EGCG je patentovaný výtažek ze zeleného čaje, který je v současné době středem zájmu četných výzkumů.

Zelený čaj je díky této složce často nazýván rakovinnou brzdou. Ale má mnoho dalších zajímavých účinků…

✔︎ Čínské lékařství zelený čaj již od nepaměti používá k léčbě bolestí hlavy, těla, špatného zažívání a ke zlepšení tělesné i duševní pohody.

✔︎ EGCG je 200 × účinnější v boji proti volným radikálům než vitamin E , C a β-karoten.

✔︎ EGCG také chrání proti zažívacím a dýchacím infekcím, zabraňuje působení karcinogenů vyvolávajících rakovinu, dokáže potlačit enzymy, které dodávají nádorům výživu a umožnují tak jejich rozvoj.

✔︎ Pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a má antibakteriální účinky.

✔︎ Extrakt ze zeleného čaje zmenší  riziko srdečních chorob a nedávno se ukázalo, že předchází i selhání jater.

✔︎ Extrakt ze zeleného čaje se také využívá při hubnutí jako spalovač tuků .

✔︎ EGCG přispívá k termogenezi (regulaci tělesné teploty) a odbourávání uložených tukových zásob,

čímž urychluje redukci tělesné hmotnosti. Zvýší bazální metabolismus v průměru o 4%, což může činit větší spotřebu v klidovém stavu o 70 kalorií. Znamená to tedy, že při dlouhodobém použití a nezměněném životním stylu se postupně projeví i úbytek hmotnosti nebo se zabrání tak vysokému nárůstu, pokud jsme v procesu přibírání.

✔︎ EGCG je dáván do spojitosti se sníženou úmrtností na kardiovaskulární choroby

(zhoršené prokrvení mozku, srdce a jiných tkání). Předpokládá se, že jeho vasodilatační účinek (rozšiřování cév) je způsoben stimulací produkce oxidu dusnatého NO (nitric oxide) z argininu. EGCG totiž zpomaluje produkci látek, které brzdí NO syntázu (nitric oxide synthase). NO syntáza je enzym, který zesiluje tvorbu oxidu dusnatého z argininu. Hlavní látkou brzdící produkci oxidu dusnatého je N-nitro-L-arginine methyl ester (L-NAME;antagonista nitric oxide syntázy).

✔︎ EGCG se ukázala jako velmi efektivní při tlumení experimentálně vyvolaných nádorů. Jaký je účinek mechanizmu?

  1. Brzdění signálního přenosu důležitého pro životně důležité procesy v buňce, látková výměna, růst a dělení. Odtud název rakovinová brzda.
  2. Brzdění dělení rakovinových buněk.
  3. EGCG pozitivně ovlivňuje programové odumírání patologicky změněné buňky.
  4. Vyhladovění nádoru látkami, které ovlivňují novou tvorbu cév.

✔︎ Vliv na kůži:

Brání vzniku vrásek na kůži. Díky antioxidantům se snadno vstřebává do kůže a tím ji chrání před škodlivými účinky slunce a životního prostředí. Proanthokyaniny pomáhají zpomalit vznik vrásek způsobených oxidací. To znamená, že pokožka zůstane jemná a pružná. Zjistilo se, že látka EGCG oživuje odumírající kožní buňky a pomáhá také při prevenci a léčbě jizev a strií. Celkově lze říci, že látka EGCG poskytuje synergistický účinek, který pomáhá zlepšovat vzhled a strukturu pokožky.

✔︎ EGCG zesiluje účinky argininu na prokrvení

Je jedno, jestli je to kvůli sportovnímu nebo sexuálnímu výkonu.

Jak správně zelený čaj připravovat?

Zelené čaje se nikdy nezalévají vroucí vodou. Optimální teplota se tradičně určovala např. tak, že na konvici s horkou vodou udržíme dlaň. Touto vodou se čaj propláchne a pak se může zalévat. Při opakovaném zalévání se teplota vody postupně zvyšuje a doba vyluhování mírně prodlužuje.

 

Pokud si hlídáte množství přijatých léčivých látek, pak použijte přírodní antioxidant Mega qProtect, obsahující nejen zelený čaj, ale i další antioxidanty.

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

 

Dobrou chuť a pevné zdraví 🙂

S láskou vaše Empatia

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Mega qProtect: Mega dávky antioxidantů
Mega qProtect: Mega dávky antioxidantů

Ve starším věku nebo v období velkého napětí máme často zkušenost s tím, že se hůře soustředíme, máme rozmazané vidění nebo změny v krevním oběhu. Mega qProtect je přípravek s mega dávkami antioxidantů, který obsahuje vitaminy, stopové prvky, aminokyseliny a výtažky z rostlin, který chrání naše buňky mnohem účinnějším a cílenějším způsobem. Ginkgo, zelený čaj a CoQ10 dodávají energii, stimulují krevní oběh a udržují normální činnost mozku a srdce. Zdraví očí chrání mj. borůvky a betakaroten. Aminokyseliny výrazně zpomalují stárnutí buněk.

Detail produktu

Komentáře