Suchá kůže

Kůže představuje naši hranici, současně zprostředkovává kontakt s okolím a skrze ní se ventiluje něžnost.

Zdravá kůže by měla být hladká, hebká, mírně lesklá, čistá, mírně vlhká a příjemná na dotyk – stejně tak bychom měli my působit na své okolí.

Pokud trpíme suchou kůží, tuhneme a vysycháme, přestáváme být pružní, měkcí a poddajní, tvární ve svých názorech.

Málo pijeme – nechceme vpustit do svého těla energii vody = duchovního pochopení, a ve stravě málo přijímáme mastné kyseliny a esenciální oleje, tím si poškozujeme játra, tím tuhneme ve svých názorech, stáváme se víc a víc nespokojení a zatvrzelí, tvrdí, tuhnou nám cévy, a ty následně špatně vyživují kůži.

Suchá kůže nás vyzývá k tomu, abychom zjemnili a změkčili své chování, abychom se stali pružnějšími.

Jak to udělat se naučíte v programu na webu TOLEROVAT JE LÁSKA

Jak podpořit tělo přírodní cestou na fyzické úrovni:

Suchá kůže je projevem nevyváženého poměru mastnoty a vlhkosti, které působí společně – v kožních buňkách musí byt dostatek vlhkosti, ale zároveň i kožního mazu, který působí jako kryt proti nadměrnému odpařování vlhkosti. Do asi 35 let je převážně příčinou suché pleti nedostatek mazu a olejů (špatná výživa), po tomto roce je suchá kůže projevem i nedostatečné vlhkosti jako příznaku stárnutí (nedostatečný pitný režim). Kůže je zástupným orgánem jater, pokud máte jakékoliv kožní potíže, je třeba detoxikovat a podpořit především je.

  • Nutné oleje na výživu pleti jsou esenciální mastné kyseliny (Omega 3 nebo Evening Primrose Oil), které jsou nezbytné pro zdravou kůži, na zajištění jejich lepšího vstřebávání je výborné užívat současně s lecitinem (Super Soya Lecithin).
  • Na posílení a ochranu kožní tkáně je nezbytný vitamín A, který je potřeba užívat jako provitamín (Beta Caroten).
  • Proti stresu s účinky proti stárnutí jsou velmi prospěšné vitamíny skupiny B (Stress Management B Complex) ideálně v kombinaci se všemi ostatními nezbytně nutnými vitamíny, minerály a stopovými prvky (Super Mega 50).
  • Doplňovat minerální látky je velmi vhodné prostřednictvím mořských řas, udržují zdravou pleť v kondici, současně na podporu lymfatického systému pro kvalitní odvod zplodin z okrajových částí těla (Spirulina Chlorella Plus nebo Ocean 21).
  • Je třeba podpořit správnou funkci mazových kožních žláz (Chelated Zinc).
  • Na ochranu před volnými radikály a minimalizaci tvorby vrásek je důležitý Vitamín E.
  • Nezbytný pro tvorbu kolagenu a na posílení krevních vlásečnic, které vyživují pleť, je nutný přírodní vitamínu C (C 1000 nebo Liquid C+ Bioflavonoid).
  • Výborné je použít komplexní doplněk výživy, který zajišťuje všechny potřebné živiny, a to díky komplexu vitaminů, minerálů, aminokyselin, kolagenu a prospěšných bylin, které zachovávají zdraví naší kůže (Beauty Formula)
  • Pitný režim je vhodné dále zabezpečit pitím čajů, které však neumí doplnit deficit, jen neutralizují a harmonizují, ideálně pít zásaditou vodu z Aquarionu
Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko: