Možná nevěříte, ale jste Bůh. Jste část Boha. Více či méně se posouváte k lásce bez podmínek.

Kolik kroků máte na své cestě zvládnuto?

1. Jsem pro sebe na prvním místě

Sám jsem se narodil a sám odejdu. Jen já si vybral své místo a své poslání tady ve škole života. Jen já budu sám sobě účtovat, jak jsem se vypořádal s úkoly, které jsem si dal.

Nikdo jiný není zodpovědný za nic v mém životě. Přijímám, že vše dobré, co jsem zvládl, je výsledek mého vlastního úsilí.

A přijímám, že vše špatné, co mě potkalo, co prožívám a s čím se potýkám, je také jen má vlastní práce, jen výsledek mého nepochopení, nesprávného přístupu, neschopnosti se změnit.

Teď to ale už vím a změním to!

2. Starám se jen o sebe a druhým tím ukazuju, že to mají dělat stejně

Pokud vám přijde 1. rada nepřijatelná, máte pocit, že byste se chovali jako sobci a že nemůžete dělat vše jen pro sebe a mít sebe na prvním místě, pak vůbec nepokračujte dál. Pokud nemáte sami sebe na prvním místě, nemůžete milovat a dávat lásku druhým, nemůžete pomáhat druhým. Nikdy a bez výjimky.

Proto se celou svou energií zaměřte na lásku k sobě, a pracujte na bodě 1. tak dlouho, dokud to nebudete cítit na 100% v pořádku. Dejte si na práci Láska k sobě měsíc. A teprve po měsíci začněte pracovat na změně vztahů k druhým lidem.

Být sobec je dnes odsuzováno. Ale podívejte se na to jinak. Máte kolem sebe někoho, kdo se rozdává druhým, dělá vše pro druhé, obětuje se, může se přetrhnout, aby všem vyhověl? Vy ho máte rádi a trápí vás, že nemyslí na sebe? Vysvětlujete mu horem dolem, ať to tolik nepřehání? Neukazuje vám náhodou on vás? Že také nemyslíte na sebe? No jasně že jo….

A tak jemu nic nevysvětlujte, ale vy sami začněte myslet na sebe, vy sami se staňte sobcem. Přece víte, že druhé lidi nelze změnit, chce to jen pochopit, co mi ukazují, a to změnit na sobě.

3. Dovoluji druhým dělat si, co chtějí

Já vím, co je dobré pro mě. Co dělám rád, co mě těší, co mě naplňuje, co je mé poslání a má vize. Dělám vše, co miluju a co mi způsobuje radost a potěšení. Nenechávám se omezovat tím, co ode mne vyžadují druzí, pomáhám, ale stále myslím v první řadě na sebe.

Co ale nevím je to, co dělají a co naplňuje druhé lidi. Netuším, jaké mají vize a co jim způsobuje radost a potěšení. Co ale vím jistě je to, že rozhodně to nejsou stejné věci jako u mě.

Nechávám každého, ať si naplňuje čas tím, čím chce. I když se mi to nelíbí, mám k tomu tisíc výhrad, nemůžu to snést a chci radit, jak by měli čas využít lépe, mlčím.

Mlčím a děkuji sám sobě, že jsem tak skvělý a dokážu to. Děkuji i tomu dotyčnému, že si dělá, co chce sám a znovu se utvrzuji v tom, že i já to tak musím dělat.

Je mi naprosto jasné, že co dávám já, tak se mi vrátí. Třeba odjinud, ale vrátí. Pokud dokážu neřešit druhé a nechám je dělat, co chtějí, i mně to bude dovoleno.

4. Všichni jsme malé děti, které dělají vše, jak nejlépe umějí

Víme, že jsme duše, které si tady ve škole života, vědomě prožívají, učí se, rozvzpomínají se, že jsou bezpodmínečnou láskou, že jsou původem dokonalý Bůh. Všichni pocházíme z jednoho Boha, z jedné dokonalé energie. Každý jsme ale na jiném úseku své cesty, někdo má zvládnuto víc, někdo méně. Někdo je zatím ve školce a někdo je vysokoškolák. Někdo má před sebou mnoho a mnoho dalších inkarnací, tj. narodí se ještě mnohokrát, někdo je tu třeba naposledy.

Poznáte, kdo je vysokoškolák a kdo je prvňáček? No určitě ne. Možná si řekneme, že třeba Ježíš nebo Buddha byli vysokoškoláci, takže asi někdo takový může být taky vysokoškolák. Umíte ale přijmout, že vysokoškolákem může být třeba vrah, který si odpykává doživotní trest? Ono to tak ale může být…

A proč potřebujeme vědět, kdo na tom jak je? No jedině proto, abychom ho mohli soudit a říkat mu, že by měl dělat věci lépe, než je dělá teď! Jenže soudit znamená brát si právo, kterého se Bůh ve jménu lásky vzdal, a my jsme Bůh už teď, vzdáváme se souzení kohokoliv za cokoliv.

5. Jsem vděčný za všechny příležitosti stát se lepším

Vím, že tu jsem ve škole a snažím se v praxi fungovat jako bezpodmínečná láska. Jako Bůh. Je mi jasné, že pokud by kolem mě všichni fungovali jako Bůh, neměl bych to na kom trénovat, nikdo by mě nedostal do situací, kde bych mohl zkoušet, zda jsem Bůh. Kdyby mi nikdo neublížil, nemohl bych se učit odpouštět. Kdyby všichni plnili má přání, neměl bych na kom trénovat toleranci. Kdyby všichni dělali, co se mi líbí a v čem jsem spokojený, neměl bych na kom trénovat trpělivost.

Bez druhých, „těch špatných“, bych nemohl poznat, že jsem dobrý. Že funguju jako Bůh.

6. Vím, že nová doba vyžaduje sdělovat své pocity

Vybrali jsme si život právě teď v době přechodu z energie Já do energie My naprosto záměrně a to proto, že víme, že zvládneme přejít z energie ega do energie pomoci a napojení se na druhého člověka. Uvědomění si, že já jsem ty a ty jsi já, nás nutí druhému člověku naslouchat. Vnímat, co říká a co by rád. Chceme druhým lidem pomáhat, aby byli šťastnější. Nemáme chuť prosazovat svou pravdu a své názory a zásady, proč taky? K čemu je důležité, kdo má pravdu? Když se v hádce o ni odcizíme, naštveme, rozejdeme – prostě nám už spolu nebude dobře? K čemu nám bude vědomí, že ale máme pravdu?

7. Pomáhám celku, protože tím pomáhám sobě

Víme, že se všemi tvoříme jeden celek. Cokoliv se stane celku, pocítíme my sami, a obráceně. Proto víme, že každý náš krok k bezpodmínečné lásce, pomůže všem ostatním lidem. Víme, že celek obohacuje jen láska, a láska je ustoupení, pružnost, nechání být, vědomí, že vše je v pořádku. A tak to děláme pro sebe a současně pro všechny druhé. A je nám jedno, že nás někdo označí jako bezzásadové bačkory. Je to naopak ocenění.

Všichni lidé mají touhu být prospěšní někomu druhému, pomáhat druhým lidem. Vy teď už víte, že pomoc, o kterou si nikdo neřekl, není pomoc. Že radit někomu, kdo o radu nežádal, není pomoc. Že tlačit někoho tam, kde my si myslíme, že by měl být, není pomoc. Že jedinou pomocí, kterou můžeme druhým poskytnout, je milovat sebe a starat se o sebe, a dávat druhým příklad, jak šťastně mohou žít a jak láskyplně mohou jednat.

​Buďte v pohodě a spokojení.

Pokud potřebujete pomoc, najdete ji v Tolerovat je láska na AKADEMII CELOSTNÍHO ZDRAVÍ

S láskou vaše Empatia

Komentáře