Disclaimer

Tato webová stránka společnosti King Scotty Co. LLC (US) neposkytuje lékařské, léčebné ani žádné jiné odborné poradenství, nemá za cíl nahradit odbornou lékařskou péči a neměla by být tak ani chápana. Informace jsou na těchto stránkách průběžně aktualizovány, nepřijímáme právní odpovědnost za uvedené údaje. Značka EMPATIA.CZ je chráněna ochranou známkou.
Copyright © King Scotty Co. LLC
Všechna práva vyhrazena.

Citát

Ani na nebi, ani uprostřed oceánu, ani ukrytím v horské jeskyni, nelze nalézt místo na zemi, kde by bylo možné se ukrýt před následky zlého činu.

Dhammapada

Poslední komentáře

Na okraj

Víte, že jedna tableta Energy & Memory obsahuje tolik kofeinu jako jedna espresso káva? A nemusíte se překyselovat...

Bylinné čaje

Bylinky jsou nenahraditelným darem přírody. Kdo zkusil na vlastní kůži jejich úžasnou účinnost, již od nich nikdy neodejde. Jsem moc ráda, že mezi námi stále přibývá jejich obdivovatelů a uživatelů. Spoustu z nás se při jakýchkoliv zdravotních problémech již neobrací na pulty lékáren, ale právě na bylinky. Nejskvělejší však na bylinkách je to, že je můžeme užívat téměř neomezeně, že se jimi většinou nemůžeme předávkovat a že nemají pro většinu z nás žádné nepříznivé vedlejší účinky (pokud nejsme těhotní či kojící nebo neužíváme nějaké kontraindikující léky). Protože jsou z přírody, mají spoustu účinků, ale žádný z nich není špatný pro naše zdraví. Také nám umožňují dopřát si nepřebernou škálu nápojů, které můžeme střídat a obměňovat.

Je třeba si však uvědomit, že léčivá síla bylin je skutečně úžasná, ovšem nesmíme zapomínat na prostředí, ve kterém dnes rostou ony a také ve kterém dnes žijeme my. Stejně jako ovoce, zelenina, obiloviny a další dary přírody, ani bylinky nebyly ušetřeny škodlivým vlivům našeho znečištěného životního prostředí. Firmy, které se snaží o ekologické pěstování bylinek, nemohou eliminovat škodlivý spad z ovzduší, kyselé deště, rozšiřující se vliv plísní a jejich toxinů, vliv elektrosmogu. Mohou sice vyloučit chemické hnojení, využívat přírodní hnojiva, nemohou však zajistit dostatek všech základních prvků v půdě, jejich správný poměr a především pokud některý prvek v půdě již prostě není (jako třeba selen), tak i bylinkám zkrátka k jejich růstu chybí. Pokud tedy přijmeme nutnost doplňovat zdravý denní talíř našeho jídla doplňky stravy, pak je nutné také přijmout fakt, že bylinky již nemohou mít takovou sílu jako před sto lety za dob bab kořenářek.

Nejslabší působení na člověka mají dnes čaje - tedy výluh ve vroucí vodě. Čaje proto doporučujeme především jako základ pitného režimu, pro svůj zásaditý vliv na organismus a možná malou podporu zdravotní.

Nejúčinnější jsou byliny a léčivé rostliny v podobě potravních doplňků, ale ne ledajakých. Důležitá je metoda, jakou se účinné látky získávají a zpracovávají. Kvalitní firma, která se chlubí kvalitou svých doplňků stravy, uvede na obalu svého doplňku, vyrobeného z bylin, přesné složení a obsah jedné kapsle, pak si můžete touto informací být jisti. Pokud to na popisu nenajdete, nic firma nezaručuje a tím pádem je zbytečné vyhazovat peníze. Jednou z nejkvalitnějších na trhu je společnost CaliVita a proto je jí produkty používáme už od roku 1996.

Ještě zmínka o pitném režimu, který se dnes přetřásá na každém kroku. Vybrat si, co pít, dnes totiž není vůbec jednoduché. Na první pohled se sice může zdát, že v obchodech jsou nápojů plné regály. Ano, jsou. Ale při druhém pohledu, kdy si pročtete složení, zjistíte, že jsou téměř všechny nepitné.

Proč?
Obsahují CO2 - oxid uhličitý, jsou to všechny tzv. sycené nápoje. Na odbourání CO2 z těla potřebuje organismus vápník, na který se naváže. Tudíž je nám všem jasné, odkud se u nás tak najednou rozšířila osteoporóza, tj. odvápnění kostí.
Nápoje obsahují cukr nebo umělá sladidla, chemické konzervanty a barviva.
Minerály, které jsou obsaženy v minerálních vodách, jsou v anorganickém stavu a ty náš organismus zpracovat neumí. Člověk dokáže využít minerály jen ze stravy! (Lázeňské vody jsou léčivé proto, že při své cestě na povrch projdou minerálním podložím, které je energeticky obohatí, a to je to, co léčí.) Proto má člověk v 50-ti letech průměrně 2 - 3 kg usazenin - pak přichází kornatění cév, tepen, mozku,...
Do většiny balených vod (i kojeneckých!) se přidává chlór, jehož škodlivé účinky jsou obecně známy.
Balená voda by se měla skladovat v temnu a chladnu, jinak se po dvou dnech kazí. A je jedno, jestli je to limonáda nebo obyčejná voda. Naštěstí pro výrobce to na ní není vidět.
Jako obaly nápojů se nejčastěji používají materiály na bázi PET, jehož běžnou složkou je acetaldehyd. Lahve se plní při 90°C pod tlakem 10 atmosfér. V tu chvíli se do vody tyto i další látky uvolňují.

Podle statistik si pitím nekvalitních tekutin zkracujeme život o 20 - 30 let!

Nejlepší doporučení pro váš pitný režim je následovný:
pijte minimálně 2 - 3 litry denně nejlépe čistou vodu (v přírodě ji dnes nenajdete, ale je možné využít některá kvalitní filtrační zařízení, naprosto unikátní a jedinečný je nově na našem trhu Aquarion, vyrábějící nejen vodu čistou, ale i zásaditou nebo kyselou různého stupně podle potřeby, vše na www.aquarion.empatia.cz), zeleninové a ovocné šťávy čerstvě vylisované, zelené a bylinné čaje. Při zdravotních potížích si do čisté vody, nejlépe zásadité z Aquarionu, dávkujte tekuté léčivé nápoje z CaliVity - Noni, Zenthonic, Acai, Chlorophyll, Ocean,..