Bechtěrevova nemoc

Nevědomé zřeknutí se ženského pólu a tím pohyblivosti a flexibility.

Ztělesněný požadavek ega, ztělesněná nepoddajnost, strnulost.

Výzva zůstat sám vůči sobě přímočarý, kultivovat maximální skromnost a sebeomezení.

Bechtěrevova choroba postihuje mnohem častěji muže, protože ženy bývají pružnější, duchovně pohyblivější a přístupnější k potřebným změnám náhledu na život.

Pokud touto nemocí trpí žena, pak nevidí, co je všem v okolí zřejmé, a sveřepě prosazuje své představy. Většinou se sice snaží druhým pomáhat, ale jejich pohled na daný problém či vztah není správný, a nechtějí se o tom dát přesvědčit. Touží pomáhat, ale po svém, což je často jako vnucování se, páchání dobra, o které nikdo nestojí.

Výzvou starat se jen a jen o sebe, pokud někdo požádá o pomoc, neodmítnu, ale nevnucuji nic víc.

Důležité je naučit se milovat sám sebe a druhé, nebýt tolik zásadový, nestavět druhým mantinely a překážky v jejich rozletu.

Tato nemoc svírá tím více, čím více vy svíráte své okolí.

Naučte se nechat ostatní žít tak, jak oni chtějí, naučte se každého přijímat s láskou a porozuměním, každý ať dělá, co chce sám. Naučte se radovat z každého okamžiku, z každého nádechu a úsměvu kolem sebe a sám je rozdávejte.

Musíte roztát láskou, pak vás přestane tvrdost drtit.

Jak být pružným, se naučíš v programu na webu TOLEROVAT JE LÁSKA

Jak podpořit tělo přírodní cestou na fyzické úrovni:

Bechtěrevova nemoc je chronické kloubní zánětlivé onemocnění postihující ve větší míře muže než ženy. Nejčastěji onemocnění začíná mezi 15. a 30. rokem. Avšak vzhledem k pomalu se rozvíjejícím příznakům bývá mnohdy diagnostikováno později. V zásadě se nemoc projevuje tuhnutím kloubů, v kterých dochází k nahrazování měkkých a pružných tkání (vazivo, chrupavka) tkání tuhou – kostní. Příčina zatím není známa a léčba neexistuje. Příznaky bývá nejčastěji bolest v oblasti křížovo-kyčelního kloubu (oblast pod bedry, spojení páteře s pletencem pánevním). Pacienti se budí (mnohdy už v druhé polovině noci) s pocitem bolestivé ztuhlosti. Tuto ztuhlost obvykle rozcvičí. Stupňující se bolestivé příznaky bývají v horizontu týdnů, měsíců vystřídány úlevou – ale jen dočasnou. Tento průběh počátku nemoci v čase (střídání bolestivých a nebolestivých období) také přispívá k tomu, že pacient s potížemi lékaře navštíví později. Jelikož je Bechtěrevova nemoc ve své podstatě zánět, projevuje se i celkovými projevy zánětu, podobnými např. chřipce (únava, teplota, bolesti..) Zánět se spolu s bolestí může šířit po celém těle. A tak nakonec může postihovat velké klouby (koleno, kyčel), páteř, malé periferní klouby (klouby prstů), často dochází k tuhnutí původně chrupavčitého připojení žeber k hrudní kosti, což znemožňuje hluboké dýchání (bolest na hrudi při dýchání často vede k nesprávné diagnóze – porucha plic či srdce). Nejpozorovanějším postižením však bývá tuhnutí páteře, které vede většinou k jejímu ohnutí a pacienti pak chodí shrbeni a předkloněni.

  • Základní je nedovolit usazování škodlivin v kloubech, nedovolit překyselení, a tím možnosti vzniku zánětlivých ložisek v kloubech, takže je třeba detoxikovat v podstatě neustále (Pure Yucca nebo Spirulina Chlorella nebo Green Health vojtěška nebo Liquid Chlorophyll), ideálně pít zásaditou vodu z Aquarionu.
  • Na zmírnění bolesti, proti zánětu, na podporu chrupavky výborně účinkuje aktivní kolagen, který dokáže opravovat a obnovovat poškozené tkáně (RiseUp Multiactive Collagen)
  • Je nutné dodávat antioxidanty, aby volné radikály nemohly poškozovat měkké tkáně (Mega Protect nebo ZenThonic, C 1000)
  • Dále je třeba doplňovat energii každé buňce a změkčovat Coenzymem Q10
  • Důležité je zabezpečit pevnost a pružnost měkkých tkání (Super Soya Lecithin) a neustále podporovat svá játra (Silymarin Plus)
  • Na podporu svalové hmoty je nutné doplňovat aminokyseliny, stavební jednotky bílkovin (Arginin nebo L-Lyzin nebo Power Booster)
  • Nutné je užívat kvalitní multipreparát s vysokým obsahem vitamínů skupiny B (Super Mega 50) a doplňovat minerální látky k prevenci křečí (Power Mins nebo Strong Bones nebo Magnezi B6)
  • Na rozvolnění měkkých tkání, proti zatuhnutí, úžasně zabírá Noni
Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko: