Crohnova choroba

Člověk stále pitvá problémy, neumí večer z hlavy vše nepodstatné vypustit.

Také je chce s druhými řešit, ale naráží, cítí se přehlížen, má pocit, že nepřichází na řadu. A tak se obrní a zatvrdí v tom, že si poradí sám, že nikoho nepotřebuje, že nechce slyšet nikoho, aby mu mluvil do života.

Výzva vědomě se omezit na důležité věci, umět to, co nezměním a neovlivním nechat být.

Pochopit zrcadla druhých, učit se z chování druhých číst, co změnit na sobě, pochopit životní trénink pomocí druhých lidí.

Jít při zpracování životních situací novými cestami komunikace, počítat s oklikami a překonávat úzká místa, nazatvrzovat se.

Vše o „spolknutí a strávení“ všeho, co k nám přichází, najdete v programu na webu PŘIJÍMAT JE LÁSKA

Jak podpořit tělo přírodní cestou na fyzické úrovni:

Crohnova choroba je charakteristická chronickým a dlouhotrvajícím vředovatěním jednoho i více úseků trávicího traktu od ústního otvoru k řitnímu, včetně přilehlých mízních uzlin. Zanícená místa zůstávají po vyhojení zarostlá jizvou, která zužuje průchodnost trávicí soustavy, mohou vznikat i falešné píštěle, abnormální spoje, vedoucí z jedné střevní smyčky do druhé nebo dokonce do jiného orgánu. Příčinou je pravděpodobně poškození volnými radikály a nedostatek vitamínů především C a E. Projevuje se úporným průjmem, bolestmi břicha, ztrátou chuti k jídlu. Dochází k poruchám vstřebávání živin a následné podvýživě.

  • Nejpodstatnější je udržování sliznice trávicího traktu probiotiky, aby nedocházelo k zánětům (Probio Balance)
  • Lidem s Crohnovou chorobou chybí vitamín K (Green Health = vojtěška) a vitamíny skupiny B (Stress Management B Complex)
  • Nutné je nastavit antioxidační bariéru (Mega qProtect , ZenThonic) a užívat vysoké dávky vitamínu C (C 1000)
  • Je nutné cíleně posilovat imunitní systém i slezinu z důvodu postižení i mízních uzlin (ImmunAid, Culevit)
  • Proti zánětům pomáhá výtažek z kurkumy (Curcuma Pro)
  • Doplňování multivitamínů je při dnešním stavu potravin nutný pro každého, pro lidi trpící Crohnovou chorobou je to nutností na druhou ( Vitaly podle krevní skupiny nebo jiný multivitamin)
    Pitný režim je vhodné zabezpečit pitím čajů, které však neumí doplnit deficit, jen neutralizují a harmonizují, ideálně pít zásaditou vodu z Aquarionu
Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko: