Velmi často se setkávám s lidmi, kteří užívají nebo užívali antidepresiva a zoufale se jich snaží zbavit. Svůj stav popisují tak, že se sice zbavili určitých potíží, ale fungují jako tělo bez duše, bez emocí.

Duchovní příčina deprese je tady

Jsem přesvědčená, že antidepresiva jsou těmi nejnebezpečnějšími léky, které vám může lékař předepsat, jejich užívání je hazard s vaším životem.

Kdysi mi jeden osvícený lékař velmi jednoduše vysvětlil, jak fungují.

Představte si, že vaše psychika se skládá se dvou částí a pokud máte jakékoliv psychické potíže, znamená to, že tyto dvě části nejsou v rovnováze, jedna z nich je utlumená. A antidepresiva neumí tu utlumenou část vrátit zpět do normálu, ale vytvoří rovnováhu tak, že utlumí tu druhou část, která je v pořádku.

Takže když jedny antidepresiva přestanou zabírat, sáhnete po silnějších, a tak jste stále víc a víc utlumováni.

Až k bodu, kdy zíráte před sebe a z koutku úst vám kape slina, aniž byste si jí všimli.

Největší legrací je, že lékaři doporučují antidepresiva jako psychickou pomoc, takto řeší tzv. psychosomatické potíže.

Vy ale víte, že pokud máte potíže s psychikou, tak to nejsou potíže tělesné, ale duchovní – potíže s tím, jak vnímáte svět, sebe, své problémy. Jak se umíte postavit k životu, jak jste aktivní ve zvládání překážek, zda máte strach pustit se do změny, vrhnout se do neznáma, co vás po rozhodnutí čeká.

Psychické potíže, strachy a úzkosti jsou nástroje naší duše stejně jako rýma.

Přitahuje si je člověk, který potřebuje vyburcovat k aktivitě, který potřebuje sám sebe vyburcovat k akci.

Jenže jak mohou pomoci antidepresiva, když vám tuto vlastní sílu berou? Působí úplně obráceně.

A tak si buďte jistí, že všechny překážky, které před vás život položil, jsou tak velké, abyste je zvládli.

Nikdy se nic neděje náhodou a nikdy nikdo nedostává nic, co by nezvládl. Ostatně sami jste si své životní úkoly vybrali a tak kdo jiný by je měl zvládnout?

Máte na to sílu a máte to zkusit, i když se bojíte.

Strach je vždycky výzva udělat to, čeho se bojíme.

Sklon k psychickým potížím mají lidé, kteří nežijí svůj život, ale mají pocit, že jejich život ovládá a řídí někdo jiný – musí něco dělat kvůli někomu nebo něčemu. A tak si nedávají dost velkou důležitost, nestarají se o sebe příliš, třeba tak, že se nezdravě stravují, své tělo překyselují.

Překyselení na tělesné úrovni zbavuje tělo vápníku, a tak i na duchovní úrovni ztrácíme stabilitu a pevnost. Nervová vlákna jsou pevná právě díky vápníku, a tak díky překyselení začíná stres, nervozita, neklid, úzkost.

Začíná nám bušit srdce, které pro svůj pevný režim stahu a povolení potřebuje znovu vápník a hořčík. Stahuje se nám dech, nemůžeme dodechnout, vždyť i plíce jsou závislé na rovnováze vápníku a hořčíku.

Nebo máme strach ze života, nevěříme partnerovi a užíváme antikoncepci nebo hormony na štítnou žlázu, tím si zacpáváme lymfu, a těmi neodvedenými nečistotami se znovu překyselují naše tkáně.

Jakékoliv hormony na cokoliv ovlivňují nerovou soustavu jako celek, a tak se nemůžeme divit, že máme málo serotoninu, hormonu dobré nálady.

Nebo třeba užíváme chemické léky na cokoliv – veškerá chemie překyseluje a otravuje naše tělo.

Nezačínejte s antidepresivy, mějte se rádi, když má člověk rád sebe, tak si dopřeje to nejlepší.

Nejlepší a zdravé jídlo, nejlepší a zdravý vztah, nejlepší práci, dělá, co miluje a věnuje se sobě.

Protože pokud budete věřit, že vás někdo druhý učiní šťastným, tak se nikdy nedočkáte, a když, tak dočasně.

Nemusíte sáhnout po antidepresivech, naprosto skvěle zvedne tu sníženou jednu části nervové soustavy bylinka rozchodnice růžová z Tibetu nebo léčivé ovoce Noni, to dokonce umí vyburcovat tělo ke tvorbě serotoninu.

Vše o rozchodnici růžové je tady

Vše o Noni je tady

Doplňte si masivně vápník, který tělo umí vstřebat, takže ne chemický z lékárny, a získejte tak sílu postavit se životu čelem.

Vše o chelátovém vápníku je tady

Odpočívejte, sepište si problémy, které chcete vyřešit a dobře se na rozhodnutí vyspěte. A ráno začněte s první věcí. Až ji zvládnete, pokračujte další a další.

Krok za krokem zvládnete všechno.

S láskou vaše Empatia

Komentáře