Očista žaludku a slinivky

Nejvhodnější dobou k očistě žaludku a slinivky je léto – období mezi 15.7. – 14.9.

stejně jako u sleziny a lymfatických cest.

Viz Orgánová růžice

Žaludek

Dříve, než se zmíníme o funkci žaludku, je třeba si uvědomit, že žaludek není první trávicí zastávkou potravy, jak se leckdy někdo z nás domnívá. První trávicí zastávkou jsou naše ústa. Bohužel v dnešní době spěchu předpokládáme, že žaludek má zuby a necháváme „kousání“ na něm. Chyba! Je ohromně důležité rozmělnit potravu již v ústech nejen kvůli samotnému rozmělnění, ale také kvůli jejímu důkladnému proslinění.

Velmi důležité je také nezapíjet potravu! Tělo vyrobí dostatek trávicích šťáv, aby se potrava strávila, pokud tekutiny dodáváme zvenčí, tělo přestane trávicí šťávy produkovat, není proč.

Žaludek je sval, který má více funkcí:

  1. skladuje potravu, kterou polkneme a pomalu ji dávkuje dál z horní části žaludku do spodní
  2. silnými stahy svých stěn drtí a rozmělňuje potravu na blátivou hmotu, které říkáme zažitina nebo trávenina
  3. sterilizuje potravu kyselinou chlorovodíkovou, která usmrcuje většinu virů, které s potravou spolkneme
  4. produkuje enzym pepsin, který štěpí bílkoviny
  5. Nejběžnější potíže se žaludkem vznikají díky malé nebo velké produkci žaludečních šťáv nebo díky překyselení organismu tím, co jíme.

Z pohledu duchovního je dobré poslouchat češtinu – nemůžu něco strávit, něco mi leží v žaludku, nemůžu to spolknout, na to nemám žaludek. Stav našeho žaludku nám ukazuje, jak umíme situace, které k nám přicházejí, přijmout, zpracovat a opustit. Je důležité si uvědomit, že vše, co k nám přichází, potřebujeme a je to nejlepší pro nás, jen je třeba pochopit, proč.

Takže jak na to:

Od té doby, co máme k dispozici jedinečný filtr a aktivátor vody Aquarion, každou očistu těla začínáme doporučením na to nejzákladnější, co můžeme pro naše tělo udělat – začít pít čistou, zdravou, zásaditou, „živou“ vodu, která je mj. jedinečným antioxidantem.. Důležitost tohoto kroku jistě pochopíte po přečtení stránek Aquarion. Jsme ze 72% voda. Každá buňka potřebuje vodu. Zdravou vodu. Voda je tou nejzákladnější součástí naší „stravy“. Tak kde jinde bychom měli začít?!? To snad dává smysl, ne? Čtěte pozorně…

Liquid Chlorophyll – tekutý produkt s výtažky z mladých lístků vojtěšky, krev rostlin. Jeho nejdůležitější funkci v souvislosti se žaludkem je jeho schopnost neutralizace. Působí proti překyselení žaludku, harmonizuje produkci žaludečních šťáv. Dávkování 2 – 3 kávové  lžičky do sklenice vody denně.

Green Health = vojtěška – má vynikající léčivé a zklidňující účinky, působí pomalu, ale důkladně. Dávkování před každým jídlem 2 tbl..
POZOR!!!
Pro vysoký obsahu vitamínu K, který podporuje srážení krve, ji nesmí užívat lidé se sklonem k vyšší srážlivosti krve. Těmto lidem pak doporučujeme užívat Nopalin ve stejném dávkování.

AC Zymes – příznivá bakterie, která působí velmi hojivě na žaludeční sliznici. Dávkování 2-0-2 na lačno, ideálně zapít Chlorophyllem.

Beta Carotene – léčí poškozené sliznice celého trávicího traktu. Dávkování 3×1 tbl.

Super Coenzym Q10 – pokud máte žaludeční vředy, pak užívejte 3×1 tbl.

Stress Managent B Complex nebo Rhodiolin – uklidňuje, pomáhá nám zbavit se stresu a lépe situace přijímat a vyrovnávat se s nimi. Dávkování 3 tbl. denně.

Z čajů jsou výborné čaje žaludeční a roibos. Nezapomeňte na podporu ledvin a močových cest – detoxikujete, takže odpoledne po 15. hodině vypít 1 litr čaje na ledviny. A večer před spaním určitě podpora jater v podobě čtvrtlitráčku jaterního čajíčku.

Pokud jste si již pořídili naprosto unikátní a všechny biorezonanční přístroje nahrazující Bioharmonex, pak si nastavte na dobu očisty žaludku mezi 9. – 11. hodinou program trávení a během dne střídejte programy detoxikace, oběhový systém a játra.

A co se stravou?

Co nejvíce se snažit jíst zeleninové vývary a vařenou a blanšírovanou zeleninu, kaše z obilovin, především z celozrnné rýže natural, snažit se stravovat dle zásad dělené stravy a krevních skupin. Ze stravy vynechat mléko a mléčné výrobky, cukr a sladkosti, uzeniny, maso, tvaroh, kořeněné potraviny.

Ideální barva v této době je oranžová a žlutá.

Slinivka

Slinivka je žláza s vnitřní sekrecí, uložena vlevo pod žebry, která produkuje hormony inzulin a glukagon, ty regulují hladinu krevního cukru a přispívají ke trávení. Pokud je slinivka blokována špatnou funkcí žlučníku (pokud jsme stále nespokojení), pak může docházet k chronickému nebo akutnímu zánětu slinivky (kdy si musíme uvědomit, že lidé kolem nás nás milují, protože bez jejich péče bychom záchvat těžko zvládali). Tedy základem potíží se slinivkou je téměř pravidelně potíž se žlučníkem a většinou s ucpanými žlučovody.

Z pohledu duchovního je slinivce přiřazen název „orgán lásky“. Jeho stav totiž ukazuje na naši schopnost mít proud lásky v harmonii, jak umíme lásku dávat a jak přijímat. Lásku k sobě i k okolí.

Takže jak na to:

ZenThonic – tekutý produkt s výtažky z různých druhů ovoce, nejpodstatnějším je výtažek z thajského ovoce mangustan. Má silné antioxidační účinky a velmi výrazně podporuje trávení. Dávkování 3 polévkové lžíce denně.

Digestive Enzymes – komplex trávicích enzymů, které odlehčují slinivce i ostatním trávicím orgánům a ty se poté mohou věnovat vlastní seberegeneraci. Dávkování s každým jídlem 1-2 tbl. rozkousat.

Nopalin – pokud skutečně víte, že máte se slinivkou potíže a víte, že jste nespokojenci a vzteklouni, pak skutečně potíže se slinivkou jdou od žlučníku, tudíž rozhodně přidat Nopalin v dávkování 2tbl. před každým jídlem – vyřešíte příčinu 🙂

Nezapomeňte na podporu ledvin a močových cest – detoxikujete, takže odpoledne po 15. hodině vypít 1 litr čaje ledvinového. A večer před spaním určitě podpora jater v podobě čtvrtlitráčku jaterního čajíčku.

Pokud jste si již pořídili naprosto unikátní a všechny biorezonanční přístroje nahrazující Bioharmonex, pak si nastavte na dobu očisty slinivky mezi 9. – 11. hodinou program játra – slinivka a během dne střídejte programy detoxikace, oběhový systém, Trávení, Hubnutí a Hormon.

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

 

A co se stravou?

Alespoň dopoledne pít ovocné nebo zeleninové šťávy, jíst zeleninu a ovoce a jíst lehké jídlo dle zásad dělené stravy a krevních skupin. Ze stravy vynechat mléko a mléčné výrobky, cukr a sladkosti, uzeniny, červená masa, tvaroh. Alkohol zakázán!

Ideální barva v této době je oranžová, zelená a růžová.

Léčebnou aktivitou pro oba tyto orgány je práce se zemí, na zahrádce.

Online program, kde najdete vše komplet o žaludku a slinivce je PŘIJÍMAT JE LÁSKA

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Chromium Max: K udržení normální hladiny cukrů v krvi
Chromium Max: K udržení normální hladiny cukrů v krvi

Chrom je esenciální mikroelement, což znamená, že lidské tělo jej není schopno vyrobit a můžeme jej získat pouze z vnějších zdrojů. Chrom se podílí na normálním metabolismu polysacharidů, bílkovin a tuků a také přispívá k udržení normální hladiny cukrů v krvi. Díky tomu může pomáhat v prevenci vzniku „touhy“ po sladkém, která je způsobena náhlým kolísáním hladiny cukru v krvi, a tak přispívá k účinnosti redukční diety. Ne všechny formy chromu se vstřebávají odpovídajícím způsobem. Výtečně se v těle vstřebávají a jsou využity jeho sloučeniny s organickou vazbou, jako je např. pikolinát chromu.

Detail produktu

Komentáře