Představte si, že Vesmír, energetická databáze, Bůh, Zdroj, .. nebo jakkoli to nazýváme, je složeno ze dvou energií JIN a JANG, z energie ženské a mužské.

♂︎ Energie  mužská je přímá aktivita k cíli, energie síly, rozhodnosti, představuji si ji jako šipku.

♁ Energie ženská je harmonie, podpora, měkkost, objetí, představuji si ji jako spirálu.

Pokud vás zajímá víc rozdělení energií na JIN a JANG, podívejte se na článek JIN a JANG

Aby se celý systém udržel v rovnováze, musí vyvažovat obě složky. Dnes žijeme ve světě, který funguje čistě mužsky. Je práce nás žen vnést zpět ženský princip a to skrze nás samé.

Jsme tu proto, abychom vyrovnaly rozhozenou harmonii.

Ženský princip je spojený s cykly Země, je ve své podstatě stále se dokola opakující energie, točící se ve spirále.

Nemá začátek ani konec. Proto my ženy tak cítíme za sebou karmu všech žen za námi a proto nám tolik jde o naše děti, které dál po nás naskočí do spirály a stanou se součástí dokola se opakujícího a nikdy nekončícího energetického kola života.

Protože jsme se narodily do mužského světa, mužským světem jsme byly vychovány a více či méně všechny žijeme v mužském módu, je třeba si nejen uvědomit cykly Země a cykly v sobě, ale napojit se na ně, zharmonizovat cykly Země a cykly naše. Znáte jistě film Červený stan, kde se všechny ženy ve stejný čas v souladu s měsícem shromažďovaly a menstruovaly. Přesně takto bychom měly najít znovu ztracené spojení s Měsícem a fungovat s ním v souladu.

Jak se sladit s Měsícem

Především netlačit a nesnažit se k tomu přistupovat mužským způsobem, ale nechat vše plynout, jen se naciťovat, uvědomovat si, co prožívám, vnímat své emoce v jednotlivých fázích a prožít vše v lásce k sobě, ačkoliv jsme některou fázi doposud potlačovaly. A současně se napojovat na Měsíční fáze a pozorovat, v jakém souladu s ním jsem. Postupným, pomalým způsobem se sjednocovat. Být na sebe hodná a nesnažit se jet na výkon, zvítězit, mít to brzy… prostě se sjednocovat právě pomocí ženské energie.

Jak prakticky žít ženskou energii vůči sobě, partnerovi i světu vůbec se můžeš naučit v kurzu zdarma Žena je láska, nebo v KRUHU, připoj se k nám.

1. Panna (před ovulací)

Je mladá, silná, nezávislá, oddaná, nadšená, plná naděje, odvážná, plná energie, bez zábran a pozitivní. Má spoustu nápadů a je plná nadšení z budoucnosti a to, co ji schází na věku, dožene kořením života. Dívka je panna, nevinná část nás samých, která vidí ve všem potenciál. Vidí ve všem magii a zázrak.

Negativní stránka panny:

Je naivní, sebestředná, chytlavá, nezkušená, postrádá sebevěomí, má příliš mnoho nápadů, mnoho času tráví přemýšlením, umí věci začít, ale nemá elén je dokončit, je plná naděje a velkých idejí, ale lehce si je nechá zpochybnit, protože v ní nejsou pevně zakořeněné, má tendenci vzít na sebe příliš mnoho závazků, říká ano, protože je příliš nadšená nebo nechce něco propásnout.

Roční období: Jaro (plná možností)

Měsíční fáze: přibývání Měsíce

Rituál přechodu: Menstruace

2. Matka (ovulace)

Je naší plodnou tváří, jež rodí a přivádí na svět. Je soucitná, ochranitelská, laskavá, oddaná, chápající, povzbuzující a má velké srdce. Miluje a stará se, ale je také odhodlaná udělat vše potřebné pro dokončení své práce. Dokáže použít energii a nadšení panny a obrátit je v soustředěnou činnost. Přivádí nový život na svět a také umí vytvořit nové věci. Dává formu myšlenkám a konceptům.

Negativní stránka matky:

Příliš ochranitelská, chlácholící, zapomíná se starat o sebe, chce mít nad vším kontrolu, chce vytvářet vzájemnou závislost, osamocená, vyčerpaná, neví, kdy přestat, vyvolává v ostatních pocity viny, že ji nepotřebují.

Roční období: Léto (vše je plodné)

Měsíční fáze: úplněk

Rituál přechodu: svatba nebo partnerství, porod dítěte nebo nějaký jiný výtvor

3. Moudrá, divoká žena (období před menstruací)

Nic nepotlačuje a je moudrá, má v sobě zkušenost dívčího i mateřského období a nebojí se to ukázat. Někdy ji nazýváme šamankou nebo léčitelkou, je známá pro svou vniřní léčivou schopnost a magii. Zná svou cenu, nechá se často vést svou intuicí. Může nám připadat trochu tvrdá, ví totiž, co je důležité a co ne. Nenechá se ničím obelhat, věří ve svou sílu a vyžaduje respekt. Když ji budete do něčeho nutit nebo ji nebudete respektovat, zachová se podle toho a možná to nebude vůbec příjemné. Je nelítostná a pevná, nebojí se toho, co si o ní lidé myslí, nebojí se udělat vše nutné k tomu, aby docílila svých přání.

Negativní stránka divoké ženy:

Bláznivá, nelítostná, vzteklá, žárlivá, mstivá, netrpělivá, neomalená, účel světí prostředky

Roční období: podzim (věci upadávají)

Měsíční fáze: ubývající Měsíc

Přechodový rituál: významná ztráta či oplakávání, smrt, ztráta zaměstnání, oddělení se od někoho, emocionální ukončení nebo když děti opouští domov

4. Stařena (menstruace)

Je držitelka moudrosti, ta, která dokáže věci vnímat opravdu celistvě a nemusí nikomu nic dokazovat. Dokáže vidět vše s naprostou jasností a protože nemá žádné postranní motivy, jsou její rady nesobecké. Má se sebou trpělivost, protože se již plně zná a  nezajímá ji, co si o ní lidé myslí. Je naší nejmoudřejší částí. Ví, co je autentické. Zatímco panna se vnímá jako čistá, stařena se vidí jako čistá. Je blíže Zdroji a v pokoře vůči životu.

Negativní stránka stařeny:

Surová, samotářská, bláznivá, neumí odpouštět, soudí, zahořklá, unavená a netečná, osamělá, lítostivá, poražená.

Roční období: zima

Měsíční fáze: nov

Přechodový rituál: menopauza

Většina dnešních žen mají rády fázi panny a matky. Jsou to role, které jsou pozitivně přijímány mužským světem, ve kterém žijeme. Fázi čarodějky a stařeny odmítáme, protože jsme se to naučily, musely jsme se přizpůsobit a schovávat své negativní stránky, tj. tyto dvě fáze.

Jsme ale všechny čtyři, není možné žít jen polovinu sebe.

Zamilujte si fáze, které nechcete přijmout a máte z nich strach, využijte jejich potenciál. Projevte všechno, co v oné fázi projevit lze, žijte ji naplno. Buďte divoké čarodějky, tančete bosy v trávě, koupejte se nahé v rybníku, projevte svou svobodu ve fázi premenstruační.

A dopřejte si klid a odpočinek, užívejte si menstruaci a uvědomujte si její sílu, která vás čistí. Menstruace je nejsilnější očistný rituál, který každý měsíc postupujeme, je to božský rituál a máme na něj být náležitě hrdé a oslavovat ho, ne schovávat. Dopřejte si ho!

V KRUHU Žena je láska jdeme krok za krokem k přijetí sebe samé, děkuju všem za tu společnou cestu ♡

Přidáš se TADY:

KRUH Žena je láska

Postupně a pomalu se navracejme zpět k sobě přijetím všech svých částí a zžitím se s Měsícem. Až se napojíme na rytmus Země a Měsíce, dostaneme dar intuice. Přeji vám to!

s láskou Miluška

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Noni liquid: Komplexní produkt z přírody
Noni liquid: Komplexní produkt z přírody

Morinda citrifolia (která se v polynéských jazycích nazývá noni) je exotické zvláštní ovoce, které obsahuje několik životně důležitých látek. Polinesian Noni a Organic Noni jsou komplexní přípravky navržené k podpoře vašeho zdraví, bohaté na vitaminy, aminokyseliny a minerály. Podporují zdravou činnost buněk a jejich normální dělení; kromě toho snižují zánětlivé procesy v těle. Přispívají k detoxikační funkci jater a mají rovněž antibakteriální, protivirové a protiplísňové účinky. Plody Organic Noni pocházejí z kontrolované ekologické farmy a jsou ochuceny malinami z organické farmy. Zatímco původ Polinesian Noni je v nezkažené přírodě, zdrojem plodů v Organic Noni jsou farmy s biocertifikátem.

Detail produktu

Komentáře