Vitamin C s flavonoidy

Vzhledem k chemickému a psychickému stresu z okolí, kterému je lidský organismus vystaven, a rovněž s přihlédnutím  ke kvalitě naší potravy, je neoddiskutovatelné, že v zájmu ochrany svého zdraví potřebujeme zvýšený příjem vitaminu C (kyselina askorbová).

Jak bylo již vědecky dokázáno, vyjmenované stavy a následky nezapříčiňuje výlučně nedostatek vitaminu C, ale i deficit či úplná absence látek, které s tímto vitaminem kooperují. Nejdůležitějšími pomocnými látkami pro vitamin C jsou bioflavonoidy (flavonové glykosidy) pocházející ze stravy. Nejcharakterističtějším znakem jejich vzájemné spolupráce je fakt, že obě látky jsou antioxidanty, a tím jsou schopny vzájemně se chránit před oxidací, která by ohrozila jejich působení. Kromě toho flavonoidy účinkují i v jiných fyziologických procesech, jak to při studiu vitaminu C zjistil jeho objevitel, významný maďarský biochemik Albert Szent-Györgyi. Pozoroval, že porušenou permeabilitu kapilár nelze ovlivnit výlučně kyselinou askorbovou – je při tom třeba také jiných substancí, a to lavonových glykosidů. V roce 1936 izoloval jeden z nich a nazval ho vitaminem pro regulaci permeability (vitamin P). Pokud byla laboratorním zvířatům podávána strava způsobující avitaminózu P, popraskala jim pokožka i při nejnepatrnějším sání a začala krvácet – bez ohledu na stav vitaminu C. Stejně se prokázalo, že vitamin P příznivě ovlivňuje hladinu vápníku v krvi, zvyšuje koagulaci krve a snižuje permeabilitu buněk. Jeho působení na cévní stěnu ovlivňuje blokování kapilár v procesu vylučování séra a bílkovin způsobujících záněty do tkání, čímž zmírňuje prudké zánětlivé i alergické reakce.

Velmi častým onemocněním starší generace je chronická venózní insuficience a následně bércový vřed. V tomto případě zvýšený krevní tlak v žilách, které ztratily svou pružnost, způsobuje propouštění sérové tekutiny do tkání, čímž se zhoršuje jejich zásobování kyslíkem a hromadí se v nich produkty buněčného metabolismu. Na kotníku se objeví edém ve formě nebolestivého otoku. Proudění proteinů do tkání je příčinou symptomů podrážděné, zánětlivé a ekzematické pokožky, což může vést až ke zformování vředu. Tato patogeneze byla předmětem zkoumání mnoha studií. Na 481 pacientech se zjišťoval efekt flavonoidů. Po 28 dnech léčby se každý sledovaný parametr signifikantně (prokazatelně) zlepšil, na základě čehož odborníci považují tyto molekuly za účinný doplněk v léčbě uvedené nemoci.

Protože v rostlinách se našlo mnoho různých flavonoidů s podobným účinkem, u nichž se taktéž prokázala značná antioxidační kapacita, jsou v prevenci rakoviny účinnější, než se očekávalo. Při vyšetřování osob se zvýšeným rizikem vzniku rakoviny (kuřáci, alkoholici, osoby pracující s chemikáliemi atd.) se zjistilo, že nádory se vyskytly v menší míře u těch, kdo konzumovali flavonoidy nebo vitamin C doplněný bioflavonoidy.

Závěrem lze konstatovat, že preparáty vitaminu C obsahující bioflavonoidy skutečně vykazují antistresový účinek i účinek v prevenci rakoviny. Navíc prokazatelně snižují akutní projevy různých zánětlivých a alergických procesů, zastavují různá kapilární krvácení kůže a rovněž i ledvin, redukují zvýšenou propustnost proteinů z kapilár a buněčných membrán a mimo to jsou doplňkem, terý významně přispívá ke zlepšení symptomů chronické venózní insuficience, infekcí, jakož i onemocnění ledvin a jater.

Upozornění, kontraindikace a vedlejší účinky:
• Přípravek nemá žádné známé vedlejší účinky, pokud se užívá v doporučeném dávkování. V případě individuální přecitlivělosti na některé složky se však mohou vyskytnout alergické reakce.
• Je třeba, aby se pacienti trpící chronickým onemocněním, které vyžaduje soustavný lékařský dohled, před začátkem užívání tohoto přípravku vždy obrátili na svého ošetřujícího lékaře.

Zdroj: Nutritional Freedom Association 

Můžete si být jisti, že od nás dostanete opravdu kvalitní  vitamín C.

Je výhradně z přírodních zdrojů (šípek, rybíz, paprika).

Má prodloužené vstřebávání – účinná látka je obsažena v těle až 20 hodin, tělo ji vstřebává podle toho, jaká je jeho momentální potřeba. Pozor! Na našem trhu jsou vitamíny C s prodlouženým uvolňováním – to je úplně něco jiného. Účinná látka se v těle postupně uvolňuje, jak jí bylo ve výrobě zadáno, bez ohledu na to, jestli tělo momentálně tento vitamín potřebuje. Když se uvolněný vitamín nespotřebuje ihned, odchází do moči a ven z těla.

C 1000 Plus, C 500 nebo C 300 Plus Flavonoid nebo C Plus Flavonoid (zde je jen 75 mg céčka) nebo u nás jedinečný na trhu tekutý Liquid C+ Bioflavonoid pro malé děti nebo Lion Kids C kousací tablety forma lipo pro děti

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

 

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Liquid C: Tekutý vitamín C
Liquid C: Tekutý vitamín C

Liquid C je přípravek s obsahem vitaminu C, bioflavonoidů a šípků, který je oslazen organickým sirupem z agáve, ale neobsahuje umělá barviva ani přidané cukry. Byl sestaven pro ty, kteří nejenže hledají komplexní antioxidační ochranu, ale také dávají přednost tekutým doplňkům výživy.

Detail produktu

Komentáře