Stres

Stres je naprosto přirozená reakce organismu na některé zátěžové, tréninkové situace.

Je na nás, zda známe svou energii a víme, jak ji ventilovat, a nebo se držíme norem, které nám kdosi určuje.

Každý z nás máme situace, které nás stresují (je divné, že každého něco jiného, to vás nenapadlo?), každý z nás totiž máme jiné úkoly k pochopení a jinou energii na to, abychom je zvládli.

Pokud si nejsme vědomi, že situace, vyvolávající v nás stres, je jednoduše zkouška, zda správně použijeme své síly, abychom je zvládli, pak nás stres zbavuje energie a dostavuje se vyčerpání – síla stresové energie, kterou jsme měli využít, se obrátí proti nám.

Poznej sám sebe, najdi své cesty, jak se vypořádat se svými životními úkoly, řvi, křič, boxuj do polštáře, běhej do roztrhání, pracuj, až se z tebe kouří, maluj, ….  cokoliv je ti vlastní, to použij.

A tak, až přijde ona situace, už se znáš, tak víš, co máš dělat.

Stress totiž přichází, když to neuděláš a hraješ si na něco, co nejsi, snažíš se o něco, co nejde.

Je to marný pokus udělat v daném čase víc, než je možné, falešná ctižádost, perfekcionismus.

Jak jít správnou cestou vás učíme v programech na rozcestníku AKADEMII CELOSTNÍHO ZDRAVÍ

Jak podpořit tělo přírodní cestou na fyzické úrovni:

Stres je nespecifická reakce organismu vyvolaná jakýmkoliv zatěžujícím vlivem. Za stres se považuje každý vliv a činitel, každá událost a situace vyvolávající stresový stav (např. zima, teplo, krvácení, zranění, bolest, psychická zátěž, silná svalová práce). Běžně se člověk umí se stresem vyrovnat, pokud může adekvátně na situace, které ho vyvolaly, reagovat (zakřičet si, utéct), tím se zvýší krevní tlak, produkce hormonů nadledvinek – adrenalinu a současně se zvýší odolnost organismu. Bohužel to dnes v běžném životě nelze. Takto nevyventilovaný stress pak způsobuje vyčerpání organismu. Vyprodukovaný adrenalin, který se nepoužije k přirozené stresové reakci, totiž zrychluje metabolismus všech živin, člověk se tedy stává velmi vyčerpaným především chybí vápník s hořčíkem, který se touto reakcí vyplavuje a vitamíny skupiny B. Stress současně extrémně podporuje vznik volných radikálů, které nabourávají zdravé buňky  a tak dochází k poškozování tkání a nemocem.

  • Dokonalý přírodní adaptogen pro lepší zvládnutí stresu je rozchodnice růžová  (Rhodiolin)
  • Flavonoidy z kakaových bobů harmonizují nervový systém (Cocoa Bean)
  • Pro normální funkci nervové soustavy je nutné dodávat komplex vitamínů skupiny B (Stress Management B Complex nebo Mega B Complex), ideálně v komplexu ostatních vitamínů a minerálů, některé z nich působí současně antioxidačně (Super Mega 50)
  • Pro kvalitní funkci nervové soustavy a zklidnění, a na doplnění do tkání, odkud díky stresovým reakcím je vyplavován, je potřeba dodávat vápník s hořčíkem v chelátové vazbě (Strong Bones)
  • Pro zlikvidování volných radikálů, které stressem vznikají v mnohem větší míře, je nuté doplnit antioxidanty, ideálně v komplexu (Mega qProtect)
  • Velmi vhodné je zharmonizovat činnost žláz s vnitřní sekrecí  (Noni)
    Pitný režim je vhodné zabezpečit pitím zásadité vody z Aquarionu.
Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko: