Disclaimer

Tato webová stránka společnosti King Scotty Co. LLC (US) neposkytuje lékařské, léčebné ani žádné jiné odborné poradenství a neměla by být tak ani chápana. Informace jsou na těchto stránkách průběžně aktualizovány, nepřijímáme právní odpovědnost za uvedené údaje. Značka EMPATIA.CZ je chráněna ochranou známkou.
Copyright © King Scotty Co. LLC
Všechna práva vyhrazena.

Citát

Jsou tři cesty k získání moudrosti. První je cesta zkušeností, ta je nejtěžší. Druhá cesta je napodobení. To je cesta nejlehčí. Třetí cesta je cestou přemýšlení. Ta je nejušlechtilejší.

Konfucius

Poslední komentáře

Na okraj

Problémy s pokožkou mi říkají v duchovní a duševní rovině: “Musím se také zabývat sám sebou. Co mě dráždí, pálí, svědí?“ Při onemocnění pokožky je narušen kontakt s okolím, člověk se cítí nečistým, nejistým, nemohoucným vyjádřit se. Alergie a akné vždy souvisí s problémy citovými nebo s přecitlivělostí. A samozřejmě na tělesné úrovni s játry.

Žena, pro níž se člověku chce žít (z úvah jednoho muže)

Každý muž touží, aby žena, kterou miluje, s ním byla šťastná. Jenže často neví, jak to udělat.

Nebo to nechce udělat, protože má pocit, že tato žena dělá pramálo pro to, aby on byl šťastný s ní.

Velmi snadno se dostáváme do pocitu míjení se. Kdy oba chceme být šťastní, ale nevíme, jak to udělat.

Jak naplnit ženu a jak naplnit muže? Když pro oba je důležité naprosto něco jiného?

Jak naplnit muže, aby tě na rukou nosil?

Až to budeš umět, možná budeš mít vedle sebe muže, který napíše podobnou zprávu:

"S věkem, jak nabírají životní zkušenosti, utvářejí si muži kritéria dobré a špatné ženy a pokoušejí se získat jakýsi recept na ideál. Někteří ho nenaleznou a prostě ztratí o krásném pohlaví veškeré iluze. Jiní zas kromě kategorie „dobrá žena“ vidí hned kategorii další  – „dobrá milenka“.

Pokud jde o mě, bez ženy bych určitě být nechtěl. A dělit svou pozornost mezi více kategorií ani nehodlám. Jaká žena by měla být vedle mě? Nejspíš taková, pro kterou by se mi chtělo žít. Ne jen tak žít, ale konat pro ni nějaké skutky, dělat ji šťastnou, znovu a znovu si získávat její srdce a rozsvěcet světlo v jejích očích…

Žena, která člověku není ničím povinna, není mu nijak zavázána…

Je s ním proto, že je jí s ním dobře, cítí se s ním v bezpečí a miluje ho.

Není pro mě důležité, co dělá. Možná někde pracuje, možná není zaměstnaná, něčím se prostě zabývá. Podstatné je, že dává svému životu smysl.

Nijak zvlášť ji nevzrušuje finanční stránka věci. Důležitý je pro ni ideál. Měnit ideály v realitu je věcí muže.

Netoužím vidět ji každý den „naboso v županu u sporáku“. Pro mě je důležité, jak se se mnou cítí. Co jí dává moje přítomnost. Chci cítit její něhu, její teplo, cítit, že mě potřebuje. Vyhovuje mi, že mi každý den nepodstrojuje snídaně a večeře – je to rozhodně lepší, než utahaná ženuška, která večer touží po jediném: zalehnout ke spaní s oním známým „bolí mě hlava“. Budu raději, když se bude věnovat sama sobě, vždyť to je ženám dáno přírodou.

Viděli jste někdy, s jakým výrazem vychází žena z masážního salónu? Tak to je to pravé!

Ráda okouzluje muže. Energie, kterou od nich získává, je pro ni velmi významná.

Tato energie napájí její ženskou podstatu a ona kvete jako nádherný květ.

A tenhle kvítek kvete pro mě!

Je pro ni velmi důležité vědět, že se líbí mužům.

Pořád se něčím zabývá…
Nějakou novou metodou pěstování těla a pleti, pak zase různými způsoby hubnutí nebo hledáním nových poznatků v nejrůznějším podnikání.

Moc stojí o setkávání s novými lidmi. Zajímají ji zkušenosti těch úspěšných.

Stále něco vypráví o svých ženských záležitostech a hledá u mě porozumění. Zároveň ale vyslechne můj komentář a podívá se se mnou na záznam hokejového utkání, protože chápe, že to je důležité zas pro mě.

Někdy se jí zachce být znovu malou holčičkou a poplakat si. Od svého mužského pak čeká péči a pochopení. Někdy pro to ani nemá vysvětlení.

Prostě se tak zbavuje stresu. V hloubi duše je pořád „holčička“.

Možná mě už vždycky budou trápit pochyby typu „Co když nejsem ten typ, o kterém snila“ nebo „Do toho kluka, co po ní tak koukal, se určitě zamilovala“. Tyhle starosti mě budou nutit dělat pořád víc a víc, abych ji udržel vedle sebe. Protože ona k tomu není nijak zavázána.

Pokaždé, když ji objímám a dokonce i ve spánku cítím, že mě má ráda, že jsem ten, koho si vybrala!

Tehdy chápu, že mám vedle sebe ženu, pro kterou se mi chce žít…"

Jsem šťastná, že jsem ženou, pro kterou chce žít můj Ivan. I pro svého muže můžeš být královnou.

Jestli chceš, naučím tě to taky :-)

To zní samozřejmě krásně a

To zní samozřejmě krásně a líbí se mi váš model a co "propagujete". Nicméně, ne všichni jsou stejní. Nevěřím, že pro každého muže je důležité zrovna to, že žena se zaobírá i sama sebou, kosmetikou, oblečením, masážemi... Někteří mají radši ženy praktické, vařící a uklízející (samozřejmě ale aby byly v tom uklízení šťastné...), někdo má rád ženy sportovní. Někdy se také třeba nepotkají lidi, kteří se milují tak velkou láskou jako vy dva, ale nějakou normální, civilnější láskou... No, k úvaze je tady toho mnoho :-)

Poznámka ke komentáři od muvee

Samozřejmě, že všichni nejsou stejní, ale jsou věci, které máme společné jako ženy a muži. :) Navíc Empatia nepsala, že by to tak měla být u všech, každý to může mít trošku jinak. :) A kdyby to měli všichni stejné bylo by to divné, ale každopádně většina lidí se schodne na většině či i menšině. Myslím tím, že určitě se všichni schodnou na tom, že chtějí aby ten druhý byl s nimi štastný. :)

Kam až...

Chtěla bych takového muže potkat. Miluško, koupila jsem si Vaši knihu Žena je láska a přečetla. Udělala vše podle knihy. Stala se změna, že partner mi začal víc povídat. A tím to skončilo. Jsme spolu 5 let a jdu takhle vařit a chci dát brandy podle receptu do jídla. Jdu do baru a on na mě vyhrnkne, co mu lezu do JEHO baru. A tak je to se vším. Bydlím u něj v bytě. Minule jsem brala kompoty a plením mu komnatu. Na 1.štědrovečerní den balil po facebooku svou kolegyni a je toho víc. Nechtěla jsem odcházet, hledala jsem se možnosti, jak vše rozvinout a mít pěkný vztah. Na to musí být dva. Miluško, možná Vám tam chybí kapitola, kdy už knihu číst pro jiného muže. Pokud chci o něčem si povídat a najít, proč si nerozumíme, povídám si sama se sebou. Mlčí i několik dní. Dobře je, jen když nic nechci a dávám. Čekala jsem dlouho a moje duše přestala zpívat. Ať Váš muž poradí ženám, jak poznáme, že ten náš nás chce mít vedle sebe šťastnou ženu a zajímá je to. Děkuji. Anna 

až tam, kam to potřebuješ ty sama...

Je vidět, že jsi moc věcem o mužích zatím neporozuměla, protože jinak bys nemohla chtít se svým mužem o něčem si povídat :-D Jinak všechno je o tobě, tvůj partner - tento i všichni další - ti budou jen ukazovat to, co máš na sobě změnit sama. Otevřela jsem dříve placený kurz Žena je láska úplně zdarma, tak si ho procházej:https://zenajelaska.czHledej sebe a nechtěj změnit jeho ♥︎s láskou Miluška

Pochopila :-D

Hezký den Miluško, aniž bych četla Tvoji odpověď, pochopila jsem to. Byla jsem jeden víkend sama, odmítla jet s partnerem do lázní a byl to čas pro mé uvědomění. Je to opravdu o mně. Já se rozhoduji, co chci zažít, dělat, cítit a tvořit a jak chci žít. Je to o sebelásce. Přestala jsem mluvit a začala konat. A světe div se, vše se obrací a já už vím, že mě nic nezastaví být šťastná. Jestli to bude s tímto partnerem, už důležité tak není. Děkuji.