Znáte pohádku o Zlatovlásce, ve které princezně přinesl Jiřík živou a mrtvou vodu?

Já ji miluju a hlavně vím, že živá a mrtvá voda není jen v pohádkách, protože ji čepuju doma v kuchyni.

Živé vodě se říká ionizovaná zásaditá okysličená voda a mrtvé vodě ionizovaná kyselá.

Když Jiříkovi setli hlavu, tak ho Zlatovláska pokropila mrtvou vodou a hlava mu přirostla znovu k tělu.

Stejně tak funguje kyselá voda:

– hojí zranění a popáleniny

– čistí naši pleť od nečistot, protože má dezinfekční účinky

– zbavuje nohy nebo nehty plísní, pokud namáčíme do kyselé vody

-je výbornou náhradou nosních kapek, pročišťuje ucpaný nos, zmenšuje otok sliznic při alergiích

– je výborná na dezinfekci ústní dutiny i zubních kartáčků, pomáhá při paradentóze

– kyselá voda se dokonce používá v domácnosti jako dezinfekční prostředek bez použití chemie.

Kyselá voda prostě slouží jako mrtvá voda v pohádce – zaceluje rány.

Zlatovláska poté pokropila Jiříka živou vodou a on otevřel oči a ožil. Stejně tak ionizovaná zásaditá okysličená voda je přímo revitalizačním prostředkem pro krev, mozek a celé tělo, čistí každou část těla. Tento druh vody má schopnost zaplavit naše orgány zevnitř, odplavuje škodlivé látky, které se tam usadily díky volným radikálům, a tak čistí celé tělo.

Zásaditá voda má jeden atom kyslíku a jeden vodíku (OH-). Kyslík na straně zásady váže jen jeden vodík a má jeden volný náboj – mínus. Díky tomu se na něj váží volné radikály a tím dochází k očistě.

Zásaditá voda OH- má 2x víc kyslíku než běžná voda odkudkoliv.

– je klíčová proti překyselení těla

– je výborná při překyselení žaludku a zažívacích problémech vůbec

– upravuje trávení a posiluje funkci ledvin

– působí proti oxidaci těla, tedy proti stárnutí

– rychle se vstřebává, skvěle hydratuje, dodává tělu energii, čistí všechny buňky, aktivuje a harmonizuje přirozený imunitní systém těla

– a je chuťově skutečně lahodná.

Tuhle vodu si čepujeme u nás v kuchyni už více než 10 let z Aquarionu, byla to jedna z nejlepších životních investic. Je to ionizátor vody, který vytváří zásaditou nebo kyselou vodu a navíc ji naprosto dokonale vyčistí od chloru, bakterií, hormonů a zbytků léčiv.

Takže pokud hledáte zdroj čisté a zdravé vody, podívejte se na aquarion.empatia.cz, ptejte se nebo rovnou přijeďte ochutnat!

Občas bývají k nákupu Aquarionu i zajímavé dárkové akce. Sledujte web a využijte toho!

A přidáváme pro vás, kteří potřebujete k rozhodnutí ke koupi ionizátoru odborný posudek názor lékaře. Zde je:


Alkalická voda získala v posledních letech velkou popularitu mezi všemi od nadšenců v oblasti zdraví až po profesionální sportovce, ať už jde o zásaditou dietu nebo snahu se více hydratovat. Ve skutečnosti jsou superhvězdy NBA jako Carmelo Anthony a LeBron James jedním z nejznámějších fanoušků alkalických vod. Prohlašují dokonce, že někteří profesionální hráči si nechávají domů dodávat více než půl tuctu balení alkalických vod měsíčně.

Je pravda, že pH vašeho těla hraje velkou roli v celkovém zdraví a standardní západní strava je typicky plná rafinovaných cukrů, hydrogenovaných olejů, přebytku sodíku, cukru, chemických přísad, pesticidů, syntetických hormonů a vysoce zpracovaných potravin které mohou přispět k acidóze nízkého stupně nebo-li k nadměrné tvorbě kyseliny v krvi, což podporuje prostředí, kde může nemoc bujet.

Někteří tvrdí, že alkalická voda – nebo-li voda s vysokým pH – je nejlepší pití, pokud jde o zdraví, s odvoláním na dlouhý seznam možných přínosů alkalické vody od urychlení hubnutí po odolnost proti rakovině. Ale dostojí tento oblíbený nápoj slibům nebo je to pouze další marketingový tah na zákazníky? Pojďme o tom debatovat a zjistit pravdu.

Co je alkalická voda?

Alkalická voda je typ vody s vyšším pH než běžná voda. Jedná se o míru kyselosti – nízká hodnota pH znamená kyselejší látku, zatímco vyšší pH je více alkalické. Příliš mnoho iontů vodíku znamená, že je k dispozici méně kyslíku, což vede k vyšší kyselosti. Méně vodíkových iontů znamená, že je k dispozici více kyslíku, což vede k více alkalickému stavu.

Není známo žádné onemocnění, které může přežít v zásaditém prostředí.

Protože má vyšší pH, alkalická voda je pravděpodobně přínosnější než vaše klasická vodovodní voda. Obvykle má pH kolem 8 nebo 9, zatímco pH vody z vodovodu je obvykle blíž k hodnotě 7,0 nebo nižší. Je také pravda, že alkalická voda nabízí více klíčových minerálů, které tělo potřebuje, aby mohlo správně fungovat jako je vápník, draslík, sodík a hořčík.

V průměru by vaše hladina pH krve měla být přibližně 7,365 na stupnici mezi 0-14, takže v poměru 60/40 alkalická vůči kyselé.

Alkalické sloučeniny balancují kyseliny v krvi se čtyřmi hlavními minerály – vápníkem, hořčíkem, sodíkem a draslíkem – které společně udržují tělo zdravé.

 • Vápník posiluje naše kosti a podporuje zdravý oběhový systém.
 • Hořčík pomáhá přeměnit naše jídlo na energii a udržuje funkci svalů, nervů, srdce a ledvin.
 • Sodík řídí krevní tlak, vyrovnává tekutiny v těle a ovlivňuje pohyb svalů.
 • Draslík pomáhá udržovat svalovou relaxaci a kontrakci, což je mimořádně důležité pro srdce, a také pomáhá při trávení a eliminaci tekutin.

Tělo tvrdě pracuje na přirozeném udržování krve v alkalickému stavu a vezme z uložených rezerv, kdykoli to bude nezbytné, aby toho dosáhlo.

Debata o alkalické vodě

Bohužel výzkum je omezen na potenciální přínosy alkalické vody. To znamená, že lidé, kteří věří v dobré účinky alkalické vody tvrdí, že poskytuje řadu zdravotních přínosů. Například že zvyšuje metabolismus, zpomaluje ztrátu kostní hmoty, napomáhá zvrátit stárnutí a zlepšuje vstřebávání živin neutralizací kyseliny v krvi, která způsobuje onemocnění. Domnívají se, že acidóza nemusí být při testování vždy zjištěna, takže vaše tělo trpí tichými následky.

Na druhou stranu protichůdná strana souhlasí s tím, že mohou existovat výhody, ale není jasné, zda přínosy alkalické vody pocházejí z vysokého pH samotné vody nebo minerálů, které obsahuje. Jejich varování všem? Buďte obezřetní se zdravotními tvrzeními, které mohou znít příliš dobře, aby byly pravdivé, a pamatujte na to, že všechny alkalické vody a ionizační systémy alkalické vody nejsou stejné.

Alkalizovat tělo a všechny jeho orgány je složité. Pokud není hlavní příčina známá, připomínají nám oponenti, pití alkalické vody nemusí být příčinou nízkého pH ve vašem těle. Navíc lidské tělo nebylo vytvořeno, aby žilo v neustálém zásaditém stavu.

Alkalická voda vs. strukturovaná voda vs. běžná voda vs. minerální voda

Dnes máte ve vašem supermarketu spousta možností. Nejsme omezeni na běžnou pitnou vodu, je k dispozici široký sortiment vodních odrůd, od alkalické vody po strukturovanou vodu a minerální vodu.

Běžná balená voda typicky obsahuje čistou vodu, která je vyrobena z vodovodní vody, která byla filtrována procesem nazývaným reverzní osmóza, který odstraňuje nečistoty a mikroorganismy. Stopové množství minerálů se nachází v této formě vody, včetně vápníku, hořčíku, draslíku a sodíku. Čištěná voda má obecně kyselé nebo neutrální pH 7,0 nebo nižší.

Minerální voda na druhou stranu pochází z minerálních pramenů a typicky obsahuje různé minerály, jako jsou soli a sloučeniny síry. Je k dispozici v perlivé a neperlivé podobě, které jsou klasifikovány podle toho, zda obsahují nebo neobsahují plyny oxidu uhličitého. Stejně jako alkalická voda může přispět k dodávání důležitých minerálů stravě, které mohou být prospěšné pro zdraví.

Mezitím strukturovaná voda je druh vody, která nebyla filtrována ani zpracována, takže je prakticky totožná s vodou, která se nachází v přírodě. Má se za to, že drží vyšší množství energie a říká se, že je „optimálně nabitá“ a pomáhá našim buňkám fungovat efektivněji. Stejně jako alkalická voda, říká se, že má optimální pH a prohlašuje se, že prospívá všemu od úrovně energie až po trávení a náladu. Stejně jako alkalická voda je však výzkum stále omezen na to, jaký vliv může mít strukturovaná voda na zdraví.

5 Výhod alkalické vody

 • Zlepšuje krevní oběh
 • Snižuje příznaky refluxu
 • Zvyšuje hydrataci
 • Reguluje krevní cukr
 • Může podpořit zdraví kostí

1. Zlepšuje krevní oběh

Některé výzkumy naznačují, že alkalická voda může zlepšit krevní cirkulaci, což umožní, aby krev procházela snadněji skrze vaše tělo, aby dodávala kyslík a důležité živiny vašim tkáním. Má se za to, že působí tím, že snižuje viskozitu nebo hustotu krve a pomáhá jí lépe procházet krevním řečištěm.

To bylo prokázáno ve studii z roku 2016 zveřejněné ve Časopise Mezinárodní společnosti pro sportovní výživu, která dala za úkol 100 zdravým dospělým pít buď běžnou vodu nebo alkalickou vodu, aby se rehydratovaly po namáhavém cvičení. Zajímavé je, že ti, kteří pili alkalickou vodu, zaznamenali pokles hustoty krve o 6,3 % ve srovnání s poklesem viskozity o 3,36 % u těch, kteří pil normální vodu.

2. Snižuje příznaky pálení žáhy – refluxu

Kyselinový reflux je stav, kdy se kyselina pohybuje zpět do jícnu, což způsobuje příznaky pálení žáhy, nadýmání a nevolnost. Pepsin, enzym zodpovědný za rozpad bílkovin, hraje klíčovou úlohu při refluxu kyseliny a může vyvolávat tyto příznaky.

Alkalická voda může mít příznivý účinek na neutralizaci pepsinu. Jedna in vitro studie z Voice institutu v New Yorku ukázala, že pití alkalické vody s pH 8,8 pomohlo deaktivovat pepsin, což potenciálně poskytlo pomocnou léčebnou metodu těm, kteří trpí kyselým refluxem.

Je však důležité mít na paměti, že blokování pepsinu působí jako dočasné řešení na skutečný základní problém, podobný účinku antacidů. Zatímco alkalická voda může pomáhat při odstraňování příznaků, musí se skutečně léčit kořen samotného refluxu.

3. Zvyšuje hydrataci

Zůstat dobře hydratovaný je zásadní pro celkové zdraví. Pití dostatečného množství vody reguluje teplotu těla, pomáhá při dopravě živin a pomáhá při odstraňování odpadu.

Předpokládá se, že alkalická voda zvyšuje hydrataci dokonce více než standardní pitná voda. Studie zveřejněná ve časopise Mezinárodní společnosti pro sportovní medicínu ukázala, že pití alkalické vody po dobu dvou týdnů nejen zvyšuje alkalitu v krvi a moči, ale také zlepšuje stav hydratace ve větší míře než ty, které pijí běžnou vodu.

4. Reguluje krevní cukr

Udržování vysoké hladiny cukru v krvi může mít velký vliv na vaše zdraví, s vedlejšími účinky, které se pohybují od zvýšené žízně, bolesti hlavy a únavy až po závažnější, dlouhodobé následky, jako je zhoršení zraku a poškození nervů.

Ačkoli výzkum je omezený, některé předběžné výzkumy zjistily, že alkalická voda může pomoci vyvážit krevní cukr k udržení normální hladiny cukru v krvi a podpořit lepší zdraví. Jedna šestiměsíční studie v Číně ukázala, že pití alkalické vody výrazně snižuje hladinu cukru v krvi na normální hodnotu. Zvířecí model, který byl proveden na Univerzitě pro kontrolu obezity Dongduk Women’s University na Univerzitě pro obezitu a publikován v Life Sciences, také zjistil, že alkalická voda měla antidiabetické účinky, uvádějící, že snížila hladinu cukru v krvi a zlepšila glukózovou toleranci u myší.

5. Může podpořit zdraví kostí

Bylo prokázáno, že vysoce kyselá výživa zvyšuje ztrátu kostí zvýšením vylučování vápníku močí. Alkalická strava na druhou stranu může zabránit resorpci kostí, a tím pomoci zachovat zdraví kostí.

Některé studie naznačují, že alkalická voda může pomáhat udržet kosti silné tím, že ovlivní některé hormony, které ovlivňují kostní metabolismus. Jedna studie z Centra onemocnění kostí na univerzitní nemocnici v Lausanne ve Švýcarsku složená z 30 žen například ukázala, že pití alkalické vody snižuje hladiny parathormonu, který způsobuje, že kosti uvolňují vápník do krve. Nejen to, ale také snížila množství biomarkeru používaného k měření rychlosti kostního obratu.

Doporučení ohledně alkalické vody

Ačkoli některé slibné studie našly pozitivní účinky alkalické vody na zdraví, mnoho z nich jsou malé studie s významnými omezeními, které mohou těžko určit, kolik dávky alkalické vody může skutečně poskytnout zdravotní pozitivní efekt.

Stejně jako u všech věcí v životě je rovnováha klíčová, pokud jde o alkalickou vodu. Zatímco můžete přijít s některými zásadními přínosy vody, zdravá strava bohatá na živiny plné celých potravin a čerstvého ovoce a zeleniny je stále nejlepší způsob, jak udržet správnou pH rovnováhu a udržet si zdraví. Nakonec alkalická voda nemůže nahradit řadu základních živin, které vaše tělo potřebuje z jídla.

Také nadbytek alkalické vody a potravin po dlouhou dobu může nejen způsobit alkalózu, rozhoditt vaše tělo z rovnováhy a vést k vážným zdravotním potížím, ale také inhibovat produkci pepsinu, což ohrožuje schopnost žaludku rozkládat potraviny a proteiny .

Přidání více čerstvého ovoce a zeleniny, jako jsou jablka, citrony, limety, listová zelenina a mrkev do vaší stravy, je jednoduchý způsob, jak udržet vaše pH pod kontrolou a současně podporovat lepší celkové zdraví.

Pokud stále chcete e zdravé stravě přidávat alkalickou vodu, je to naprosto v pořádku.

Jako vždy však nezapomeňte spárovat svou alkalickou vodu s vyváženou stravou a zdravým a aktivním způsobem života, abyste získali co nejvíce odměn, pokud jde o vaše zdraví.

Opatření

Přehnané pití alkalické vody může narušit citlivou rovnováhu pH vašeho těla, což vede k vážným zdravotním problémům, jako je alkalóza. To může způsobit vedlejší účinky alkalické vody, jako je nevolnost, zvracení, třes a zmatenost.

Pravidelná konzumace alkalické vody může také deaktivovat aktivitu pepsinu, což snižuje schopnost efektivně rozkládat proteiny. Může také zasahovat do přirozené kyselosti žaludeční kyseliny, která je zodpovědná za zabíjení bakterií a patogenů, aby vaše tělo bylo zdravé.

Pokud se rozhodnete pít alkalickou vodu, udržujte příjem v mezích a nezapomeňte ji spojit se zdravou, dobře zakulacenou stravou a pravidelnou fyzickou aktivitou, která udržuje tělo v špičkovém stavu.

Myšlenky na závěr

 • Alkalická voda má vyšší pH než běžná voda a obsahuje minerály jako vápník, draslík, sodík a hořčík.
 • Jaká je hodnota pH vody? Hodnota pH vody je obvykle kolem 7,0, takže je neutrální. Alkalická voda má na druhou stranu pH přibližně 8 nebo 9.
 • Mezi přínosy alkalické vody patří zvýšená hydratace, snížené příznaky refluxu kyseliny, lepší kontrola hladiny cukru v krvi, zlepšené zdraví kostí a zvýšený oběh.
 • V dnešní době nás překyseluje hodně věcí které konzumujeme.
 • Tvrzení o alkalické vodě a rakovině, účinky proti stárnutí nebo úbytek váhy nebyly dobře studovány a vědecké studie ještě nejsou podporovány.
 • Je to bezpečné, pokud je konzumováno v rozumné míře, ale mělo by být spojeno s výživnou stravou a aktivním životním stylem, pro získání co největších zdravotních výhod.

Zdroj: www.draxe.com

Je skvělé, že i odborné kruhy se zabývají účinností alkalické vody na naše zdraví. Je veselé vidět, jek vše v naší společnosti je třeba mít podložené studiemi. Jenže přece dobře známe, kdo zadává studie a za jakým účelem…

V každém případě my předáváme svou osobní zkušenost:

 • denně už přes 10 let pijeme alkalickou vodu z Aquaironu s mírným Ph, tj. něco přes 7
 • jíme zdravě a běžné potraviny ani nekupujeme
 • denně doplňujeme talíř kvalitními doplňky stravy CaliVita, protože ve stravě důležité látky prostě chybí
 • jsme pozitivní, milujeme svou práci, lidi a život

Vše o zásadité a kyselé vodě a o Aquarionu jsme vám dali na web Aquarion.Empatia.cz

S láskou vaše Empatia

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Aquarion: Čistá a ionizovaná voda
Aquarion: Čistá a ionizovaná voda

Zařízení AQUARION je vysoce výkonný filtr, který vyrábí ionizovanou (zázaditou nebo kyselou), sterilní, aktivovanou vodu, která je bohatá na kyslík, neobsahuje těžké kovy a jedovaté látky. Vzhledem k tomu, že může vázat volné radikály, má mnoho výhod. Více na https://aquarion.empatia.cz

Detail produktu

Komentáře