Dotaz

Krasny den vam vsem, mame veliky problem a potrebovali bychom poradit…. Nasemu 4 letemu synovi v rijnu 2006 na zaklade genetiky diagnostikovali Progresivni svalovou dystrofii. Jsme z toho zoufali a protoze stale neni zadny lek na tuto zakernou nemoc, chtela jsem poprosit Vas o nejakou radu. Udelam vsechno, jen abysme ho zachranili. Mockrat dekuji, mejte se hezky.

Odpověď

Dobrý den,
všechno v životě má význam a to význam pro naše pochopení, pro náš posun, pro náš vývoj dál. Vše, co se nám děje, jsme si vytvořili v našich minulých životech nebo našimi minulými skutky. Vše, co nás potkává, je pro naše dobro, je to přesně to, co potřebujeme. Někdy nám ale připadá, že nás potkávají situace a nemoci, které v nás vyvolávají smutek, strach, trápení, nepochopení, zlobu, křivdu. Obzvlášť týká-li se takováto situace našich dětí. Těžko se nám přijímá a chápe, že i naše děti si svůj život vybraly tak, jak ho žijí a my jsme jejich osud dostaly také jako dar pro nás, abychom si prostřednictvím jejich života něco uvědomili. Je pochopitelné, že nevyléčitelné nemoci našich dětí v rodičích v počátku vyvolávají smutek a trápení. Ale čas všechno spraví a vy pochopíte, že smutek nemá smysl, že je třeba využít všeho dostupného, co vám tento život nabízí, i když vám to teď připadá jako nepřijatelné. Je třeba se smířit s tím, že váš syn si tento dar v podobě nemoci vybral, aby se učil, aby pochopil a současně, aby učil vás. Jeho úkolem bude najít díky omezované hybnosti svůj vnitřní klid a spokojenost ve svém nitru. Náš svět je velmi aktivní, ale neznamená to, že svět nepohyblivý je horší, naopak, může být plnější. I když třeba kratší. A vaším úkolem bude naučit se věřit vyšším silám v to, že i když nevíte, proč se věci dějí tak, jak se dějí, jsou správně. Jednou vše pochopíte. A dále se budete učit, že život je o lásce, vzájemném soužití, souznění, cítění, že materiální hodnoty vůbec nic neznamenají.
Nemoc vašeho syna skutečně nelze vyléčit. Je možné však oddálit zhoršování jeho stavu – kvalitní stravou doplňovanou kvalitními vitamíny a hlavně minerály, cvičením a masážemi. Z potravních doplňků CaliVity bych vybrala Noni – je to džus, který se doporučuje i novorozeňatům, která se narodila předčasně nebo s nějakým problémem. Posiluje totiž nervová vlákna, harmonizuje funkce všech orgánů těla, pro lidi, kteří nemohou přijímat potravu, je náhradou stravy, obsahuje totiž velké množství vitamínů a minerálů. Navíc srovnává hormonální systém člověka, pomáhá vytvářet hormony dobré nálady, proto působí proti depresím. K tomu bych mu určitě doporučila CO Q10 Lozenges, což je buněčná energie, díky které všechny buňky pracují. Dávala bych také Lecithin, ten udržuje měkké tkáně pružné a pevné. Z bylin Gingko Bilobu. Ze stravy vyloučit všechny mléčné výrobky, ty nejvíc vašemu synovi ucpávají celé tělo, nahraďte je výrobky ze sóji. Místo bílého cukru používejte hroznový cukr, místo bílé mouky špaldovou.
Takto bych začala nyní, jak budete pokračovat, je věc další domluvy. I přesné dávkování vám doporučím, pokud budete mít zájem.
Netrapte se, najděte si i tomto okamžiku obyčejnou radost všedního dne. Váš syn si plní své dluhy, vy jste jeho pomocníci, smiřte se s tím a udělejte mu život veselý a krásný, takový skutečně je.
Empatia s láskou

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?