Zubní kaz

Zuby v dutině ústní jsou první stanicí, kde situace, které k nám přichází, přijímáme a třídíme.

Z některých čerpáme sílu hned, jiné ještě moudře rozebereme, tak stejně zuby neřeší tekutiny, ale hutnou potravu dělí na menší části a trpělivě rozkousávají. Až sousto náležitě zpracují, smíchají se slinami, dobře připraví k dalšímu trávení, pošlou ho dál do těla.

Pokud jídlo zuby trháme, jíme hltavě a rychle, snažíme se přijímat situace silou, postavit se jim čelem a zdrtit je. Naopak pokud jíme rozvážně a pomalu, i situace přijímáme rozvážně a se snahou je pochopit.

Zuby jsou ukazatelem naší vitality i rozvážnosti, jsou ukazatelem rozhodnutí člověka.

Pokud víme, do čeho je třeba se zakousnout a čím se má zabývat, a skutečně to děláme nebo se o to snažíme, zůstávají nám k dispozici pevné zuby, pevné nástroje.

Pokud si hrajeme na to, že problém nevidíme, nechceme se jím zabývat a máme strach do toho šlápnout naplno, ztrácíme i sílu k boji s problémem, své zuby.

Nedostatek pevnosti, tvrdosti a hmoty. Vyhýbám se obtížím, potlačuji problémy, místo abych je řešil.

Zahnívající životní síla, potlačení agrese, neschopnost obrany. Člověk má málo síly prosadit se, ztrácí vitalitu, energii a potenci. Výzvou je naučit se využívat agrese, umět se do problémů zakousnout a vydolovat z nich něco užitečného pro sebe.

Jak najít energii, sílu k akci, schopnost řešit problémy a pracovat s agresivitou se naučíte v TOLEROVAT JE LÁSKA

Jak si zachovat zdravé zuby přírodní cestou