Dotaz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakou duchovní příčinu v sobě nese nosní mandle. I když už byl náš 3letý syn na odstranění této mandle, chtěla bych vědět, zda zvětšená nosní mandle též souvisí s oslabenou slezinou jako krční mandle.

Děkuji, zdraví Jitka Bláhová

Odpověď

Dobrý den, ano.
V podstatě ano, i když maličko oklikou. Krční mandle je projev přetížené lymfy a tudíž sleziny, našeho centra imunitního systému. Nosní mandle je ukazatel přetíženého tlustého střevo (plíce a veškeré “dýchací” orgány jsou párovými orgány tlustého střeva), ale víme přece, že 80% imunitního systému máme právě tady, v tlustém střevě a ve střevní mikrofloře. Takže stejné to je i není úplně. Pokud máme špatnou střevní mikroflóru, špatně trávíme a přetěžujeme odpadní systémy, třeba právě lymfu. A tím dochází k oslabení nejen přímé schopnosti bojovat proti vetřelcům (díky příznivé mikroflóře), ale je přetížená i lymfa a tím slezina.
Je úplně fuk, zda byla synkovi vyndána nosní mandle. Jeho nosní mandle jakoby byla vaše. Nemoci dětí do šesti let jsou projevem potíží matky (spolu s otcem). A tak přemýšlejte, kde se cítíte udušená, kde se nemůžete ani nadechnout – a nebo nechcete. Svého syna podpořte tělesně a vy se to snažte pochopit – a změnit. Můžu vám udělat rozbor, pokud chcete, ale placený, díky za pochopení!
S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?