Dotaz

Dobrý den, ráda bych Vám poděkovala za krásné stránky. Mám 4 letého syna, který má od 5 týdnů atopický ekzém, od podzima do jara ho trápí kašle. V říjnu prodělal spálu a od té doby se nějak nemůže srovnat. Ekzém má téměř pořád, má naběhlé uzliny na krku, často mívá bílé povlaky na mandlích(při výtěru mu byl zjištěn spálový bacil)je stále unavený (tím pádem „protivný“, plačtivý a vzteklý),z krevního obrazu mu bylo zjištěno nedostatek železa. Chtěla bych Vás poprosit o radu jak ho těch jeho nepříjemností zbavit. Předem moc děkuji.

Odpověď

Dobrý den,
vypadá to, že Váš syn je celkově velmi oslabený a má nízkou imunitu. Pokud má odmalička atopický ekzém, jistě mu dáváte nějaké kortikoidové nebo hormonální mastičky. Nateklé uzliny a bílý povlak na mandlích může být reakce na ně. Ale určitě má oslabený celkový metabolismus počínaje játry a konče ledvinami. Je třeba začít systematicky posilovat jeho tělíčko a pomalu čistit již dnes hodně zanesený organismus, začněte pomalu rozmotávat klubíčko jeho potíží přírodní cestou, jiná neexistuje. Cesta klasickou medicínou v případě potíží vašeho synka selhává, ale to jste již zjistila sama. Váš syn částečně řeší i vaše potíže, jako na slabším z páru matka – dítě se projevují i potíže vaše, tak se snažte ho podpořit alespoň péčí o něj.
Z potravních doplňků začněte:
Chlorophyll liquid – má hodně detoxikačních účinků, které Váš chlapeček využije, dále neutralizuje kyselé prostředí v našem těle (ekzémy ukazují vždy na překyselení). S tímto novým produktem CaliVity jsou zatím naprosto úžasné zkušenosti. Dáte mu 1 čajovou lžičku denně do asi 1dcl vody nebo studeného čaje. Zlepšíte tím stav atopického ekzému a zároveň posílíte metabolistus a hlavně imunitu. Tímto produktem mu také 1x denně potírejte postižená místa na kůži. Měla byste mu ho dávat po dobu minimálně 3 měsíců, až se situace zlepší a budete zvládat stravu. Cholorophyll byste měla znova nasadit každý rok na jaře, kdy je období nejvhodnější pro detoxikaci. Pořiďte si ionizátor vody Aquarion, zásaditá voda z něj se užívá vnitřně, je nejpřirozenějším prostředkem proti překyselení, a kyselá voda se užívá zevně jako dezinfekce, vše na aquarion.empatia.cz. Mažte tělovým mlékem (Hand&Body Lotion), které parádně hydratuje.
ZenThonik – antioxidační tekutý džus z ovoce mangustan, který mimo jiné hojí záněty všeho druhu. Využívejte 3 balení (3x denně 1 polévkovou lžíci) a pak ho zaměňte za produkt Noni liquid. Ten už mu dávejte trvale, nebo alespoň přes další zimu. Samozřejmostí by měly být kvalitní přírodní multivitamínky, my nabízíme Lion Kids D.
Nedávejte mu maso, vyjímečně jen krůtí. Pokud chodí do školky, řekněte učitelkám, že nechcete, aby mu dávaly maso k obědu, ať jí jen přílohy. Úplně odstraňte kravské mléko a výrobky z něj. Nahraďte sójovými, kozími, ovčími. Ponechte pouze zakysané výrobky, např. bílý jogurt s živou kulturou (např.Hollandia, Jihočeský), ochuťte mu ho domácí marmeládou. Dávejte mu kvalitní obiloviny (dobře vybírejte pečivo) a luštěniny, vařte mu ze sój.mléka obilné kaše (vločkovou, jáhlovou), aby měl dobrý zdroj vápníku. Ve školkách mají dobrý úmysl cpát děti kravským mlékem bez ohledu na to, jestli je to mléko kvalitní a vápník z něj vstřebatelný. Pokud by Vám dělali ve školce problémy s tím, že nechcete, aby mu dávali mléko a maso, řekněte, že máte podezření na alergii a než budete obtěžovat lékaře, chcete to vynecháním podezřelých potravin vyzkoušet. Nutností je vyloučit cukr a sladkosti, je třeba najít náhradu ve formě bonbonů z hroznového cukru, sušeného ovoce, oříšků, hledejte sladkosti v prodejnách zdravé výživy, ale i ty prohlížejte složení – med tam být může, cukr ne.
Je mi jasné, že je toho poněkud dost, ale na to, jak je váš synáček maličký a kolik toho má, tak je to třeba. Budeme ve spojení a pokud něco nebudete vědět, poradíme, posloužíme 🙂 On vám vaši péči jednou vrátí…
Vaše Empatia s láskou

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře