Roztroušená skleróza

Izolace následkem zatvrzelosti, dominantní postoje a požadavky. Odmítání části svého bytí, bráním k přístupu k němu, často obtížné myšlení.

Nemoc, kterou splácíme své minulé dluhy, kterou si člověk má prožít, a svým postojem k této nemoci a životu vůbec si uvědomit, co je v životě podstatné.

Život mu nabízí boj, a tentokrát člověk nesmí ustoupit, ale bojovat.

Jediné, co může k boji s touto nemocí člověk použít, je jeho duševní a tělesná aktivita, vůle žít pro sebe, pro svého partnera, pro své děti.

Je nutné rvát se i o malý kousíček sluníčka v životě a neplakat (snad jen občas a krátce).

Je nesmírně složité najít touhu žít a vnímat radost z obyčejných věcí při této nemoci. Je to však jediná cesta, která vede k zastavení nebo jen velmi pomalému zhoršování nemoci.

Roztroušená skleróza postihuje dvakrát častěji ženy než muže, což úzce souvisí s velkou agresivitou žen, zatvrzelostí ve svých názorech a jejich protlačování, neochota podřídit se mužské energii jako té aktivní, nechuť smířit se se svou ženskou rolí.

Jak žít ženskou energií najdete v ženských programech na rozcestníku AKADEMIE CELOSTNÍHO ZDRAVÍ

Jak podpořit tělo přírodní cestou na fyzické úrovni:

Jde o chronické onemocnění centrálního nervového systému, vyvolané poškozením obalu nervových vláken. Příčina není známá, svou úlohu sehrává porucha imunity, chemické látky ve stravě a těžké kovy, plísňové infekce, nedostatečná výživa především co se týká mikroživin, vitamínů, minerálů a stopových prvků. V každém případě má důležitou roli výživa, (v Japonsku, Číně a Koreji tato nemoc není v podstatě známa, zato v západních zemích běžná), především velký příjem nasycených mastných tuků a nedostatek nenasycených – rybí tuk.

  • Pro zlepšení krevního oběhu, okysličování tkání a podporu imunitního systému je nutné užívat koenzym Q10 minimálně 90 mg denně (Coenzym Q10).
  • Stěžejním je doplnit příjem esenciálních mastných kyselin a aminokyselin, které jsou potřebné pro funkci mozku a nervové soustavy (Evening Primrose Oil, Omega 3 a Triple Potency Lecithin).
  • Pro podporu imunitního systému a zdravou nervovou soustavu je nutné užívat kvalitní multipreparát s vysokým obsahem vitamínů skupiny B, které pomáhají funkci mozku a vstřebatelnost živin ze stravy (Super Mega 50 nebo Stress Management B Complex)
  • Důležitý neurotransmiter, tzn. přenašeč nervových vzruchů, je aminokyselina GABA, potřebné jsou i další aminokyseliny  (Power Booster), jeho účinnost zvyšuje vitamín C (C 100).
  • Speciální produkt s výtažkem byliny Bacopa Monnieri a dalšími živinami pro mozek v Boost Up
  • Flavonoidy z kakaových bobů harmonizují nervový systém (Cocoa Bean)
  • Nedostatek minerálů, především vápníku s hořčíkem vytváří předpoklady ke vzniku roztroušené sklerozy (Strong Bones).
  • Důležité je nezanášet své tělo škodlivinami, tudíž je třeba očišťovat od nahromaděných škodlivin, vzniklých metabolismem (Pure Yucca nebo Garlic MAX) a dodávat antioxidanty (Mega qProtect).
  • Pitný režim je vhodné zabezpečit pitím čajů, které však neumí doplnit deficit, jen neutralizují a harmonizují, ideálně pít zásaditou vodu z Aquarionu
Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko: