Máte pocit, že váš život se stává stagnujícím, že nemáte dost síly energicky se věnovat věcem, na které máte chuť, jste vyčerpaní, slabí nebo dokonce nemocní?

Vězte, že se u vás ve vašem domě ujala vlády stagnujicí jinová energie, je třeba ji namixovat s tou jangovou 🙂 a jak? Jednoduše 🙂

Učíme se žít v daném okamžiku. Učíme se prožívat chvilky tady a teď, být napojení na Universum, což znamená stále si uvědomovat naše místo na Zemi, naší školu, a tím nutnost umět se radovat tady a teď.

Pokud se přestaneme zabývat minulostí a (současně se nebudeme obávat budoucnosti), všimneme si, kolik neskutečného harampádí a veteše jsme kolem sebe za ta léta nahromadili!

Rozhlédněte se po svém domově a budete žasnout, kolik věcí, které už dávno a dávno nepotřebujete, stále z nějakého zvláštního důvodu schraňujete.

Ač se nám to může jevit jako nespojitelné, energie je vše, ovlivňuje vše, a tak i energie našeho domova nás ovlivňuje. Jinová energie je stagnace, jangová pohyb. A tak jinovou energii podporuje veteš. A ta pak zpětně působí na nás – klidně i onemocníme.

Jangovou energii pohybu a změny pustíme do svého domova především tak, že jí uděláme místo.

A to jedině tak, že vyhodíme to, co už nepotřebujeme.

Otevřete skříň a šaty, které jste neměli rok na sobě, prostě nepotřebujete. Otevřete šuplík a zjistíte, že ani nevíte, kdy jste ho naposledy otevřeli a ani nevíte, co v něm je. Víte jen, že tam je něco schováno 🙂 Jasně, něco důležitého 🙂

Pokud se nezbavíte nepotřebných věcí, tak ty nové nemají kam přijít!

První zásadou je tedy vyhodit to, co nepotřebuji (pozor ale! Pro někoho může být veteš na vyhození něco, co pro druhého je skutečně důležitá věc, a tak je třeba si uvědomit, že např. srdíčko, které mi namalovali děti ve třech letech a mám ho schované v krabici, není pro mne vůbec žádná veteš, ale velmi cenná věc, která mne ještě dnes dojímá a naplňuje láskou. Takže tohle jistě není veteš!)

Při zbavování veteše nemusíme použít popelnici. Pro někoho to mohou být potřebné věci, které my už nepotřebujeme, tak je zkusme jen posunout dál.

Úžasně revitalizující pro náš domov jsou květiny.

Květinami se dají zakamuflovat nepříznivé rohy nábytku, dá se s nimi zakulatit a zaoblit ledacos. Pečujme o ně, jsou pro nás velkými pomocníky, jsou nejpřirozenějším zdrojem jangové energie – růstu.

Výborné jsou květiny s kulatými listy (ideální srdíčkový tvar – naprosto obyčejný pothos). Vyvarujme se rostlinám s ostrými listy (typ palmy), tříští energii, jsou vhodné pouze do velkých společných prostor, kde se schází hodně lidí. A v ložnici, nejposvátnějším místě našeho domova, květiny rozhodně žádné, pouze tlustice.

Dodat jangovou energii do svého domova můžeme větrem,

pravidelně a intenzivně udělejme ve svém domě průvan a provětrejme všechny rohy.

Velikým přísunem jangové energie je Slunce,

a to nejsilněji ranní. Otevřeme tedy okna a vpustíme do svého domova sluneční paprsky.

Doplnit jangovou energii můžeme i ohněm svíčky,

zapálit v koutě nebo v místě, kde se nám zdá, že je to třeba prosvětlit.

Energii pohybu také přináší tok vody,

pokud máte domácí fontánku, ideální. Je však také dobré použít aromalampy s vodou nebo prostě nádobu s vodou. Většinou doma energii vody nemáme (max. akvárium), i to je ale naprosto skvělé (musí v něm být ale aktivní rybičky :-))

Abychom do svého domu přilákali aktivní energii, přivoláme ji zvukem,

ke vchodovým dveřím si pořídíme zvonkohry, kov je velmi vhodný. Základem ale je, že naše vchodové dveře jsou skutečně doširoka otevřít, že nebrání nějaká důležitá veteš za nimi. Vyhodit 🙂

Křišťál je výborný přenašeč aktivní energie.

Určitě víte, že bychom ho měli všichni v této době nosit na krku pro své spojení s matkou Zemí. Stejně přitahuje pozitivní energii i v oknech našeho domu, zavěste křišťálové ověsy, kapky či koule.

Tak to je trošku málo z krásného tajemného feng-šuej.

Pokud máte problém vyhodit staré věci, máte sklon žít v minulosti. A taky máte sklon pamatovat si staré křivdy. Neuvěřitelně pomáhá odpustit věci prostě vyhodit.

A taky se podívejte na ODPUSTIT je LÁSKA

Příjemnou harmonizaci vašeho domova a vaší duše přeje ze srdce a s láskou vaše Empatia

Kam dál?

Komentáře