Možná když vysvětlím, co to je detoxikace a jak to v těle funguje, odpovíte si sami.

Naše tělo pracuje jako velmi chytrá chemická továrna.

Do těla vstupují různé látky, živiny, škodliviny, elektrosmog, voda, a tělo se s nimi nějak vypořádává.

Co potřebuje, to zpracuje, a uloží, co nepotřebuje, to se snaží vyloučit. Je to proces, který probíhá nezávisle na nás,

Je to přirozený proces naší biochemické továrny, schránky naší duše.

Dělá to zcela automaticky bez našeho vědomí.

A dělá to pořád, nezávisle na tom, v jakém stádiu svého života jsme, zda jsme těhotné, kojící, nemocní, v rekonvalescenci.

Nejdůležitější součástí naší továrny jsou játra. Probíhají v nich procesy, které doposud nejsou vědecky prozkoumané, v každém případě dokonale.

Játra vytváří z živin energii, motor pro náš život (proto jsou játra duchovně spojená s životní energií a vitalitou).

A škodliviny zpracovává do formy, kterou ostatní odpadní orgány dokáží z těla vyloučit (nebo se o to alespoň snaží, protože všechno z těla bohužel vyloučit neumí). Tyto pomocné odpadní orgány jsou tlusté střevo a plíce, ledviny a močové cesty, slezina a lymfatický systém, a zástupné orgány jako třeba kůže.

V každičkém okamžiku probíhá v našem těle ohromné množství metabolických procesů, biochemická továrna funguje nepřetržitě (kromě času od 1 do 3 hodin ranní, to by játra měla přirozeně v horizontální poloze odpočívat, bohužel většinou musí stejně pracovat díky velkému zaneřádění našich těl a životnímu rytmu).

Cokoliv sníme, vdechneme, vypijeme, to ovllivňuje náš metabolismus pozitivně nebo negativně. Buď procesu, který v našem těle probíhá, pomáháme, nebo mu přitěžujeme.

Z nepochopení přirozeného fungování těla vyplývají pochybnosti o tom, jestli máme někdy detoxikovat nebo nemáme. My totiž detoxikujeme stále, aniž se pro to rozhodneme 🙂

Začneme víc pít, začneme chodit častěji na velkou, začneme se hýbat, přestaneme kouřit, přidáme do jídelníčku víc ovoce a zeleniny, vyřadíme uzeniny a sýry, přestaneme jíst tolik masa, začneme pít čerstvé šťávy, zázvorový čaj,… cokoliv změníme k lepšímu, tím způsobujeme detoxikaci! A současně se tím náš stav zlepšuje a my se zbavujeme zdravotních i duševních potíží.

Pokud chápeme detoxikaci jako součást metabolického procesu, pak je jasné, že k očistným prostředkům musíme přidat i takové, které pomáhají zlepšit odvod škodlivin.

Což není nic složitého – prostě přidáte víc přírodních vitamínů, víc vody, probiotika pro tlusté střevo, podpoříte aktivitu bílých krvinek,…

Na přírodních detoxikačních prostředcích je skvělé, že současně s látkami na detoxikaci obsahují ony látky na zlepšení odvodu zplodin. Některé byliny tak působí zcela přirozeně, např. vojtěška. Detoxikuje, ale současně je plná vitamínů, neutralizuje tělo, takže pomáhá odvádět škodliviny, atd..

Vždy je ale jistější si ke každé detoxikační bylině prostě vitamíny a to výše popsané přidat. Ostatně tak, jak doporučujeme v každé radě k očistě, třeba jako u jater. Přidat nejen takové látky, ale i změnit myšlení, postoje, fyzickou aktivitu, barevnou terapii.

Prostě detoxikovat celostně.

A bude pro vás užitečný článek Proč detoxikace nestačí

Odpověď pro kojící a těhotné je asi zřejmá. Nebojte se detoxikace, protože ji vaše tělo stejně dělá.

Stejně vaše dítě dostává to, čím jste vy. Pokud jste plná plísní, máte vyrážky, výtoky, jakékoliv „plesnivé“ potíže, tak je plné plísní i vaše dítě.

Je nesmysl si myslet, že vaše nemoc je vaše. Nikdy. Vždy (až do min. 6 let věku vašeho dítěte) jste jedno, vaše nemoc je jeho a jeho nemoc je vaše.

I léčit se musíte společně, i jíst musíte stejně. Jste jedno tělo, i když ne přímo fyzicky…

Možná jsme ovlivněni slovy na etiketách – Nevhodné pro kojící a těhotné, nevhodné pro děti do 3 let, apod. Ráda bych vám prozradila, že tato varování jsou výrazem nesmyslné legislativy, která se nás na nepodložených základech snaží držet ve stavu, kdy máme pocit, že potřebujeme někoho, kdo nám řekne, co je pro nás dobré a co není. Myslíte si, že když domorodec sebral Noni, tak ho nedal svým dětem? Nebo jen těm, co jim bylo víc než 3 roky? 😀

Určitě jste slyšeli, že nemoci dětí jsou nemoci jejich matek. Je to i obráceně.

V každém případě si tu pomáháme, tak není třeba řešit, jestli naše dítě má vyrážku proto, že my se detoxikujeme. Ono je naše druhá část, tak se skrze něj čistíme, ale současně se čistí i ono. Jsme spojené nádoby, které si pomáhají. Je to tak zařízeno a není třeba se tím trápit.

Svým dětem nemůžete ublížit.

Možná by se vám líbil nadstavbový modul (pro ženy) Jak mít zdravou rodinu

S láskou vaše Empatia

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Silymarin Plus: Detoxikace jater
Silymarin Plus: Detoxikace jater

Játra jsou jedním z nejaktivnějších orgánů v těle: rozkládají škodlivé látky, které vstupují do organismu, a detoxikují, a tak je jejich ochrana zvláště důležitá. Ostropestřec mariánský je nejoblíbenější bylinka, která chrání játra, extrakt z něj může účinně pomáhat při detoxikaci jater a tedy i při jejich regeneraci. Aminokyseliny obsahující síru, jako je methionin a cystein, také zvyšují samoléčebnou funkci jater. Chrom může játrům odlehčit tím, že podporuje metabolismus polysacharidů.

Detail produktu

Komentáře