Dotaz

Dobrý den, dlouhou dobu mě trápil vzhled mého přirození, a tak jsem hledala různé stránky, četla různé články a za tu dobu jsem zjistila, že na tom nejsem sama, ba dokonce tento problém trápí poměrně hodně žen/dívek. Konkrétně velké malé stydké pysky. Omlouvám se, je-li tato otázka banální ale již dlouhou dobu mi tráví mysl a proto se chci prosím zeptat. Mají velké malé stydké pysky nějaký význam? Ať už duchovní, karmický nebo zkrátka vypovídají o něčem, či jde pouze o rozdílnost, stejně jako barvu vlasů a blondýny tedy nejsou lepší nežli brunety, a tak je to i s velikostí pysků? Jeden preferuje to, druhý ono a někdo vypadá tak a jiný onak? Stále mám totiž někde v sobě pocit, že malé malé stydké pysky jsou správné a hezčí a mám tak obavy i z navazování vztahů s muži, navíc se domnívám, že by to mohla být i příčina mých vaginálních obtíží. Předem Vám moc děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,
žádná otázka není banální, když vás trápí 🙂
Stydké pysky jsou ochranným závěsem vchodu do nejintimnějšího a nejzranitelnějšího místa ženy. Kromě ochranné funkce mají i funkci uchovávat zdravé (vlhké) prostředí pochvy. Patří k symbolu ženství stejně jako prsa a každá žena je konfrontována s otázkou svého krásného ženství – prsa jsou ženství „ven“ a vše kolem pochvy dovnitř.
Prsa nás staví před otázku: „Budu se muži líbit na první pohled, ještě před tím, než mě osloví? Jsem hodna vůbec povšimnutí s prsy, jaké mám?“ Jsme tedy postaveny před úkol milovat se tak, jak jsem, jak vypadám, co mám viditelné.
Vzhled vagíny souvisí s tím, zda nezklameme, když už se muži otevřeme. Zda neselžeme, zda splníme očekávání. Jde o výzvu přijmout, že nemohu očekávat, že mě kdokoliv bude milovat za něco, co u mě najde. Nebo mě odsoudí za to, co u mě najde. Že je možné někoho milovat za něco.
Láska za něco je dnes naprosto běžný stav. Plnit podmínky, které na mě klade partner (nebo si to myslíme, že je na nás klade, často jde jen o naše vybudované vzorce), aby mě neopustil. Přečtěte si 3 druhy lásky.
Žijeme v době, kdy se všichni potýkáme s malým sebevědomím. Od malička jsme s někým srovnáváni, stále bojujeme o své postavení, abychom se ukázali, že jsme lepší, nebo alespoň nejsme horší. Výchova a vzdělávání je jen o soutěžení. Pak je pro nás zvláštní přijmout, že můžeme milovat jen tak. Nebo že můžeme být milováni jen tak. Jen proto, že je někomu s náma dobře a nám s ním. A je naprosto lhostejné, jak vypadá, kolik vydělává, co má nebo nemá,… Je pro nás jen důležité, že se s ním cítím dobře.
Není náhodou, že žijeme v takové době a není náhodou, že tu žijeme právě my. Vybrali jsme si to každý sám, a je před každým z nás výzva milovat sám sebe bez podmínek (nesoudit se za nic a radovat se ze všeho, co mám i nemám), a současně tento postoj vyjadřovat ven, k druhým lidem. Nikdo dnes neumí milovat bez podmínek ani sebe ani druhé, ale všichni jsme na téhle cestě. Až to dokážeme, už nebudeme akceptovat nic kolem nás, co bude stát na soutěžení a vyvyšování se. Odmítneme školství tak, jak dnes je – nebudeme ho už tak potřebovat, vznikne jiné, nové, založené na jedinečnostech každého z nás.
Já věřím, že se nám to už brzy podaří, protože změna je vidět každým rokem ve všech oblastech našeho života.
Podívejte se na ženské programy naší Akademie celostního zdraví, protože pro vás je zásadní přijmout se jako žena.
Pokud máte gynekologické potíže, nesouvisí se stydkými pysky, ale s vaší neláskou k sobě jako k ženě, vaší nespokojenosti se sebou.
S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře