Nebezpečí léků proti bolesti

Není pochyb o tom, že léky proti bolesti přispívají ke snížení bolesti 🙂

Problém je v tom, že jich často potřebujeme více a více k potlačení bolesti spojené s chronickými příznaky.

Ještě horší je předávkování, do kterého se můžeme snadno dostat, a následně závislost, ze které je cesta stejně hořká jako z jakékoliv jiné závislosti.

Léky proti bolesti sice pomohou zmírnit bolest, ale provází je celá řada vedlejších účinků.

Aspirin nám může přivodit vznik žaludečních vředů a problémy s dýcháním, ale léky proti bolesti stojí za rostoucím množstvím úmrtí na předávkování.

Přírodní léky proti bolesti, které se zaměřují na eliminaci svalových srůstů, tj. působí proti zatuhlosti, znamenají sice delší cestu, ale za čas se budete rozhodně cítit lépe, aniž byste se uchylovali k návykové a škodlivé konzumaci pilulek.

Rozvolňujte bolest třeba takto

1. Jezte hodně kořeněná jídla

Wasabi a kajenský pepř skutečně působí jako přírodní léky proti bolesti. Kajenský pepř pomáhá účinně zmírňovat dokonce pooperační bolesti.

Kajenský pepř je také účinný zabíječ Candidy. Vědci zjistili, že je účinný proti 16 různým kmenům hub, včetně kvasinek, které způsobují vnitřní infekci spojenou s bolestí kloubů. Cayenne také poskytuje externí úlevu od bolesti. Kapsaicin , důležitý přírodní lék proti bolesti nalezený v kajenský pepř, pomáhá léčit bolesti svalů, napětí a dokonce i kožní infekce. Velmi účinně působí při bolestech spojených s kašlem a nachlazením.

Wasabi  je další kořeněné jídlo s přirozenými vlastnostmi kontroly bolesti. Vědci studují isothiokyanáty v wasabi jako potenciální léky proti bolesti. Výzkumník z University of California v San Francisku učinil nedávný objev naznačující, že isothiocyanates by mohly blokovat receptory zánětu, takže wasabi je potenciálně důležitý přírodní lék proti bolesti.

2. Používejte oleje proti bolesti

Pupalkový olej pro menstruační bolesti

Pupalkový olej  je přirozeně bohatý na esenciální kyseliny gama-linolenové mastné kyseliny a je stále více populárnější po celém světě jako přírodní léčbu PMS. Mnoho žen si jeho užíváním zmírnilo běžné premenstruační symptomy, včetně bolesti, protože pupalkový olej vyrovnává hormonální dysbalanci.

Doporučuji ženám užívat 1500 mg s prvním dnem menstruace a pokračovat až do ovulace. Pokud užíváte antidepresiva, máte problémy s krvácením nebo epileptické záchvaty, jste lécích na schizofrenie, nebo jste léčena na vysoký krevní tlak, měli byste se poradit se svým lékařem před zahájením užívání pupalkového oleje. Může totiž zvyšovat účinky chemických léků, protože pupalkový olej má příznivý vliv i na výše uvedená onemocnění.

Vše o pupalkovém oleji si přečtěte tady.

3. Používejte krémy s arnikou proti modřinám a bolesti, a na bolest karpálního tunelu

Arnika používaná na kůži pomáhá zmírnit zánětlivé bolesti spojené s poštípáním hmyzem, na modřiny a dokonce i zánět a bolest artritidy. Pokud léčíte modřiny, pak je vhodné přidat vitamín K, který působí proti podlitinám a modřinám. Vitamín K najdete ve vojtěšce (Green Health).

Na úlevu od bolesti karpálního tunelu je arnika ideálním pomocníkem. Někomu pomáhá snižovat bolest do té míry, že není třeba operace. Pro všechny ale platí, že arnika je osvědčený pomocník, který snížuje zánět a bolest spojenou s operací karpálního tunelu. Arniku najdete v balzámu první pomoci na bolest a poranění kůže Organic Rescue Gel.

4. Jezte maso, sardinky, špenát, lískové ořechy na migrénu

Tyto potraviny totiž obsahují koenzym Q10, který účinně snižuje záchvaty migrény.

V roce 2006 bylo v rámci studie léčeno 32 pacientů trpících migrénou dávkami 150 mg CoQ10denně. Po 3 měsících podávání Q10  došlo u více než 60% z nich ke snížení počtu dní s migrénou o více než 50%, a to bez jakýchkoliv vedlejších účinků.

V jiné studii, do které se zapojilo 1500 lidí, se u pacientů s migrénou s prokázaným nedostatkem Q10, kteří užívali 1-3 mg Q10/kg tělesné hmotnosti (např. pacient s hmotností 70 kg dostával 70-210 mg/den),asi po 3 měsících snížil počet, četnost a závažnost atak.

V některých případech jsou to nejen dospělí, ale i děti, které trpí mučivými bolestmi. Nedávná studie potvrdila, že většina dětí, adolescentů a dospělých v mladém věku, kteří se potýkají s migrénou, má mírný nedostatek vitaminu D, riboflavinu (vitaminu B2) a koenzymu Q10. Studie se zúčastnili pacienti z Centra bolestí hlavy u dětí v Cincinnati. V tomto centru je u pacientů již při jejich registraci rutinně zjišťována hladina vitaminu D, riboflavinu, Q10 a kyseliny listové, protože v dřívějších výzkumech byla zjištěna souvislost mezi těmito látkami a záchvaty migrény.

Podle výsledků studie trpí dívky a mladé ženy spíše nedostatkem Q10, zatímco chlapci a mladí muži mají větší sklony k nedostatku vitaminu D. Podle dalšího zjištění je u pacientů, kteří se potýkají s chronickými migrénami, s větší pravděpodobností nedostatek Q10 a riboflavinu než u těch, kteří mají migrény jen občas.
CO Q10 Lozenges, Super Co Q10 Plus, Mega Coenzym Q10 Plus, Super Mega CoQ10

Více o koenzymu se dočtete tady.

5. Jezte polévky – vývary z masa a kostí

Naši předkové věděli, proč téměř každý den k obědu měli před hlavním jídlem vývar s nudlemi. Pomohl jim totiž zajistit dostatek kolagenu, prolinu, glycinu a glutaminu, látek, které nám v moderní stravě velmi chybí. Kostní vývary obsahují minerály ve formě, které tělo dokáže snadno vstřebat – vápník, hořčík, fosfor, křemík, síru a další. Obsahují i chondroitin sulfát a glukosamin, což jsou součásti doplňků stravy ke snížení zánětu, artritidy a bolesti kloubů, jako třeba Join Protex.

6. Používejte Epsom sůl na bolesti svalů

Možná již víte, že přírodní hořčík je lék proti bolesti kostí a kloubů a bolesti svalů. Ale Epsom sůl může také přijít vhod, když máte co do činění s bolestivou třískou, dokonce pomáhá na poporodní bolesti.

Epsom sůl se dá používat i vnitřně, ale je vhodnější užívat hořčík v podobě chelátu, což je podoba minerálu v rostlinách. Sůl je přece jen nerost. Proto doporučujeme nejen proti bolestem, ale na bolestivé křeče chelátový Magnezi B6.

7. Odkyselujte pravidelně svůj organismus

Základní příčinou bolestí je zatuhnutí, které je způsobeno překyselením organismu. Jak komplexně na odkyselení se dozvíte tady.

8. Odbourávejte stress, předejdete bolesti

Stres je významným faktorem pro stažení tkání našeho těla, zatuhnutí a následnou bolest. Přírodní adaptogeny na stres přirozeně i rozvolňují svalové partie a podporují regeneraci např. po sportovním výkonu a při bolestech svalů.

Při studiu vlastností obsahových látek rozchodnice růžové (Rhodiolin) bylo experimentálně prokázáno, že užití extraktu po  delší fyzické námaze má vliv na snížení intenzity glykolýzy, snížení hladiny laktátu ve svalech a na udržení vyšší hladiny fosfolipidů v játrech i svalech a sacharidu v krvi. Pro dobrou regeneraci a zvýšení fyzického výkonu se doporučuje podávat 100-200 mg ½ hodiny před fyzickým výkonem a 100-200 mg po výkonu.

Zdroj: www.draxe.com

Cokoliv z toho použijete, bude to lepší než chemický prášek proti bolesti!

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

 

A snažte se bolesti, tj. zatuhnutí kdekoliv ve svém životě předcházet. Přijímejte nové informace, zpracovávejte je a měňte se. Schopnost změny je základ pružnosti a cesta k životu bez bolesti.

Co znamená bolest se dočtete tady

Učíme vás být pružní a bez bolestí v AKADEMII CELOSTNÍHO ZDRAVÍ, především v ZÁKLADECH CELOSTNÍHO ZDRAVÍ

s láskou vaše Empatia

Komentáře