozdravem Daniel

Dobrý den,

podle Astrologie 9 planet jste 2 Země - viz energetická růžice - kam patří orgány žaludek, slezina a slinivka. Protože máte velmi silnou rovinu energie, potřebujete se cítit platným, užitečný, potřebujete se realizovat v tom, co milujete dělat. Pokud masírujete, je to skvělá práce pro vás, umíte se vcítit do druhých lidí, porozumět jim  (máte dvojku), ale málo, co se týká vydané energie, je třeba sportovat do roztrhání těla - nebo podnikat, vymýšlet projekty a realizovat je. K masážím si přidejte pořádání nějakých seminářů, kurzů,...

Krásný den, již léta beru euthyrox, ale poslední dobou mi nedělá dobře a chtějí mi ji odoperovat, mám pocit, že si ji nemám nechat vzít. Mohu ji nějak zachránit? Mnoho lasky Vám! dekuji

Dobrý den,

je to smutné, ale jste přesný příklad hormonální "léčby" štítné žlázy. Štítná žláza je součástí hormonálního systému, ve kterém se všechny žlázy s vnitřní sekrecí podporují. Jedna ve své funkci pokulhává, ostatní ji podporují, ... tak se celý systém udržuje v rovnováze. Bohužel pokud se do tohoto systému vmísí člověk chytrý, začne sledovat hodnoty jednotlivých žláz, odpojí jednu od druhé, tzn. každý specialista se zaměřuje na tu svou žlázu, pak se děje přesně to, co se děje - žlázy ztrácí vzájemnou podporu, organismus se rozhozuje a začne postupně selhávat všechno. Čím víc nahrazujeme umělými hormony činnost jedné žlázy, tím víc ve své funkci stagnuje. Proto štítná žláza přestává na umělé hormony reagovat, proto umělé hormony antikoncepční způsobují nefunkčnost ženských pohlavních orgánů. Navíc dochází k celkovému selhávání celého hormonálního systému, kdy např. po umělé sterilizaci dochází naprosto samozřejmě k problémům se štítnou žlázou....

Je cesta ven....

Dobrý den, mám už delší dobu problém s hleznem. Mám to nateklé a část je i trvale nafouklá, občas to i pobolívá. Podle magnetu je tam problém s žílami. Asi špatná průchodnost. Dále mám problém s nadměrným pocením. Nevím, jestli to nemůže spolu i souviset. Díky za odpověď.

Dobrý den, 

určitě to spolu souvisí...

Kotník je kontrolkou pohlavních orgánů a hormonálního systému - viz diagnostika. Nadměrné pocení je problém přetížených jater, což bývá zapříčiněno problémy s hormony (např. pocení v menopauze). 

Podle Astrologie 9 planet jste 1 Voda a vaše nejohroženější orgány jsou ledviny, močové cesty a hormonální systém - viz energetická růžice. Vaším životním úkolem je pochopit vztahy, svou ženskou rolli v partnerství a učit se být pružná (bolest je zatvrzelost...

Dobrý den,

před pár dny odešel s práce byvelý mistr a současně syn byvalé majitela firmy kde pracuji a od té doby na něj celou dobu myšlím a jsem uzostlivá I přesto že jsem ve vztahu s jiným mužem nejsem si od té doby ničím jistá co mám dělat a jak mám poznat kdo z nich je ten praví a zbavit we uzkostí.

Dobrý den,

1 Vody to tak mají... jsou nerozhodné, stále mají pocit, že si měly vybrat lépe a nejsou si s ničím jisté. Chce to rozhodnout se, přestat pochybovat a vrhnout se do vztahu, který máte, naplno.

Podívejte se na Harmonické vztahy, je tam ebook Harmonické vztahy, kde najdete přesný charakter sebe a také jak máte tuto svou energii ventilovat, aby vás neničila. Jde totiž o to, že neumíte pracovat se svými emocemi - máte izolovanou sedmičku. Jsou ve vás schované jako ve studni a když na to přijde, tak z vás lítají ven a to velmi agresivně, silně, jako když se zboří hráz přehrady. Chce to začít mluvit o tom, co cítíte, učit se naslouchat a říkat, co nechcete způsobem konstruktivním, bez...

Dobrý den, 

úvodem bych Vám ráda poděkovala za vaše články a videa, které jsou super. A jsem za ně moc vděčná. K Vašim stránkám jsem se dostala úplně náhodou u své kadeřnice. Které jste moc pomohli. Do dnešní doby jsem čerpala v literatuře (např. knihy Miluj svůj život, Tajemství ....)  Které mi v mnoha životních zkušenostech moc pomohly. Ale poslední dobou jsem se dostala do slepé uličky a nevím jak z ní ven. Pokusím se Vám popsat svůj příběh a budu moc ráda za Váš názor nebo radu.  

Mám bolesti spodní části páteře a podivnou, ale dost intezivní bolest v tříslech. Moc těžko se to popisuje, protože tato bolest cestuje. O to je to zajímavější. Nerada odbíhám od tématu, ale myslím, že je důležité říct, že jsem typ člověka co si hlídá stravu a k doktorům moc nechodím. Ale i přesto mě před púl rokem odvezla sanitka s takovou bolestí, že si manžel i syn mysleli, že je to moje poslední chvilka. V sanitce jsem samozřejmě odmítla kpačku proti bolesti. Myslela jsem si, že je lepší dorazit k lékaři s bolestí, aby mohl posoudit odkud ta bolest vychází. Ale to jsem se spletla a dostala ťafku. Že jsem jim přidělala práci a zbytečně mi to tam bude kapat o 20 min déle. Moje představa, že budou zjišťovat příčinu byla naivní. Během 14 dnů jsem dostala 12 kapaček na uvolnění a hromadu prášků na bolest, které jsem doma opět zandala do krabice na léky. Bohužel na nic nepřišli a bolest se v různých intervalech objevuje pořád do kola. 

Předem moc děkuji za jakoukoli pomoc.

Přeji Vám krásný den Mirka

Dobrý den!

Je skvělé, že jsi vstoupila do KRUHU, protože zablokování tvého ženství je přesně důvodem tvých bolestí. Bolest je vždy projev blokace, kdy nechceme nebo neumíme v dané věci udělat změnu, být pružný, zareagovat jinak, přizpůsobovat se.

Brzy se v KRUHU dozvíš o svých výzvách a také najdeš způsob, jak se měnit, jak dovolit svému ženství, aby se projevilo. Jsi totiž veskrze mužská energie. Samá lichá čísla, pouze silná mužská energie plné roviny odhodlání s vícečetnými jedničkami, je to buldočí rovina se silnou potřebou prosadit svůj postoj a svůj názor, dvě sedmičky, k...

Ahoj Miluško, Ahoj empatia

jmenuju se Šárka, je mi 27 let a jdu za Vámi na empatia.cz pro radu. Asi před třemi lety se mi objevil na tváři a noze ekzém. A jelikož už jsem v tu dobu věděla, co se vším souvisí, tak jsem pod dohledem homeopata začala s očistou nejen jater, ale i lymfatického systému. Ekzém se mi samozřejmě s očistou rozšířil na obě ruce a také se mi objevilo mnoho bradavic v oblasti genitálií. Asi po půl roční očistě vše zmizelo a očista bylo dokončena.

Od té doby se mi občas ekzém znovu objevil, už ne v takové míře, vždy jen dva menší flíčky v ohybech na rukou a po nasazení přírodních produktů na podporu číštění organismu, vždy zase zmizel. V prosinci 2019 se ekzém zase objevil v podobě fleků, které byly tmavě červeně ohraničené. Na začátku března jsem šla k místnímu přírodnímu léčiteli, který zahájil čištění jater, krve a zbavovali jsme se těžkých kovů z organismu. Ekzém samozřejmě opět vylezl, ale mnohem hůře, než kdy předtím. Mám ho po celém krku, až na prsa a od ramen, až k zápěstí. Ekzém je strašně zarudlý, horký, šupinatý, červeně ohraničený s puchýřky naplněnými žlutou tekutinou, nesnesitelně svědí, štípe, pálí a řeže, jako bodající jehličky. V noci nespím, nesnesu na sobě žádné oblečení, tudíž nemohu opustit ani domov, je to velmi psychicky náročné. Čištění už mám asi tři týdny za sebou, ale ekzém nemizí, dokonce se spíš rozšiřuje. Konzultovala jsem to s homeopatem, který mi dělal očistu před těmi třemi lety a doporučil mi homeopatika, který mi naštěstí začínají kůži uklidňovat.

Je mi jasné, že je to čistící proces, kdy jdou ze mě všechny špatnosti a rozhodně to nechci potlačit nějakou chemií. Chemii nepoužívám už mnoho let, už mnoho let používám vše jen přírodní včetně kosmetiky a prostředků do domácnosti. Stravuji se převážně rostlinou stravou, nekouřím 3 roky (ale předtm jsem kouřila asi 5 let ), alkohol piji jen příležitostně a převážně jen kvalitní víno, mám pravidelný pohyb a snažím se také zlepšovat a dělat kroky ku předu v duševní stránce a je mi jasné, že ten ekzém bude propojen i s tím. Také beru doplňky stravy: vitamín E, D, K2, B12 kvůli chybějícímu masu, vitamín C, selen, draslík, hořčík, kloubní výživu, jelikož aktivně cvičím a probiotika, jelikož jsem měla problém se zažíváním.

Snažím se také pracovat i na své ženské cestě, mám tvoji knížku Žena je láska, knížku Akademie celostního zdraví a také jsem už prošla nějakými Vašimi kurzy.

Moc prosím o radu a Váš názor. Mně už přijde, že jsem vyzkoušela všechno. Vím, že je to běh na dlouhou trať, ale já se začínám bát, že ta trať je nekonečně dlouhá a já se ekzému nikdy nadobro nezbavím.
Předem moc děkuji za Váš čas. moc si toho vážím a děkuji Vám za to, co pro nás všechny děláte!

S pozdravem Šárka

Ahoj Šárko,

jsi naprosto skvěle v KRUHU Žena je láska, brzy poznáš své ženské výzvy a bude ti jasné, že ekzém je uzavření komunikace o tvých pocitech. Protože máš rovinu myšlení a izolované dvě devítky, tak máš všechny pocity v sobě úplně zacpané, vůbec je neprojevuješ ven. Resp. snažíš se, ale mluvíš mužským jazykem, argumentuješ a vysvětluješ. Proto ženská cesta je pro tebe opravdu super!

Navíc jsi 8 Země, což je ohromně silná energie. Tvá čísla v datu narození nesou čistě mužskou energii, když k tomu přidáš sílu 8 Země, je to tedy výzva na druhou! Raduj se, čím výš laťka, tím větší mistr, kterým jsi :-)

Mluvit o tom, co cít...