Masožravcům maso, býložravcům rostliny!

Souvislosti mezi stravovacími návyky, různými onemocněními a jednotlivými krevními skupinami začal intenzivněji zkoumat už v 50-tých letech minulého století americký lékař Dr. James D’Adamo. Zjistil, že pacienti se stejným onemocněním reagují na stejnou dietu a léčbu různým způsobem, stejně tak i pro lidi s odlišnou krevní skupinou je účinnost a úspěšnost diety z hlediska léčby různá.

Vyslovil názor, že mnohé chorobné stavy přímo souvisejí s pacientovou stravou; jejich původ je v různých reakcích lektinů nacházejících se v základních složkách potravy a antigenů přítomných v krvi a ve všech tkáních. Antigeny jsou molekuly, které slouží k identifikaci vlastních i cizích buněk. Považoval za prokázané, že tyto reakce ovlivňují funkci buněk střevní sliznice, ve kterých dochází např. k poklesu vstřebávání glukózy až o 50 %. V důsledku toho dochází také ke zpomalení regenerace buněk, což zvyšuje riziko bakteriální infekce.

Stále více odborníků připouští, že při vzniku a vývoji mnohých tzv. autoimunitních onemocnění hraje z nezjištěné příčiny rozhodující roli lektinová zátěž pocházející ze stravy, která je pro daný organismus nevhodná. Takovým onemocněním je například cukrovka závislá na inzulinu, Myasthenia gravis, Crohnova choroba, SLE, Sjögrenův syndrom, roztroušená skleróza a další.

K nejvýrazněji se projevujícím – a proto také k nejlépe probádaným – účinkům lektinů patří fakt, že určité lektiny slepují pouze červené krvinky určitých krevních skupin.

Na základě toho se zdá být velmi logická úvaha dr. D’Adama, že ochrana zdraví a prevence onemocnění v důsledku nesprávné výživy vyžaduje specifickou stravu dle krevních skupin.

Rozdílné krevní skupiny mají různé kvantitativní i kvalitativní nároky a geneticky dané rozdílné vlastnosti, z čehož vyplývá, že na dosažení optimálního ochranného vlivu na zdraví je nutné užívat speciální doplňky stravy. Bez toho bude ochranný vliv na zdraví a terapeutický účinek neúplný a ochrana zdraví méně účinná. Vytvoří se stav nedostatku a objeví se nepříjemná chronická onemocnění.

Podle obsahu lektinů mohou být jednotlivé potraviny vysoce prospěšné, neutrální nebo vysloveně škodlivé.

Lektiny velmi často přežijí tepelný vliv po dobu vaření, a některé dokonce dokáží odolat i trávicím enzymům. Jídla obsahující škodlivé lektiny výrazně škodí zejména při trvalé konzumaci nebo po jednorázové konzumaci ve větším množství.

Vzniklé těžkosti souvisejí nejčastěji s trávicí soustavou nebo připomínají příznaky alergie. Mezi těmito skupinami onemocnění existuje mimochodem úzká spojitost. Přitom mají pravděpodobně svůj podíl i na vznikajících a přetrvávajících zánětlivých problémech kloubů a dalších onemocněních, jako je vysoký krevní tlak, obezita, kornatění cév, choroby nervové soustavy, řídnutí kostí a nádorová onemocnění.

Složení nejmodernějších multivitaminových přípravků dnes už na celém světě zohledňuje specifičnost jednotlivých krevních skupin.

Tyto doplňky výživy, specifické podle krevních skupin, obsahují též výtažky z různých léčivých rostlin, které blahodárně působí při obtížích a onemocněních charakteristických pro příslušnoukrevní skupinu a vydatně tak napomáhají v jejich prevenci.

Doporučení: Jde o doplněk výživy sloužící k prevenci stavů z možného nedostatku vitaminů a stopových prvků při stravování se podle krevní skupiny. Stejně tak slouží ke snížení rizika vzniku onemocnění, na která jsou nositelé jednotlivých krevních skupin náchylnější.

Krevní skupina 0:

Její nositelé se v průběhu evoluce specializovali na převážně masitou potravu, jejíž škodlivé účinky (záněty kloubů, městnání ve střevech a z toho vznikající příznaky otrav) může jejich organismus eliminovat pouze tehdy, je-li jejich látková výměna dostatečně pružná a rychlá.

Naši předci s krevní skupinou (dále jen KS) 0 měli fyzicky nesmírně aktivní život, ale živiny, tehdy ještě plné vitaminů a stopových prvků, škodlivé vlivy neutralizovaly. Dnes je pro osoby s KS 0 řešením pravidelný sport a fyzická aktivita, výrazně vyšší dávka vitaminů skupiny B, a rovněž užívání výtažků z léčivých rostlin s detoxikačním a protizánětlivým účinkem (lékořice, kurkuma, juka, petržel). Protože lidé této krevní skupiny jsou náchylnější k onemocnění štítné žlázy a její funkční labilitě, obsahuje pro ně určený doplněk relativně více jódu než přípravky pro ostatní krevní skupiny.

Pro krevní skupiny O máme unikátní na trhu Vital 0

Krevní skupina A:

Po přechodu ke konzumaci převážně rostlinné stravy mohou snadněji vzniknout mírné stavy chudokrevnosti z důvodu nedostatku železa, protože krevní barvivo přítomné v mase a obsahující dobře stravitelné tzv. hemové železo už ve stravě chybí.

Proto tento doplněk obsahuje více železa – a to v organické chelátové formě. Organismus nositelů KS A je náchylnější na vznik nádorových onemocnění a cukrovky, proto jejich přípravek obsahuje také zvýšené množství antioxidantů (vitaminy C a E, zinek, selen) a chromu. Základním kamenem vegetariánské stravy je užívání plnohodnotných bílkovin. Přípravek proto obsahuje i enzym na trávení bílkovin (bromelain), aby organismus zkonzumované bílkoviny dokázal zužitkovat v maximální možné míře. V přípravku přítomné komponenty ze sóji a mořských řas mají za cíl garantovat vylepšení poměru životně důležitých aminokyselin ve vegetariánské stravě.

Pro krevní skupiny A máme unikátní na trhu Vital A

Krevní skupina B:

Trávení nositelů této skupiny se smíšenou stravounení vždy uspokojivé, proto jejich přípravek obsahuje enzym na trávení bílkovin – bromelain.

Organismus osob s KS B je náchylnější na tvorbu vředů, oparu a syndrom chronické únavy. Účinnou pomocí při takovýchto stavech je výtažek z lékořice, která je v přírodním léčitelství a lékárnictví lékem na nejrůznější obtíže. Přípravek obsahuje heřmánek s antistresovým a protizánětlivým účinkem a rovněž lecitin, který imunitní soustavu osob KS B účinně stimuluje, protože tato skupina je zranitelná ve všech třech zmíněných oblastech.

Pro krevní skupinu B máme unikátní na trhu Vital B

Krevní skupina AB:

Imunitní soustava osob s KS AB, podobně jako u KS B, potřebuje slušnou podporu, ale jejich organismus je, podobně jako u KS A, citlivější na nádorová onemocnění.

Proto jejich přípravek obsahuje poměrně více látek na stimulaci imunitní soustavy a antioxidanty (vitamin C, zinek, selen). Vyšší obsah vitaminu C pro menší obsah žaludeční kyseliny, podobně jako u KS A, snižuje riziko vzniku rakoviny žaludku. Podobně jako u KS A, i lidé s KS AB by měli maso konzumovat jen občas. Pro tuto skupinu je velmi důležité zabezpečení plnohodnotných bílkovin. Z tohoto důvodu přípravek obsahuje enzym bromelain na štěpení bílkovin a na dodání životně důležitých aminokyselin i hydrolyzovaný vaječný bílek, protože pro tuto KS jsou vajíčka vynikajícím zdrojem bílkovin.

Pro krevní skupinu AB máme unikátní na trhu Vital AB

Upozornění, případné kontraindikace a nežádoucí účinky:

V navrhované dávce se mohou alergické reakce objevit jen ojediněle – v důsledku individuální přecitlivělosti na jednotlivé komponenty přípravku. V případě chronických onemocnění vyžadujících soustavný lékařský dohled užívání přípravku v každém případě konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Komplexní informace o stravování podle krevních skupin je tu pro vás včetně typologie.

Zdroj: Nutritional Freedom Association

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

 

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Vital O: Multivitamin pro krevní skupinu 0
Vital O: Multivitamin pro krevní skupinu 0

Lidé s krevní skupinou 0, která se v průběhu evoluce vyvinula jako první, jsou přizpůsobeni ke konzumaci masa. Tímto způsobem mohou snadněji uspokojit své potřeby železa, ale mohou vyžadovat doplňování některých vitaminů skupiny B. Náš přípravek Vital 0 obsahuje vyvážené množství vhodných vitamínů a takové bylinné extrakty, jako je juka, kurkuma a křen.

Detail produktu

Komentáře