Možná si říkáte, cože to píšu, vždyť přece všem je naprosto jasné, že muži a ženy nejsou stejní, víme to už od mateřské školy!

Ano, ale jsme si těchto rozdílů vědomí i ve vztazích?

Respektujeme naše rozdíly a stavíme na nich důvěrný vztah? Často totiž na tuto základní biologickou podstatu zapomínáme…

Úkolem ženy a muže v partnerství je rozpoznat rozdíly mezi námi, pochopit je a skloubit tak, abychom fungovali jako tým,

ne jako „zápas“ pohlaví, ve kterém jeden nebo druhý vyhrává, ale jako vztah, ve kterém mohou oba vyjádřit svou podstatu a lásku, a mohou růst ve vzájemném sebevyznání.

Jak to udělat?

V prvé řadě je třeba pochopit naše rozdíly v potřebách a následně se snažit naplňovat potřeby toho druhého. Každý máme totiž potřeby úplně jiné…

Nejdřív je třeba přijmout, že i kdybyste se snažili a chtěli sebevíc, nepodaří se vám naplnit úplně všechny partnerovy potřeby, ani váš partner to nedokáže. Je třeba se o to ale snažit a to ze všech sil.

Především sám u sebe, sám za sebe, dávat a nic předem neočekávat.

JEHO POTŘEBY

Muži mají tři základní, biologicky dané, potřeby, a to je úcta, pocit, že ho někdo potřebuje a sexuální uspokojení.

Tyto tři základní potřeby do sebe nádherně zapadají.

Pokud dáme svému muži pocítit, že ho potřebujeme, bude vědět, že je pro nás důležitý, že si ho vážíme a oceňujeme.

Pokud náš muž bude vědět, že si ho ceníme, bude mu jasné, že po něm toužíme, protože je pro nás jedničkou, a tak i sexuální uspokojení bude prožívat jinak než pouhý tělesný akt, ale jako něco, čím uspokojuje naše potřeby, bude chtít dostát tomu, jak ho oceňujeme.

Je to tak jednoduché a současně tak těžké udělat!

Mnoho žen si myslí, že když dají svému partnerovi najevo, že si ho váží a že ho potřebují, že tím dají najevo svou slabost a že se tím před mužem poníží! To je ale zásadní omyl!

Každý muž chce být pro svou ženu potřebný a chce, aby některé věci neuměla dělat a potřebovala ho k tomu, je přece jedno, zda budeme jen dělat, jako že to neumíme, chceme přece uspokojit jeho potřebu důležitosti.

Žádný muž se nebude snažit zahrnout péčí a láskou ženu, která s ním bojuje jako druhý chlap, nebude dávat podporu ženě, která si vystačí se vším sama, proč by to dělal?

Uvědomte si, že jste krk a váš partner hlava, je to biologicky dané a nic s tím nenaděláte, je to pravda, která tak zůstane na věky věků.

Tak kruťte, ale nechte jemu pocit, že on je tím hybatelem 🙂

JEJÍ POTŘEBY

Ženy potřebují lásku a náklonnost, objetí, polibky, drbání na zádech, pohlazení, milé chování a laskání. Další jejich potřebou je otevřená komunikace a mužovo nasazení pro rodinu.

Vsuvka: Je zásadně důležité, aby si ženy uvědomily, že ony jsou silnější ve vztahu, ony jsou tvůrkyní vztahu, ony mají více síly vztah vytvořit a budovat, ony jsou ty, které věci dělají první a umí je lépe a rychleji, ony jsou hybatelkami vztahů.

Ať se vám to líbí nebo ne, ať chcete vztah půl na půl, není to možné.

Biologicky je žena jednoduše vyspělejší a proto svou ženskou sílu musí k budování harmonického vztahu využít první. Přijměte to jako fakt, ulehčíte si mnoho let bolesti a trápení. Mluvím z vlastní zkušenosti.

Naplňovat naše potřeby je pro muže obrovsky obtížné

(vím, i pro nás je obtížné naplňovat mužovy potřeby, ale řekli jsme si, že ženy pro to mají lepší biologické předpoklady, takže to mají přece jen snazší).

Pro muže není přirozené mazlit se s vámi půl hodiny,

chce jít rovnou na věc.

Ovšem pokud ví a je z vaší strany ubezpečován dnes a denně, že právě ono mazlení on umí nejlépe, že je na to nejšikovnější, že se nemůžete dočkat, až k tomu opět dojde, že ho za to budete vychvalovat do nebes, pak to bude velice rád dělat!

Je to tedy na ženách, zda dostávají v sexu to, co potřebují. Nemusí to být mazlení pouze při sexu.

Ženy potřebují kontakt stále. Muž ne. Pokud to víte, tak si prostě vezměte, co potřebujete.

Pohlaďte svého partnera, obejměte ho, sedněte si mu na klín, nečekejte, až to udělá on (neudělá) a jednoduše to dělejte!

Komunikace je další oblast, ve které je muž naprosto mimo.

Umí mluvit o praktických, racionálních záležitostech, ale o tom, co zažil, jak se cítil, z čeho měl radost, to jednoduše neumí. Opět je tu naše, ženská výzva.

Pokud dáme svému muži najevo, jak jsme šťastné, že si s námi povídá, jak se na povídání těšíme, jak je pro nás důležité a jak si ceníme toho, že nám řekne, co ho trápí a co zažil, bude to dělat rád.

Nebude povídat rád, ale bude to dělat proto, že se rád cítí důležitý. Je to jedno, hlavně že si povídáme 🙂

(I mnoho žen neumí naprosto vůbec sdělovat své pocity, a tak berme vše jako vlastní školu, učme se to kvůli sobě, učme to partnera tím, že to budeme dělat samy.)

Nasazení pro rodinu je pro ženy naprosto přirozená záležitost.

Během těhotenství a porodu proděláme tak obrovskou změnu a to naprosto přirozeně, že je pro nás leckdy nepochopitelné, že to muž nevidí stejně – jak by mohl?

On přece nebyl těhotný a nerodil, on na to potřebuje mnohem víc času a stejně to nebude cítit tak, jako my, ženy a matky. Nechtějte po něm něco, co udělat nemůže.

Jeho postoj k nasazení pro rodinu je jeden – zabezpečit ji, postarat se o ni.

Oceňte to, jak se snaží, jak se stará, pochvalte ho za chvilku, kdy se věnuje dětem, nejde mu to přirozeně a je to pro něj obtížné.

Ale pokud bude vědět, jak moc si toho na něm ceníte, bude to dělat rád.

Mnoho žen mi říká, že je to nespravedlivé, že vše závisí na nich.

Zkusme to přijmout ne jako trest a zátěž, ale jako naprosto úžasnou možnost si vše sama vytvořit a nebýt na nikom zvenčí závislá.

Přece pocit, že vše, jak mám, jsem si udělala sama, a vše, co přijde, si také mohu udělat sama, je dokonalý!

Nejsem oběť, ale tvůrce!

Mohu změnit vše a zařídit to tak, abych byla milovaná ♡

Žijeme ve zrychlené době. Mohu vás ubezpečit, že pokud uděláte jednu jedinou maličkatou změnu ve vztahu ke svému partnerovi, vrátí se vám to tak rychle, že nebudete stíhat brát!

Pro vás je tu kurz Žena je láska

Pokud je ti vše jasné a chceš rovnou do společenství probuzených žen, přidej se do KRUHU Žena je láska

S láskou vaše Miluška

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Garlic Max: Více než 200 biologicky aktivních látek v jednom
Garlic Max: Více než 200 biologicky aktivních látek v jednom

Antibakteriální a protiplísňové účinky stejně jako ochranný vliv na kardiovaskulární systém propůjčují česneku sloučeniny obsahující síru, které mu také dávají jeho charakteristickou vůni. Tato rostlina obsahuje více než 200 různých biologicky aktivních látek - vitaminů, minerálů, aminokyselin a enzymů. V přípravku je česnek doplněn petrželí, která je známá svým diuretickým účinkem.

Detail produktu

Komentáře