Zubní kaz

Zuby v dutině ústní jsou první stanicí, kde situace, které k nám přichází, přijímáme a třídíme.

Z některých čerpáme sílu hned, jiné ještě moudře rozebereme, tak stejně zuby neřeší tekutiny, ale hutnou potravu dělí na menší části a trpělivě rozkousávají. Až sousto náležitě zpracují, smíchají se slinami, dobře připraví k dalšímu trávení, pošlou ho dál do těla.

Pokud jídlo zuby trháme, jíme hltavě a rychle, snažíme se přijímat situace silou, postavit se jim čelem a zdrtit je. Naopak pokud jíme rozvážně a pomalu, i situace přijímáme rozvážně a se snahou je pochopit.

Zuby jsou ukazatelem naší vitality i rozvážnosti, jsou ukazatelem rozhodnutí člověka.

Pokud víme, do čeho je třeba se zakousnout a čím se má zabývat, a skutečně to děláme nebo se o to snažíme, zůstávají nám k dispozici pevné zuby, pevné nástroje.

Pokud si hrajeme na to, že problém nevidíme, nechceme se jím zabývat a máme strach do toho šlápnout naplno, ztrácíme i sílu k boji s problémem, své zuby.

Nedostatek pevnosti, tvrdosti a hmoty. Vyhýbám se obtížím, potlačuji problémy, místo abych je řešil.

Zahnívající životní síla, potlačení agrese, neschopnost obrany. Člověk má málo síly prosadit se, ztrácí vitalitu, energii a potenci. Výzvou je naučit se využívat agrese, umět se do problémů zakousnout a vydolovat z nich něco užitečného pro sebe.

Jak najít energii, sílu k akci, schopnost řešit problémy a pracovat s agresivitou se naučíte v programu na webu TOLEROVAT JE LÁSKA

Jak podpořit tělo přírodní cestou na fyzické úrovni:

Kvalita našich zubů je dána především výživou a složením našeho jídelníčku, druhotně tím, jak o své zuby pečujeme zevně. Pevnost zubů je dána především obsahem minerálních látek ve stravě, kterou konzumujeme, takže proto, že minerální látky v běžně dostupných potravinách jsou na úrovni max. 5% ze 100, nemůžeme se divit tak obrovskému nárůstu potíží se zuby a kazivostí zubů již v předškolním věku (následek totální demineralizace dnešních matek). Na kvalitu našich zubů působí též masivní překyselení lidstva.

  • Je třeba zabezpečit přísun kvalitních přírodních živin multipreparátem pro daný věk, obsahující v ideální formě vitamíny, minerály i stopové prvky ve správném poměru (Lion kids D nebo Full Spektrum nebo New Life nebo Vitaly podle krevních skupin nebo Super Mega 50 nebo Senior Formula)
  • Na vstřebávání minerálních látek je zásadní dostatečný přísun přírodního vitamínu C, kterého opět naše populace má totální nedostatek, je nutné denní doplňování a to ne doporučených dávek dle našich norem, ale minimálně několikanásobně zvýšené (Lion Kids C nebo C-Plus Flavonoid nebo C-300 Plus nebo C-500 nebo Liquid C+ Bioflavonoid nebo C 1000).
  • Nutné je na dobu určitou výrazně zvýšit dávku přijímaného vápníku s hořčíkem až na 2000 mg vápníku denně (Strong Bones nebo Calcium Magnezium Plus)
  • Protože se všechny minerály ve svých funkcích navzájem doplňují a podporují, je dobré zvýšit na dobu určitou i přísun minerálů a stopových prvků v komplexu (Power Mins)
  • Zásadité prostředí ústní dutiny je potřeba udržovat zdravou stravou a pitným režimem, který zezásaďuje (Aquarion).
  • Pitný režim je vhodné dále zabezpečit pitím čajů, které však neumí doplnit deficit, jen neutralizují a harmonizují.
Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko: