Dotaz

No pěkně tu lidem motáte hlavy. Na to aby některá z látek v antperspirantu měla na organismus výrazně negativní- natož kancerogenní účinek byste na své tělo musela denně nanést nekolik set gramů antiperspirantu, což v praxi není takřka možné. Není třeba se tedy antiperspiranrů obávat. Navíc vámi uvedené tvrzení neprokázala jediná vědecká či lékařská studi.

Odpověď

Hezký den,
nevadí nám ani v nejmenším, že si námi nenecháte “motat hlavu” a zachováváte si vlastní názor – nebereme vám ho. Je to váš život. Klidně používejte antiperspiranty s hliníkem, které zabraňují odvodu zplodin z těla lymfou, hormonální antikoncepci, která je také propagovaná jako velmi prospěšná téměř všemi studovanými gynekology, jezte reklamou propagované jogurty s rozhodně “nejlepší bakterií Bifidus ActiRegularis”, prostě – dělejte si přece, co chcete 🙂 Vědecký ústav pro schvalování chemických přídatných látek do potravin se také zaštiťuje tím, že pokud určitá dávka “éčka” v potravě nepřekročí denní mez, není škodlivá. Ovšem kolik těch látek v různých potravinách denně sníme, tím už se nezabývá nikdo a jejich vzájemnými kombinacemi už vůbec ne (ani to nejde!). A to, že se tak děje každičký a každičký den našeho života… Jde o kombinaci nebezpečných látek z potravin, past na zuby, prášků na praní, zubních výplní, barev z oděvů, vzduchu, který dýcháme, atd, atd.
Nám přijde, že je dobré o tom všem vědět, uvědomovat si to a čeho je možné, se vyvarovat. Ovšem je to náš názor, vy můžete kombinovat libovolně, co se vám líbí a v jakém množství chcete. Každý sklízí (dříve nebo později), co sadí, je to jen a jen vaše volba, pro co se rozhodnete.
Vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?