Dotaz

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, co se mám naučit tím, že manžel opakovaně mlčí, nekomunikuje, nechce uvést pravý důvod mlčení.

Poslední rok a půl je náš vztah hodně napjatý, žili jsme tři měsíce odděleně, nyní jsme přes rok zpět spolu. Ublížili jsme si oba dva. Já jsem pochopila (i když asi ne vše), co jsem dělala špatně, snažila se vzít si z toho ponaučení. Manželovi jeho činy nevyčítám a snažím se jít dál. Manžel mi ale stále dokola vyčítá jednu tu samou věc, odmítá přiznat, že se také zachoval špatně a všechnu vinu stále háže na mě, podle něj je to co jsem udělala já horší než to co udělal on a tím se jeho špatné činy mažou.

Pochopila jsem, že na prvním místě jsem já, pak manžel a pak děti. Dlouhé roky jsem na první místo dávala děti a z toho vznikly mnohé naše problémy. Já jsem se ale za roky našeho soužití změnila, změnila jsem stravu, myšlení, přestala jsem kouřit, pít alkohol. Manžel je pořád stejný a nechápe to, že se lidi mění a že vím, do čeho jsem šla, jaký je. Pochopila jsem, že měnit ho nemůžu, to může jen on sám, že musím měnit sebe. Snažím se, ale nevidím žádný výsledek. Pořád se točíme v kruhu, střídají se období, kdy je manžel naštvaný, říká mi, ať se s dětmi odstěhuji a období klidu. Když jsem reagovala tak, že se teda odstěhuji, tak zase nechtěl a vyhrožoval přes děti a já jsem zůstala. Pak se mnou nemluví, nejí co uvařím, myje si po sobě nádobí, domů skoro nechodí , někdy je celý víkend pryč a já nevím kde.

Teď jsem téměř před porodem a opět je to u nás vyhrocené. Snažím se být kvůli miminku v klidu, ale manžel se mnou opět nemluví, s ničím nepomůže, tak to není tak jednoduché.

Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,
v první fázi vás chci poslat na ženský web – Žena je láska , je tam spoustu informací pro ženy. Vřele doporučuji placenou stránku KRUH Žena je láska, kde všechno pochopíte, a hlavně se naučíte chápat svého muže a naučíte se dělat věci tak, aby on byl spokojený a vy šťastná. Uvidíte, že brzy budete vědět všechny odpovědi na své otázky a budete znát všechno, jak reagovat a co dělat.
Naši muži od nás potřebují pouze 3 věci – úctu, pocit, že je potřebujeme a naplnění jako samce, muže v sexu. Snadno se to řekne, ale hůř dělá, protože naše matky to s našimi otci většinou vůbec neuměly a my to přirozeně neumíme taky. Když náš muž má od nás tyto 3 věci, přetrhne se, aby nám dal všechno, co chceme my. Přetrhne se, aby nám naslouchal, i když nerozumí ženskému pindání a přijde mu to jako zbytečná ztráta času. Pro nás to ale rád udělá. Bude se s námi mazlit tak dlouhou, jak potřebujeme, i když jeho přirozenost je jít rovnou na věc a být rychle hotov. Pokud nemá náš muž od nás tyhle 3 věci, nedá nám nic. Nemůže. Nemá tolik síly, aby to zvládnul jako první. Je to na nás, na ženách. My máme síly dost 🙂
Váš muž vám nedává to, co chcete vy, protože ani on od vás nedostává, co potřebuje on. Až to mít bude, až bude vidět vaši snahu, pak i on se začne snažit. Dřív ne. Naši muži jsou naše nejtěsnější zrcadla. Měníme se my? Pak se mění partner. Neměníme se my? Pak i on stagnuje.
Naši muži jsou stále ti malí kluci, kteří jsou vlastně velmi jednoduší. Pozor, nemluvím neuctivě, ale poukazuji na mužské odlišnosti! Mužských vlastností a specifik si velmi vážím a ctím je jako naprosto úžasné vlastnosti! Naši muži pouze chtějí uznání ženy, kterou milují. A dělají pro to spoustu blbostí. Třeba mlčí 🙂
Váš muž se začne měnit teprve tehdy, až si nebude připadat jako ten horší, jako ten, na kterého čekáte, až konečně tu změnu udělá, jako ten, který na vás nemá, protože vy jste lepší. Až bude cítit, že si ho vážíte se vším, jaký je a jak se chová a co dělá, že jste nadšená z toho, že to, co vy mu říkáte už 5 let, udělal sám od sebe, a nebudete mu předhazovat, že vy jste to říkala už dávno,… až bude cítit úctu, pak se všechno změní. Teď si připadá jako pitomec, který vlaje za svou dokonalou ženou, a nestíhá jí. A tak trucuje. A když malý kluk trucuje, tak utíká a nemluví.
S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře