Dotaz

Dobrý den!
Již delší dobu mne provázejí problémy se slinivkou, jako špatné trávení,t lak pod levým žebrem někdy i chvilková bolest. Někdy jsou to průjmy a zimnice. Lékařské vyšetření ultrazvukem ani odběr krve nenaznačil vážnější problém. Pouze špatné trávení lepku a mléčných výrobků. Poslední dobou pozoruji zahleněnou stolici, mastnou a světle hnědě někdy jako bílé kafe zabarvenou, tento stav je provázen plynatostí a častným nucením na záchod. Částečně se problém zlepšil po užívání Biopromu a Laktovity. Prosím o radu na vyřešení těchto potíží.
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,
Vy máte v tomto životě pochopit rodinné vztahy, cit a lásku v ní. Řekla bych, že na rodině lpíte, že pro vás je rodina to nejdůležitější. Slinivka ukazuje na rovnováhu mezi braním a dáváním lásky – u vás někde v rodině. Zkuste hledat, uvidíte, že najdete. Třeba by vám pomohla knížka Hovory s Bohem, je o Bohu ve vašem nitru, tudíž o vás 🙂
Chyba bude samozřejmě ve špatném stravování. Kromě lepku a mléčných výrobků se snažte vyhýbat i masu, uzeninám a klasickému cukru. Místo klasického pečiva jezte bezlepkový chleba, který je dneska už běžně v prodejnách zdravé výživy k dostání, nebo rýžové a kukuřičné chleby. Z mléčných výrobků Vám nejvíc škodí sýry a tvaroh, klasické máslo by Vám nemělo vadit. Maso jezte velmi málo a jen krůtí a ryby. Klasický rafinovaný cukr nahraďte glukopurem (hroznový cukr) nebo medem. Důležité je jíst pravidelně 5x denně v malých porcích. K dopolední svačině volte sladká jídla, protože v tuto dobu je slinivka nejaktivnější. Výborně se k tomu hodí ovoce čerstvé nebo sušené.
Užívejte ZenThonic, který působí protizánětlivě, zklidňuje bolesti a velmi prospívá zažívání (dávkování: 3x denně 1 polévková lžíce).
Dále Nopalin, který výborně čistí celý trávící trakt, ošetřuje trávící sliznice a pomáhá trávení tuků (dávkování: 3x denně ½ hodiny před jídlem 2 tbl.)
Do třetice to bude AC-Zymes, příznivá střevní bakterie, reguluje množství mikroorganismů ve střevech (3x denně 2 kapsle nalačno). Při užívání Nopalinu je nutné dodržovat pitný režim, měl byste vypít 2,5 – 3 litry vody denně. Začněte se zajímat o zdravější stravu, spoustu informací najdete v rubrice Pro zdravé tělo nebo ve speciálních kuchařkách.
Myslím si, že hlavní příčina Vašich potíží pochází z jater a žlučníku. Žlučník a slinivka mají propojený vývod, pokud je tedy ve žlučníku písek nebo kaménky, mohou blokovat odchod pankreatických šťáv ze slinivky a to je to, co Vás bolí. Produkty, které jsem Vám doporučila, užívejte do poloviny prosince a pak si napište o klasickou jaterní kůru.
Vaše Empatia

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře