Dotaz

Ahoj Miluško,

nejdříve bych chtěla poděkovat za to, že jste. Díky Vám jsem pochopila spoustu věcí a i teď se docela držím. V pondělí mému manželovi zjistili nádor na varleti, hned v úterý už byla operace (ostranili celé pravé varle), teď se čeká na výsledek histologie a CT břišních a hrudních orgánů k vyloučení event. metastáz, podle toho bude následovat  chemoterapie.

Pořád se sama sebe ptám, co nám rakovina varlete chce oběma říct? Já už dnes díky Vám vím, že mám ještě pořád dost mužské energie, kterou se snažím vědomě snížit, jde to,ale pomalu. Přišlo mi, že jsem ale poslední půl rok, co sleduji Vaše videa, docela pokročila, že se náš vztah zharmonizoval a teď příjde tenhle kopanec. Manžel mi přišlo nikdy neměl problém s mužstvím, nenechal si odě mě nikdy líbit určité věci, jeho problém je nezdravý životní styl: vzrůstající pítí alkoholu, kterým řešil své napětí, nezdravé jídlo, občas neumí lidem říct ne, neříká lidem, co si skutečně myslí. Já jsem poslední 2 roky hodně duchovně pokročila, začala se zdravě stravovat, léčit své potíže přírodně. On to vše odmítal, dokonce ho ty moje „výmysly“  rozčilovaly. Snažím se už na něj netlačit, někdy je to těžké, když vidím, jak si sám sebe neváží.

Vím, že jeho nemoc je vlastně dar, jak Ty říkáš a že je to vlastně šance, aby si on uvědomil, co dělal špatně a mohl to napravit. Já mu v tom chci být nápomocná, potřebovala bych pochopit duchovní příčinu jeho nemoci, abysme mohli jít tím správným směrem.

Děkuji za Vaši radu, vždy mi otevře oči a hodně pomůže.

Odpověď

Ahoj Markéto,
Možná se ti nebude líbit má odpověď, ale jediné, co můžeš pro svého muže udělat, je, že ho podpoříš v tom, co chce on sám. Možná se vůbec nechce léčit přírodně, možná ho vůbec nezajímá duchovní příčina jeho nemoci, možná žádné tvé rady ani mé slyšet nechce. Ze zásady nedávám rady třetím osobám a už vůbec ne ženám pro jejich muže. Protože vím, jak jsou muži alergičtí na rady svých žen, a co se stane, když tobě řeknu radu pro tvého muže? Samozřejmě půjdeš za ním a sdělíš mu, co by měl dělat. Což posune váš vztah do ještě většího mínusu.
Jediné, co můžeš udělat, je říct mu o nás, že se může zeptat sám – pokud chce.
Jediné, co můžeš udělat, je snažit se pochopit, proč ty jeho nemoc a jeho postoje potřebuješ. Protože o nikoho jiného ve tvém životě nejde, jen o tebe samou. Pátrej a měň se, vstup do některého z ženských programů naší Akademie celostního zdraví, uvidíš, kam tě to posune. V každém případě je to tvůj trénink ženství, stejně jako jeho trénink mužství. Je naprosto lhostejné, jak ty ho jako muže vnímáš, podstatné je, jak se vnímá sám. Neznáme druhého člověka a nemůžeme porozumět jeho životu, my ho nežijeme. Až ty se začneš skutečně zajímat o své ženství, pak on se začne skutečně zajímat o své mužství. Partner jen zrcadlí to, co nemáme zpracováno my samy. I když se nám to nelíbí, a zdá se nám, jak jsme se posunuly a náš partner stojí na místě, je to tak. I to, že je pro nás tím největším guruem, jakého můžeme v životě potkat. I když je jakýkoliv. Třeba proto, aby nás brzdil 🙂
Řekni mu o mně a pak ho nech být….
Pokud je žena srovnaná sama se sebou, stará se o sebe, vše ostatní je vyřešeno automaticky.
S láskou tvoje Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře