Akné

Obtíže s navazováním kontaktů, tělesné problémy, nedostatek sebedůvěry, výzva objevit a prožívat sexualitu, uvolnit cestu k druhému pohlaví.

Akné nejvíce postihuje dospívající díky tomu, že prožívají období otvírání se jiným pohledům na svět a duševně se osamostatňují, tím se stávají zranitelnějšími. Je to doba hledání svého já, sebedůvěry a lásky k sobě, doba hledání vlastní hodnoty a ocenění.

Je třeba poznat, že každý má své pozitivní a negativní stránky a není třeba se s nikým srovnávat.

Je třeba zbavit se strachu projevovat své city, neuzavírat je v sobě, učit se lásku projevovat i přijímat.

Jak najít lásku k sobě i druhým vás učíme v programech na rozcestníku:

Aakademie celostního zdraví

Jak podpořit tělo přírodní cestou na fyzické úrovni v souvislosti s problémy s Akné:

Akné je zánětlivá kožní porucha, kterou způsobují hormonální změny, ty stimulují tvorbu keratinu a kožního mazu, jež vedou k ucpání pórů. Tukové žlázy, které se v největším množství vyskytují v pokožce tváře, zad, hrudi a ramen, produkují maz, a tím zvláčňují pokožku, pokud ale dochází k zadržení mazu uvnitř váčku, začínají se zde množit bakterie a dochází k zánětu. Příčinou je užívání některých léčiv (zvláště steroidů a hormonální antikoncepce), nadměrná spotřeba ztužených tuků, živočišných potravin a vůbec toxické látky ve stravě, které blokují odpadní lymfatický systém a přetěžují játra, a nedostatečný příjem především minerálních látek, kdy dochází k překyselení organismu, a tím jsou bakterie podporovány v bujení.

  • V prvé řadě je zapotřebí zneutralizovat kyselé prostředí těla ( Liquid Chlorophyll) a ideálně zkombinovat s vojtěškou ( Green Health), která působí nejen neutralizačně, ale i protizánětlivě. Na neutralizaci kyselého prostředí těla a doplnění minerálních látek je třeba doplnit komplex minerálů ( Power Mins) nebo alespoň vápník s hořčíkem ( Strong Bones).
  • Ideálně je užívat multivitamin s vysokým obsahem minerálních látek, ale i vitamínů skupiny B, které velmi příznivě působí na regeneraci kůže a proti stresu ( Super Mega 50 ), nebo alespoň komplex vitamínů skupiny B ( Stress Management B Complex ).
  • Nutné jsou esenciální mastné kyseliny ( Omega 3 pro muže nebo Evening Primrose Oilpro ženy), které podporují regeneraci poškozených buněk a rozpouští kožní tuk, který blokuje póry.
  • Velmi důležité je podpořit detoxikaci a podporu lymfatického systému pro kvalitní odvod zplodin z těla ( Ocean 21 ).
  • Je třeba podpořit hojení tkání a zamezit tvorbě jizev užívání vysokých dávek zinku ( Mega zinc ), který současně pomáhá dozrávání hormonálního systému.
  • Je nutné posílit imunitní systém a protizánětlivou bariéru vysokými dávkami přírodního vitamínu C ( C 1000 ), který má zázračné účinky na hojení kožních potíží.
  • Vhodné je působit na harmonizaci hormonálního systému ( Noni ).
  • Pokud má dotyčný potíže se stolicí nebo užíval antibiotika, je třeba doplnit střevní mikroflóru ( Probiotika ).
  • Ideální je pít zásaditou vodu z Aquarionu.
  • Do stravy je vhodné zařadit vlákninu ( Pure Inulin )