Noni – nejošklivější královna

Noni je královna ovoce. Vnější vzhled je nepopsatelný, složení neporazitelné, účinek nenapodobitelný. Na slupce tohoto ovoce se jako na nose ježibaby z pohádky o Jeníčkovi a Mařence nacházejí drobné bradavičnaté útvary. Barva noni je velmi rozmanitá a nepříliš přitažlivá – od zelené přes žlutou po špinavě bílou. Ve stadiu zralosti noni vysloveně zapáchá. Tak proč je právě toto ovoce královnou mezi všemi ostatními? Protože se v něm nacházejí takové jedinečné účinné látky, jaké neobsahuje žádné jiné ovoce nebo zelenina na Zemi.

Tato věčně zelená rostlina má svůj domov v Polynésii, Malajsii, Austrálii a v jihovýchodní Asii. Na Havaji ji nazývají noni, ale její botanický název zní Morinda citrifolia.

Léčitelé havajských kmenů ji používají už 2000 let k léčení horečky, různých zánětů, průjmu, zácpy, při kousnutí zvířaty, poštípání hmyzem, ale i při mnoha dalších chorobách. Podle vyjádření vědců se ani během čtyřicetileté výzkumné práce nepodařilo rozluštit všechna tajemství noni. A je velmi pravděpodobné, že dnes ještě neznáme všechny jeho blahodárné účinky. Podle amerických lékařů může mít léčebný efekt při více než stovce zdravotních problémů!

Noni obsahuje celkem 18 aminokyselin včetně esenciálních.

Mezi jeho složkami se nacházejí – bez nároků na úplnost – látky jako morindon, morindin, akubin, L- sperulosid, alazarin, kapron, kyselina kaprylová, skopoletin, damnakantal. K jeho nejhodnotnějším účinným látkám patří proxeronin, který je nezbytný při tvorbě alkaloidu xeroninu. Táto látka se sice nachází v játrech, ale jen ve velmi omezeném množství. Jednotlivé buňky jsou zásobované proxeroninem prostřednictvím krevního oběhu a okamžitě se v nich tvoří xeronin. Význam tohoto procesu se dá jen velmi těžko docenit, protože xeronin sehrává ústředníroli při regulaci propustnosti buněčné membrány, čímžovlivňuje všechny funkcebuňky.

Plní velmi důležitou funkci přivstřebávání živin.

Buňka je schopná regenerace, jen pokud má k dispozici dostatečné množství xeroninu. To můžebýt vysvětlením,proč je noni tak účinné při zvládaní nejrůznějších chorob. Noni obsahuje významné množství proxeroninu, což může byt životně důležité při nejrůznějším ohrožení organismu, protože jeho zásoby v játrech jsou omezené. Pomocí xeroninu vytvářeného v buňkách poskytuje noni nepřímou ochranu před útokem bakterií a plísní.

Účinná látka skopoletin stimuluje v organismu tvorbu melatoninu a serotoninu.

Díky nim nedochází tak často k výkyvům nálady, je regulován cyklus den/noc a tyto látky napomáhají i k příjemnému spánku s pocitem dobrého odpočinku. Noni má díky stimulaci tvorby endorfinů antidepresivní účinek. Ze stejného důvodu je i neuvěřitelně účinnou látkou na tlumení bolesti. Přitom může dosáhnout až 75%-ní účinnosti morfinu, avšak bez vedlejších účinků – vzniku návyku a závislosti.

Výtažek z ovoce stimuluje tvorbu oxidu dusnatého, který spolu se skopoletinem s protikřečovými účinky významně snižuje krevní tlak po stresové reakci.

Oxid dusnatý přitom podporuje i zásobování buněk krví a zmenšuje možnost vzniku krevných sraženin. Tím snižuje i riziko cévní mozkové příhody nebo infarktu. Dusík kromě toho podporuje činnost střev, zabraňuje slepování krevních destiček, zlepšuje činnost buněk imunitní soustavy a tvorbu inzulinu, chrání před cukrovkou a je potřebný při složitých procesech v mozku, které ovlivňují chování.

Díky účinné látce s názvem damnakantal noni reguluje také proces dělení buněk a chrání tak organismus proti tvorbě nádorů.

Posiluje imunitní soustavu a stimuluje tvorbu T-lymfocytů, které sehrávají hlavní úlohu při překonávání onemocnění.

Kašovitá dužnina ovoce obsahuje jednotlivé účinné látky v nejvyšší koncentraci.

Při zpracování noni se do dnešního dne zachovávají prastaré postupy a techniky, pomocí kterých dužnina dozrává a kvasí. Tento postup zvyšuje potenciál aktivních látek a díky němu je zbytečné používat umělé konzervační přísady. Ovocná šťáva vyrobená z dužniny noni je stoprocentní a vydrží dlouhá léta. Tento nápoj se může pít samostatně nebo smíchaný s dalšími ovocnými šťávami. Stabilní účinek se začne projevovat po pravidelném užívání, které trvá alespoň 3 měsíce.

Ošklivý zevnějšek noni skrývá bezkonkurenční vnitřní hodnotu.

Účinná látka proxeronin je jedinečnou látkou i ve světě léčivých rostlin, právě díky obsahu specifických účinných látek se pravidelné užívání noni nedá nahradit ničím jiným.

Vzhledem k příznivým synergickým účinkům v případě kombinovaného užívání s dalšími doplňky výživy se pozitivní efekt ještě násobí.

Zdroj: Nutritional Freedom Association

Nabízíme vám šťávu z ovoce Noni nepřevařenou v podobě kompotu jako jiné firmy, je čerstvá, plná energie, konzervovaná přírodními konzervanty.

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Organic Noni: Organické Noni s biocertifikátem
Organic Noni: Organické Noni s biocertifikátem

Morinda citrifolia (která se v polynéských jazycích nazývá noni) je exotické zvláštní ovoce, které obsahuje několik životně důležitých látek. Polinesian Noni a Organic Noni jsou komplexní přípravky navržené k podpoře vašeho zdraví, bohaté na vitaminy, aminokyseliny a minerály. Podporují zdravou činnost buněk a jejich normální dělení; kromě toho snižují zánětlivé procesy v těle. Přispívají k detoxikační funkci jater a mají rovněž antibakteriální, protivirové a protiplísňové účinky. Plody Organic Noni pocházejí z kontrolované ekologické farmy a jsou ochuceny malinami z organické farmy. Zatímco původ Polinesian Noni je v nezkažené přírodě, zdrojem plodů v Organic Noni jsou farmy s biocertifikátem.

Detail produktu

Komentáře