Máte nemocná játra? Ještě se to dá změnit!

Když přestanou fungovat játra, má dotyčná osoba 12 hodin na to, aby se rozloučila se svými blízkými. V důsledku nahromadění škodlivých produktů metabolismu a chybějících živin nastává neodvratná smrt.

Všechny části lidského organismu mají svou funkci. Bez některých, pokud jsou poraněné nebo nám chybějí, můžeme přežít. Játra mezi ně nepatří.

Játra pomáhají buňkám zpracovat to, co zkonzumujeme, a přitom vyloučí všechny škodlivé látky a vedlejší produkty metabolismu. Nežádoucích látek se zbavujeme prostřednictvím ledvin – močením. Játra jsou poškozována různými látkami z vnějšího prostředí, aniž by byla intoxikace úmyslná (jako je tomu např. u alkoholu). Jsou zodpovědná i za srážlivost krve. Když přitom nastane nějaká porucha, i malé poranění může způsobit osudnou ztrátu krve. Játra svou funkci vykonávají jen do té doby, dokud jsou jejich buňky zdravé.

Příznaky onemocnění jater jsou obvykle zjištěny až v pokročilém stadiu, když už je pozdě, proto je důležité jim předcházet.

To je důležité zvláště v případě, že je zatěžujeme nadměrným pitím alkoholu, nevhodnou stravou a kouřením. Další riziko představuje např. práce s insekticidy, pravidelné a dlouhodobé užívání léků, prostředí, kde jsou jedovaté a škodlivé látky. Když se objeví žloutenka, která je projevem onemocnění jater, je třeba ihned vyhledat lékaře. Choroby jater mohou způsobovat i odchylku od normálních hodnot močoviny. Amoniak intoxikuje celý organismus a narušuje i funkci mozku, takovému stavu je třeba bezpodmínečně se vyhnout. Určité rizikové faktory však není možné vyloučit, proto je třeba chorobám jater účinně předcházet.

Naštěstí, dnes už známe mnoho přírodních účinných látek, které chrání játra a pomáhají při detoxikaci.

Podporují také trávení potravy, spalování tuků, neutralizaci amoniaku a volných radikálů.

Nejdůležitější jsou některé aminokyseliny,chrom, selen a extrakt z rostliny ostropestřec mariánský.

L-arginin, L-cystein, L-ornithin, methionin a L-karnitin jsou aminokyseliny, které při ochraně jater není možné vynechat.

Jejich účinky jsou mnohostranné.

  • Pomáhají játrům plnit jejich normální funkci a mají za úkol přeměňovat mastné kyseliny na energii, zmírňují příznaky cirhózy a ,ztukovatění jater (steatózy).
  • Povzbuzují syntézu bílkovin a pohlavních buněk (které jsou kromě rozmnožování potřebné pro růst), tvorbu hormonů a enzymů a brání rozpadu bílkovin.
  • Podporují vylučování růstového hormonu a inzulinu.
  • Upravují látkovou výměnu.
  • Stimulují tvorbu a vylučování látek rozšiřujících cévy.
  • Povzbuzují mozkovou činnost.
  • Kontrolují funkci imunitního systému.
  • Podporují růst svalů a regeneraci kostí a tkání.

Jiné aminokyseliny jako silné antioxidanty chrání organismus před škodlivými vlivy volných radikálů.

Podporují působení mastných kyselin, které jsou potřebné při stavbě buněčné membrány. Stimulují syntézu svalů a kostí. Podílejí se na protizánětlivých mechanismech. Jedna z aminokyselin spolu s argininem pomáhá z organismu odstraňovat jedovatý amoniak. Při nedostatku aminokyseliny methionin (která je potřebná při detoxikaci organismu a odstraňování olova, kadmia a rtuti) může dojít k letargii, spavosti, apatii, ale i k Parkinsonově chorobě a celkovému selhání psychických funkcí organismu.

Pro normální funkci jater je potřebný chrom, který působí jako spalovač tuků, a selen, který je antioxidantem.

Ostropestřec mariánský (Silybum marianum) je jedno až dvouletá léčivá rostlina, která dobře doplňuje již popsané účinky ostatních látek.

Posiluje imunitní systém, hlavně po těžkých operacích, příznivě působí při cukrovce, alergiích a komplikacích chorob žlučníku.

Všechny tyto látky příznivě působí nejen na játra, ale pozitivně ovlivňují celý organismus, hlavně tehdy, když se k nim přidá vitamin C. Ten zabraňuje oxidaci ostatních látek.

Nejlepší by bylo z našeho okolí vyloučit všechny pro játra škodlivé látky, ale to je, bohužel, téměř nemožné. Zůstává nám proto jen možnost pokusit se zmírnit jejich škodlivé účinky a podpořit očistnou funkci jater.

Do tohoto procesu můžeme zapojit všechny zmíněné látky, které jim společně poskytnou téměř úplnou ochranu. Představují pomoc i pro ty, kteří užívají léky ve velkém množství, konzumují zvýšené množství alkoholu, aktivně kouří a také v případě onemocnění jater.

Zdroj: Nutritional Freedom Association

Svá játra bychom měli díky chemii všude kolem nás detoxikovat každé jaro. Máme na to skutečně osvědčenou kůru se základním komplexem všech účinných látek, které jsou k tomu potřeba – Silymarin Plus

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

 

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Silymarin Plus: Detoxikace jater
Silymarin Plus: Detoxikace jater

Játra jsou jedním z nejaktivnějších orgánů v těle: rozkládají škodlivé látky, které vstupují do organismu, a detoxikují, a tak je jejich ochrana zvláště důležitá. Ostropestřec mariánský je nejoblíbenější bylinka, která chrání játra, extrakt z něj může účinně pomáhat při detoxikaci jater a tedy i při jejich regeneraci. Aminokyseliny obsahující síru, jako je methionin a cystein, také zvyšují samoléčebnou funkci jater. Chrom může játrům odlehčit tím, že podporuje metabolismus polysacharidů.

Detail produktu

Komentáře