Znáte to…

Máte chuť na něco, o čem víte, že vám to nedělá dobře.

Třeba si zakouřit, nebo sníst něco sladkého, nebo si okousnout kůžičku kolem nehtů, která nám tam překáží, nebo si dát další kafe či skleničku vína.

A začnou se ve vás prát dva hlasy. Jeden říká:

„Neměl bys to dělat, mohl bys to vydržet, přece jen ti to nedělá dobře, zvládneš to.“

A druhý mu oponuje:

„Vždyť tak o nic hrozného nejde, každý má nějaké neřesti, život je od toho, abychom si ho užívali, do rakve máme jít zhuntovaný.“

Je to boj našeho Nového JÁ, které už pochopilo, že něco není dobré dělat. A našeho Starého JÁ, které je v nás zakořeněné výchovou a minulými zkušenostmi.

A protože Staré JÁ je o hodně starší, tak ho Nové JÁ velmi často poslechne…

A jdeme na to! Jedno cigáro, další bonbon nebo panák nás přece už nezabije 🙂 Jen Nové JÁ je zase o něco slabší a Staré JÁ silnější v kramflecích.

V této fázi všichni známe mnoho pouček, jak skoncovat se starým zvykem a nahradit ho novým.

Chce to Staré JÁ každý den oslabovat, že ho neposlechneme, a vydržet to alespoň měsíc. Pak je už tak slabé, že Nové JÁ má úspěch příště vyhrát.

O některých svých zlozvycích víme.

Jenže je spoustu takových, o kterých jen tušíme nebo, pokud nás na ně někdo druhý neupozorní, tak je vůbec neregistrujeme.

Třeba si všimnete, že si stále omotáváte kolem prstu vlasy. Nebo se jdete po páte podívat, jestli jste vypnuli plyn na sporáku. Nebo vám škube sama od sebe nějaká část těla. Nebo máte nutkání druhým lidem vymačkávat pupínky. Nebo…

Je to zlozvyk, jen ale víc zarytý v minulosti, je víc v podvědomí než třeba kouření.

Ale co když vás třeba někdo upozorní, že se při mluvení neustále škrábete v rozkroku nebo jste nenormální tím, jak musíte pořád utírat prach? Nebo v noci skřípete zuby nebo mluvíte ze spaní? Nebo mezi řečí neustále vzdycháte? Nebo…

Možná vám přijde, že tohle snad ani nejsou zlozvyky, když o nich přece nevíme, ale každý projev těla ukazuje na něco v nás.

Ať je to na úrovní vědomé, nebo nevědomé. V každém případě ať tak či tak, stejně není jiná cesta, než to vytáhnout a pochopit příčinu. Najít ten důvod v sobě, jaký vzorec mě nutí takhle jednat a tohle neustále dělat. A pak se JEN změnit 🙂

O podvědomém chování a zlozvycích se dozvíte v PŘIJÍMAT JE LÁSKA

Mrkni na téma přijímání, pokud máš odvahu!

S láskou Miluška a Ivan

Kam dál?

Do našeho e-shopu

C 1000 s prodlouženým vstřebáváním - tělo si vezme v dobu, kdy ho potřebuje
C 1000 s prodlouženým vstřebáváním - tělo si vezme v dobu, kdy ho potřebuje

C 1000 Plus podporuje ochrannou aktivitu našeho imunitního systému za pomoci mega dávek vitaminu C s prodlouženým vstřebáváním a organických šípků, které zvyšují jeho účinky během kritického období, kdy to naše tělo nejvíce potřebuje. Kromě toho přispívá rovněž k normální tvorbě kolagenu, podporuje udržování zdravých cév, kostí, chrupavek, zubů, dásní a kůže.

Detail produktu

Komentáře