Dotaz

Dobrý den,
už velmi dlouho žiju s mužem, se kterým mě spojují společné zájmy, podobné názory, smysl pro humor. Někdy si připadám, že jsme spíš kamarádi. Před deseti lety jsem prožila velmi silný vztah s mužem, který se najednou na jaře objevil v mém životě znovu. Od té doby žiju dvojí život. Je to velmi intenzivní vztah, ale on je ženatý. Řekl mi, že nedokáže od dětí odejít, ale zároveň si nedokáže představit život beze mě. Nevím, co mám dělat. Rozum radí opusť ho, tohle nikam nevede, ale popravdě řečeno to nedokážu.

Odpověď

Dobrý den,
z jeho strany je to pouhý strach ze ztráty. Je to pro něj takto velmi výhodné, mít všechno, ničeho se nevzdávat – a všechny klamat. Ale jen on sám musí pochopit, že nikdo ani děti nemohou být důvodem setrvávání ve vztahu, ve kterém není spokojen. Což je otázka druhá, jestli to je pravda. Ale jeho nechme, on se neptal
:-)) Vy se jen zařiďte podle sebe. Zda vám vyhovuje život, jaký žijete. Pokud ne, tak to změňte. Jestli slyšíte od svého přítele, že si nedokáže představit život bez vás a vy chcete žít s ním, pak se o to snažte. Pokud jde o skutečnou lásku, pak nic nemůže být zábranou. Život se má prožít v radosti a lásce, ne ve strádání, přetvařování a ve strachu a vině. Vy máte právo na šťastný život, máte právo chtít, aby byl váš milující partner s vámi. Pokud nechce, nemiluje vás. Nic jiného v tom není. Ostatní jsou výmluvy. Uvědomte si, že si ubližujete nejen po stránce psychické, ale i fyzické, a za čas se vše provalí. A pak budete muset situaci řešit a měnit.
Je velmi, velmi důležité si uvědomit, zda chcete být se svým původním partnerem – kamarádem. Musíte jeden vztah pochopit a nějak se s ním vypořádat a pak začínat druhý. Nečisté chování se vám vrátí jako nečisté chování, když to budete nejméně čekat. Pokud vám starý vztah nevyhovuje, ukončete ho bez ohledu na druhý vztah, žádná zadní vrátka. Pokud váš druhý partner zůstane se svou rodinou, pak ničeho nemusíte litovat, přijde nový vztah, ve kterém dostanete intenzivní lásku, kterou hledáte. Hlavně žádné polovičatosti :-)) Nedrží vás při sobě hlavně sex?
Držím palce, ať najdete sílu věci měnit.
Vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře