Jsem naprosto nadšená, že se lidé konečně probouzí a začínají se alternativně starat i o své tělo.

Že už se přehoupává doba, kdy doufáme, že vše vyléčíme jen změnou myšlení, a přichází doba, kdy přijímáme, že pokud se nemoc objeví na těle, je třeba ji léčit i na těle.

Takže celostně.

Pochopit, proč tu nemoc mám, začít měnit své návyky a postoje, a současně léčit fyzické tělo přírodními prostředky.

A teď se konečně dostávám k tomu, co vám dnes chci napsat.

Je super, že už spousta lidí přijala, že je třeba nejen něco změnit v hlavě. ALE!

Spousta lidí si stále myslí, že popíjet čaj nebo vyčistit se bylinkami stačí! Věří, že detoxikace stačí.

Bohužel musím velmi nahlas říct: NE, nestačí… vysvětlím vám to.

Naše tělo funguje na základě příjmu živin.

Ty živiny získáváme z dostupných zdrojů, z potravin, které se nám předkládají jako potraviny. Takže z prázdných potravin plných chemie.

Chemie na nás tlačí odevšad, nejen z potravin, jsme chemií doslova obklopeni.

Nejde z této pasti utéct, protože oblečení je z plastů, tj. chemie, mycí prostředky jsou chemie, vzduch je plný chemie, nábytek je chemie, prostě vše kolem nás je chemie.

Z tohoto pohledu je jistě nutné tu chemii ze sebe dostat – detoxikací.

Ale představte si, že každá buňka našeho těla je naplněna různými chemickými látkami. Snaží se je dostat ze sebe pryč, třeba do tukové tkáně, do mezibuněčných prostorů.

Tato chemie je vlastně špína, která do těla nepatří, a která způsobuje místní záněty.

Když si rozbijete koleno a dostane se vám tam špína, tak se vám koleno zanítí, vnikne tam zánět. Tak tak stejně to probíhá uvnitř těla.

Ten zánět aktivuje imunitní systém, volá bílé krvinky, aby problém řešily. Zánět na své léčení odebírá okolní živiny, a tak se okolní tkáň překyseluje.

Chemií v těle se zbavujeme živin, ztrácíme minerální látky na eliminaci překyselení, ztrácíme vitamíny a stopové prvky na eliminaci zánětu.

A tak si uděláme detoxikaci.

Je to super, zbavíme se chemie (i když vás chci ujistit, že zbavit se jí úplně je nemožné, proto je dobré zbavovat se jí pravidelně a v podstatě stále).

Ale co ty vyčerpané buňky? Které se totálně vyčerpaly bojem s chemií a záněty? Jak mají pracovat? Když nemají pohon?

Z tohoto důvodu najdete vždy v našem doporučení detoxikace i vitamíny, minerály a stopové prvky, antioxidanty.

Protože když nedoplníte buňkám výživu a jen je vyčistíte, pomůžete jim jen z poloviny.

Teď si řeknete, že přece buňky získávají živiny z potravin. No… pokud sníte čerstvou zeleninu nebo ovoce, pak vitamíny, které sníte, sotva stačí na eliminaci chemie, kterou je ta zelenina a ovoce plná. Jen jablko se stříká 16x za dobu růstu, hroznové víno každý týden od nasazení květu, … neexistuje zelenina a ovoce, které by se nestříkalo chemií a vyrostlo by do podoby, kterou my kupujeme. NEEXISTUJE!

I když možná začíná existovat. Muselo by být z biofarem, kde nepoužívají žádné chemické látky a čerstvé by se to k vám dostalo do několika dnů.

Ale déšt je také plný chemie, půda je vyčerpaná od jednostranného hnojení, nemá tedy živiny, které potřebuje plodina, kterou na ní pěstujeme, nemůže mít tedy ty živiny ani ona plodina. Ale je to jediná cesta – kupovat od farmářů bio.

Stejně ale není možné zajistit buňce přísun živin pouze potravinami.

Proto vyčistit organismus od chemie je pouze jeden, první krok, který bychom měli udělat (dělat stále).

A druhý, ale nezbytný krok je doplnit (doplňovat stále) živiny buňkám našeho těla.

Jak to pochopit duchovně?

Představte si, že máte problém s odpouštěním a celá léta nosíte starou křivdu v sobě. Vaše tlusté střevo je plné kalů – neodpuštění. A vy se rozhodnete odpustit a zbavit se škodlivin v tlustém střevě.

Začnete své střevo detoxikovat nějakou bylinkou a začnete se snažit o odpuštění.

Vaše vzorce chování jsou nějak nastavené, vy jste zvyklí nějak fungovat. Než se přenastaví, než se naučíte jednat v situacích jinak, než opravdu odpustíte, nějakou dobu to trvá.

Musíte upouštět a detoxikovat staré vzorce, a stavět nové vzorce.

Učit se znovu fungovat stejně, jak jste to uměli, než vám bylo ublíženo.

A tak i vašemu střevu nestačí, když ho vyčistíte, také se potřebuje naučit fungování, jak to umělo předtím. Potřebuje se dostat do správné funkce, a to obnovením živin, které pro to potřebuje.

A tak je nutné doplnit střevní mikrofloru, buňky střeva opravit vitamíny a minerály, vyléčit záněty třeba pupalkou nebo rybím olejem.

V Základech celostního zdraví vás učíme pochopit, proč kterou nemoc potřebujete vy sami, jak souvisí s psychikou, vztahy, seberealizací, celým vaším životem.

Na Základy stavíme nadstavby, do kterých se můžete podívat, pokud vás zajímá jen nějaká oblast zdraví.

Třeba Jak uživit své buňky.

Ať vám všechno slouží ke zdraví!

s láskou vaše Empatia

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Pure Yucca: Detoxikace přírodními saponiny
Pure Yucca: Detoxikace přírodními saponiny

Saponiny, přírodní sloučeniny v juke podobné steroidům, mají diuretické, protizánětlivé, protikřečové a antioxidační účinky. Extrakt z této rostliny obsahuje několik enzymů, chlorofyl, antioxidanty a další účinné látky. Pure Yucca může podpořit detoxikaci trávicího systému tak, že zrychlí metabolismus, a tím urychlí i vylučování škodlivých látek.

Detail produktu

Komentáře