Endometrióza

Při endometrióze dochází k tomu, že děložní sliznice se objevuje jinde než v děloze, např. v pochvě, vejcovodu, močovém měchýři, v dutině břišní. Jde v podstatě o nezhoubné rakovinné bujení, množení buněk na místě, kde se množit nemají.

Děložní sliznice je výstelka pro vývoj plodu. Děloha je symbol plodnosti, tvorby něčeho nového, bezpečí. Sliznice ukazují na naše vnitřní hranice, jsou závorou do našeho vnitřního světa.

Pokud se děložní sliznice množí na jiném místě než v děloze, pak žena vnucuje ženský rytmus, cykličnost, ženskou tvorbu jiným oblastem života než svému skutečnému ženství. Nevěnuje pozornost sobě a ženské roli, ale chce se zviditelnit jinak a jinde. Pasivní ženství je stabilním pohárem pro vznik nového života.

Množení děložní sliznice v břišní dutině ukazuje na přemíru aktivity v oblasti nasycení svých potřeb. V pochvě příliš mužského principu v partnerství, v močovém měchýři ve vztazích obecně, ve vejcovodu příliš tlaku na mateřskou roli.

Děložní sliznice podléhá ženskému rytmu, je ovládána hormony, a pokud roste na jiných místech, tělo nedokáže odklidit odpadní produkty tohoto rytmického střídání a je nutné pouze chirurgické odstranění. Zmatená ženskost (typicky ženské aktivity na nevhodném místě) nutí k aktivitě opačný pól – chirurgické lékařství je typicky mužský jev.

Bolest při pohlavním styku svědčí o konfliktech v této oblasti – přijetí mužského elementu, boj s ním a odmítání. Častý následek endometriózy je neplodnost – zablokování prvotní ženské plodnosti.

Výzvou je přijmout své pasivní ženství s exkluzivní výsadou tvořit svou pasivitou prostor pro vznik nového života. Dovolit sobě být k dispozici této možnosti, ale netlačit na výkon, jen umožnit tomuto procesu, aby se děl. Začít uplatňovat pasivní ženství vědomě i do jiných oblastí života, učit se sebelásce, naplňování svého života především sama pro sebe, přijímat a žít cykličností – v určitý čas aktivovat a v určitý čas odpočívat. Naučit se vědomě používat svou mužskou sílu v dělání a tvorbě toho, co milujeme dělat, do této činnosti vložit mužskou část sebe.

Naučit se rovnováze mezi mužskou a ženskou silou a hledat balanc v sobě, v partnerství a životě.

Být si vědoma toho, že každé vychýlení se k jednomu pólu nutí k aktivitě i opačný pól, tj. pokud příliš tlačím a aktivuji, tak mi okolí a lidé (partner) vyvažují tím, že jsou pasivní a nedělají to, nač tlačím.

Endometrióza nutí ženu najít nové prostory pro rozvoj vlastní ženskosti.

Jak být v ženské energii a jak sladit mužsko-ženskou harmonii v partnerství vás učím v programech Žena je láska v naší AKADEMII CELOSTNÍHO ZDRAVÍ

Jak podpořit tělo přírodní cestou na fyzické úrovni:

Endometrióza je zánětlivé onemocnění, kdy buňky děložní sliznice prorůstají do břišní dutiny. Projevy jsou velká bolestivost, nadměrné krvácení, zvracení a zácpa, provázející menstruaci a neplodnost. Během normálního menstruačního cyklu hormony stimulují děložní sliznici k růstu jako přípravě na budoucí těhotenství, pokud k tomu nedojde, tkáň dělohy se zklidňuje a vajíčko vychází s odlupující se nadbytečnou tkání z pochvy během menstruace. Na hormony však stejně reagují i buňky děložní sliznice, prorostlé do jiných orgánů, vytvářejí novou tkáň, která pak odumírá a krvácí, bohužel nemá kudy z těla unikat. Namísto toho musí být vstřebávána okolními tkáněmi, což probíhá značně pomalu, mezitím se krev hromadí v tělních dutinách, dostavují se značné bolesti. Při tomto opakování každý měsíc nabývají nárůstky endometria na objemu, mohou umožňovat vznik nových anomálií, cysty, myomy, srůsty. Průběh endometriozy je závislý na hormonálních cyklech, a těhotenství tyto cykly přerušuje, může dojít během těhotenství ke zmírnění potíží nebo naprostému vyléčení, někdy se problémy po porodu vrací. Z hlediska celostního jde o problém s řízeným cyklem u žen, jejich ženskou rolí a tvrdnutím, zmužšťováním. Úzká souvislost je s problémy se štítnou žlázou a lymfatickým systémem.

  • Protože základní příčinou je totální rozhození funkce hormonálního systému, je důležité harmonizovat (Noni)
  • Na podporu hormonální rovnováhy je nutný vitamín E a esenciální mastné kyseliny (Evening Primrose Oil)
  • Na podporu hormonální rovnováhy, vyčištění lymfatického systému a doplnění potřebných materiálů je velmi vhodný komplexní produkt s mořskými řasami (Ocean 21)
  • Zásadní je udržet normální krevní srážlivost přírodní cestou (Vojtěška = Green Health) a doplňovat chybějící železo (Iron Plus)
  • Na podporu tvorby krvinek, tlumení stresu, podporu hojení, odstraňování nadbytečných tekutin z organismu a podporu hormonální rovnováhy je třeba doplňovat komplex vitamínů B (Stress Management B Complex)
  • Proti zánětům pomáhá výtažek z kurkumy (Curcuma Pro)
  • Důležité je doplňovat minerální látky pro rekonvalescenci poškozených tkání (Strong Bones, Power Mins nebo ideálně New Life)
  • Pitný režim je vhodné dále doplnit pitím čajů, které však neumí doplnit deficit, jen neutralizují a harmonizují, ideálně pít zásaditou vodu z Aquarionu
Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko: