Akné

Obtíže s navazováním kontaktů, tělesné problémy, nedostatek sebedůvěry, výzva objevit a prožívat sexualitu, uvolnit cestu k druhému pohlaví.

Akné nejvíce postihuje dospívající díky tomu, že prožívají období otvírání se jiným pohledům na svět a duševně se osamostatňují, tím se stávají zranitelnějšími. Je to doba hledání svého já, sebedůvěry a lásky k sobě, doba hledání vlastní hodnoty a ocenění.

Je třeba poznat, že každý má své pozitivní a negativní stránky a není třeba se s nikým srovnávat.

Je třeba zbavit se strachu projevovat své city, neuzavírat je v sobě, učit se lásku projevovat i přijímat.

Jak najít lásku k sobě i druhým vás učíme v programech na rozcestníku:

Aakademie celostního zdraví

Jak podpořit tělo přírodní cestou na fyzické úrovni v souvislosti s problémy s Akné:

Akné je zánětlivá kožní porucha, kterou způsobují hormonální změny, ty stimulují tvorbu keratinu a kožního mazu, jež vedou k ucpání pórů. Tukové žlázy, které se v největším množství vyskytují v pokožce tváře, zad, hrudi a ramen, produkují maz, a tím zvláčňují pokožku, pokud ale dochází k zadržení mazu uvnitř váčku, začínají se zde množit bakterie a dochází k zánětu. Příčinou je užívání některých léčiv (zvláště steroidů a hormonální antikoncepce), nadměrná spotřeba ztužených tuků, živočišných potravin a vůbec toxické látky ve stravě, které blokují odpadní lymfatický systém a přetěžují játra, a nedostatečný příjem především minerálních látek, kdy dochází k překyselení organismu, a tím jsou bakterie podporovány v bujení.

  • V prvé řadě je zapotřebí zneutralizovat kyselé prostředí těla (Liquid Chlorophyll) a ideálně zkombinovat s vojtěškou (Green Health), která působí nejen neutralizačně, ale i protizánětlivě. Na neutralizaci kyselého prostředí těla a doplnění minerálních látek je třeba doplnit komplex minerálů (Power Mins) nebo alespoň vápník s hořčíkem (Strong Bones).
  • Ideálně je užívat multivitamin s vysokým obsahem minerálních látek, ale i vitamínů skupiny B, které velmi příznivě působí na regeneraci kůže a proti stresu (Super Mega 50), nebo alespoň komplex vitamínů skupiny B (Stress Management B Complex).
  • Nutné jsou esenciální mastné kyseliny (Omega 3 pro muže nebo Evening Primrose Oil pro ženy), které podporují regeneraci poškozených buněk a rozpouští kožní tuk, který blokuje póry.
  • Velmi důležité je podpořit detoxikaci a podporu lymfatického systému pro kvalitní odvod zplodin z těla (Ocean 21).
  • Je třeba podpořit hojení tkání a zamezit tvorbě jizev užívání vysokých dávek zinku (Mega zinc), který současně pomáhá dozrávání hormonálního systému.
  • Je nutné posílit imunitní systém a protizánětlivou bariéru vysokými dávkami přírodního vitamínu C (C 1000), který má zázračné účinky na hojení kožních potíží.
  • Vhodné je působit na harmonizaci hormonálního systému (Noni).
  • Pokud má dotyčný potíže se stolicí nebo užíval antibiotika, je třeba doplnit střevní mikroflóru (Probiotika).
  • Ideální je pít zásaditou vodu z Aquarionu.
  • Do stravy je vhodné zařadit vlákninu (Pure Inulin)
Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko: