Dotaz

Dobrý den,
jak v dnešní době být vzornou ženou – podajnou náruč utevírající pokornou a pasivní, když se od ní zároven žádá, aby vydělávala a měla své zájmy? Jak v sobě nastolit harmonii? Když žena bude pasivní, bude vše podle muže. Když bude i žena prosazovat svůj názor a postoj, bude i ona aktivní, není správnou ženou!
Nerozumím tomu..:_(

Odpověď

Dobrý den,
co se dnes žádá neznamená, že je to správně. A kdo to žádá? Jsme ovládáni médii, jak máme vypadat, jak se máme chovat, jak máme vystupovat, kdy jsme in a kdy out. Jak jsme si svět a vztahy zařídili, tak je máme. Máme ženy, které rozhodují vše i to, co má rozhodnout muž. Dokonce samy rozhodují i o přirozených pochodech svého těla, např. kdy budou menstruovat a jak dlouho, kdy ještě děti mít nebudou a kdy už ano – ovšem ne přirozeně, ale umělými zásahy. Pak se divíme, že každý druhý pár má potíže s otěhotněním, divíme se, že spermie každého druhého muže jsou nějakým způsobem poškozené. Muži přestávají chtít děti, a to díky ženám, které je k početí často pouze „použijí“, když ony samy chtějí. Kde je láska, důvěra v muže jako oporu, že když dítě přijde, o rodinu se postará? A proč by se tak vlastně choval, když mu to nikdo neumožňuje? Ženy se dnes přece ve všem mužům vyrovnají. Alespoň si na to hrají.. Chápu, že je to reakce na vzorce, kterými společnost po staletí znásilňují především církve s jejich modelem „nadřazené“ mužské role. Jenže dnes se to obrací do extrému opačného. Z pangejtu do pangejtu – jak se říká…
Žena i muž jsou svobodné bytosti, které mají žít život plně podle sebe, svých představ, svých přání, mají být oba spokojeni s tím, co dělají. Mají rozvíjet své touhy, plnit si svá přání, pracovat tam, kde je to těší, mít zájmy, které je těší. V tomto směru je dobré být aktivní. Ovšem ve vztahu, ať chceme či ne, je třeba vědět, kdo má jakou roli. Tady má být žena pasivnější a poddajnější. Má být „otevřenou náručí“ dětem i partnerovi. Neříkám, že podřízenou! Je to vždy žena, kdo tvoří rodinu. Ale nikoli „mužskou“ aktivitou, takový vztah fungovat nemůže. Dokud si ženy neuvědomí, že jen v pokoře a pasivitě ve vztahu k muži je jejich síla a moc (a obrovská!), do té doby nepoznají pravou lásku. Je potřeba totiž nejprve skutečně milovat muže a tím mu dát možnost oné aktivity ve vztahu, teprve pak muž ženě vše vrátí i s úroky. Jak může muž milovat ženu jako ženu, když ona je vlastně mužem v ženském těle? Proč by měl být muž galantní k muži? Tam přece biologicky funguje jiný vztah – vztah soupeřivosti. To je mezi muži přirozené. Proč by měl muž ženu ochraňovat, když se mu ze všech sil snaží dokázat, že to nepotřebuje? Většinou ženy „emancipované“ nepoznaly nikdy skutečnou lásku, ale je to jen jejich úkol – pracovat na své změně. Na co mi bude úspěch v práci, atraktivnost a aktivita navenek, když doma nebude nikdo, kdo by mě miloval? Každá z nás si může vybrat, jak chce žít.
Podívejte se na mé vyprávění o cestě za mým ženstvím na webu Žena je láska
Vaše Empatia s láskou

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře