Menopausa – potíže s ní

Potřeba něco dohonit, strach ze ztráty ženskosti, touha chovat se stále jako žhavá a plodná žena, výzva stát se Velkou duchovní matkou, roznítit žár a být plodná v jiných rovinách.

Jak podpořit tělo přírodní cestou na fyzické úrovni:

Menopausa není choroba, je to přirozená fáze vývoje života ženy. Je to moment, kdy u ženy ustává ovulace a menstruace, což je signálem ukončení reproduktivního věku. Ukončení ovulace je ukončení tvorby hormonů estrogenu a progesteronu ve vaječnících. Estrogen je sexuální hormon, ale tělo ho potřebuje k normálnímu fungování mnoha dalších buněk a orgánů, proto je třeba do stravy zařazovat co nejvíce fytoestrogenů (sojové boby, tofu, lněné semínko, datle atd.). U některých žen probíhá menopausa jen s několika nebo vůbec s žádným viditelným projevem, u mnoha žen však dochází ke krátkodobým, ale akutním příznakům, jako jsou návaly horka, noční pocení, podrážděnost, únava, závratě, bolesti hlavy, úzkost, deprese, nedostatečné libido, poruchy močového měchýře, suchost pochvy a svědění, citlivost prsou, nespavost a další. V dlouhodobém měřítku nedostatek estrogenu zvyšuje pravděpodobnost kardiovaskulárního onemocnění a osteoporózy.

  • Velmi účinný emulgátor vitamínu E, který tlumí návaly horka a mnoho dalších příznaků, stará se o kvalitu kardiovaskulárního systému, je Lecitin (Super Soya Lecithin nebo Triple Potency Lecithin) společně užívaný s vitamínem E (Vitamin E).
  • Jako vhodný zdroj estrogenu je velmi vhodný pupalkový olej (Evening Primrose Oil).
  • Je třeba podpořit krevní oběh, zmírnit stres a minimalizovat zadržování vody komplexem vitamínů skupiny B (Stress Management B Complex).
  • Pro zmírnění nervozity a podrážděnosti, současně k ochraně kostní tkáně je třeba užívat vstřebatelnou formu vápníku s hořčíkem (Calcium Magnezium Plus).
  • Kvalitní fungování organismu a normální tvorbu a funkci hormonů je nutné zabezpečit přísunem všech živin (Menopausal Formula).
  • Proti návalům horka, ale i pro mnoho dalších funkcí v organismu, je třeba užívat vysoké dávky vitamínu C (C 1000).
  • Na rychlejší návrat zpět do rovnováhy, harmonizaci všech funkcí, zklidnění psychiky je výborné Noni.
  • Při svědění a vysychání pochvy, při snížení citlivosti použijte krém na intimní hygienu EveryMoments.
  • Pitný režim je vhodné dále zabezpečit pitím čajů, které však neumí doplnit deficit, jen neutralizují a harmonizují, ideálně pít zásaditou vodu z Aquarionu
Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko: