Fascinuje mě, když se lidé dokáží rvát se svým osudem a nepodlehnou při první překážce.

Stephen Hawking byl naprosto výjimečná osobnost.

Nejen že celý život vzdoroval nevyléčitelné chorobě, vzepřel se předepsané smrti do dvou let, ale předal světu a naprostým laikům fyziky, ke kterým se hlásím, ohromné poselství.

Já vůbec nechápu, co udělal na poli vědy, protože těm černým dírám a vesmírným zákonům opravdu vůbec nerozumím.

Zasáhl mě ale úplně jinak…

Pokud jste neviděli film TEORIE VŠEHO, který popisuje jeho život, určitě se na něj podívejte. Je to zážitkový film plný emocí, žádná suchá autobiografie, bude vám vstávat z té energie husí kůže.

Lidé jako Stephen Hawking mě uchvacují tím, že mi dokazují, že cesta k pochopení života, Boha, souvislostí, lásky, stvoření,… může být každého z nás jiná, ale cíl je stejný.

Stephen Hawking byl člověk, který mě přesvědčil, že vědci nejsou ti lidé, které znám z podobných skupin jako je Sysifos. Ale že skutečně inteligentní vědci vidí neomezeně, v souvislotech, a hlavně že jsou přístupní, vstřícní všemu, otevření.

Chápou, že vše může být možné a žádný jiný názor nesoudí, protože ví, že život je nejen teorie, ale i praxe všeho 🙂

Hawkingovo POSELSTVÍ:

Varuji před umělou inteligencí

Stephen Hawking se obával, že umělá inteligence může nahradit lidi. Varoval před tím, že když lidé vytvoří umělou inteligenci, ta se bude i nadále zdokonalovat, a nakonec bude nadřazena lidem.

Říkal, že výsledkem bude „nová forma“ života.

„Obávám se, že umělá inteligence může úplně nahradit lidi,“ řekl v rozhovoru s časopisem Wired.

Hawking požadoval, aby byla technologie kontrolována, aby se zabránilo tomu, aby zničila lidskou rasu, a řekl, že lidé potřebují najít způsob, jak rychle identifikovat potenciální hrozby, než budou mít možnost eskalovat a ohrozit civilizaci.

„Skutečné riziko s umělou inteligenci není zloba, ale kompetence,“ řekl.

„Super inteligentní umělá inteligence bude nesmírně dobrá při dosahování svých cílů a pokud tyto cíle nejsou v souladu s našimi, máme problém.“

Při otevření centra umělé inteligence Cambridge University řekl:

„Věřím, že neexistuje žádný výrazný rozdíl mezi tím, co může být dosaženo biologickým mozkem a co lze dosáhnout počítačem. Z toho vyplývá, že počítače mohou teoreticky napodobovat lidskou inteligenci – a překonat to. Umělá inteligence se nyní rychle rozvíjí. Nedávné orientační body, jako jsou samořízené automobily nebo počítač, který zvitezil ve hře Go, jsou znaky toho, co přijde.

Do této technologie se dostává obrovské množství investic. Dosavadní úspěchy, které jsme dosud viděli, budou jistě blednout proti tomu, co přinesou příští desetiletí.

Potenciální výhody vytváření inteligence jsou obrovské. Nemůžeme předpovědět, co bychom mohli dosáhnout, když naše vlastní mysli jsou zesíleny umělou inteligenci.

Možná s nástroji této nové technologické revoluce budeme schopni zvratit některé ze škod způsobených na přírodě tou poslední – industrializaci.

A jistě se zaměříme na konečnou likvidaci nemocí a chudoby. Každý aspekt našeho života se změní, zkrátka úspěch při vytváření umělé inteligence by mohl být největší událostí v historii naší civilizace.Ale držme to pod kontrolou!“

Není to neuvěřitelné? Že člověk, vědec takového formátu, od kterého bychom spíš očekávali úzkou specializaci a jednostranný pohled, dokáže dohlédnout NAD?

Vlastně varuje nás obyčejné lidi, abychom to s robotizací nepřeháněli, abychom byli PROSTĚ LIDÉ.

Kromě jeho POSELSTVÍ pro lidi kvůli umělé inteligenci miluju jeho POSELSTVÍ pro život:

♥︎ ZA PRVÉ: dívejte se nahoru na hvězdy, a ne dolů na nohy.
ZA DRUHÉ: nikdy nepřestaňte pracovat. Práce vám dává smysl a život je bez ní prázdný.
ZA TŘETÍ: pokud budete mít štěstí a najdete lásku, pamatujte, že je tam, a nikdy ji nezahoďte.

♥︎ Ať se zdá být život jakkoliv těžký, vždy existuje něco, co můžete dělat a uspět v tom.

♥︎ Všiml jsem si, že i lidé, kteří věří tomu, že je vše předem dané osudem a nemohou s tím nic dělat, se vždy rozhlédnou, než přejdou silnici.

♥︎ Má rada ostatním lidem s postižením by byla, aby se soustředili na věci, kterým postižení nepřekáží, a nelitovali těch, kterým ano. Nebuďte postiženi fyzicky a k tomu ještě duševně.

♥︎ Nemám ponětí, jaké je moje IQ. Lidé, kteří se chlubí svým IQ, jsou loseři.

♥︎ Až si příště bude někdo stěžovat, že jste udělali chybu, tak mu řekněte, že je to možná dobře. Protože bez nedokonalostí a chyb bych neexistoval ani já a ani vy.

♥︎ Život by byl tragédií, kdyby nebyl vtipný.

Zdroj: http://www.bbc.com/news/technology-30290540

ŽIVOT JE TAK JEDNODUCHÝ A ZACHRÁNÍ NÁS LÁSKA

Když pochopíme jednoduchost, najdeme sami sebe, přijmeme náš životní úkol a to, co tu máme dělat, uděláme první krok, tak můžeme být ŠŤASTNÍ, ZDRAVÍ, SPOKOJENÍ A NAPLNĚNÍ.

Děkujeme všem, kteří to od nás přebíráte v programech AKADEMIE CELOSTNÍHO ZDRAVÍ

Jste skvělí!

s láskou vaše Empatia (Miluška a Ivan)

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Full Spectrum: 30 druhů různých vitaminů, antioxidantů a minerálů, doplněné bioflavonoidy s postupným uvolňováním
Full Spectrum: 30 druhů různých vitaminů, antioxidantů a minerálů, doplněné bioflavonoidy s postupným uvolňováním

Full Spectrum obsahuje téměř 30 druhů různých vitaminů, antioxidantů a minerálů, které jsou doplněny bioflavonoidy. Všechny tyto složky jsou nezbytné pro činnost těla. Jejich vynikající účinek zajišťuje řada organických účinných látek a také technologie postupného uvolňování.

Detail produktu

Komentáře